Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 18


Recommended Posts

  • Răspunsuri 677
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

andik, am 2 intrebari. nu trebuie sa-mi raspunzi si-mi cer scuze in avans daca ai simtit ca sunt intruziva....

1. daca tu ai "patit-o", de ce pedepsesti (te razbuni) pe altcineva?!

2. de ce-i refuzi celuilalt linistea interioara, armonia, siguranta, fericirea unei familii?

raspunsul ca le are si fara o hartie nu e valabil

si, oricum, un esec nu poate fi decat un pas inainte catre perfectiune....

[pup]

Frumos zice si Maddutz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e...formalitati facute pentru altii nu pentru cei doi de multe ori.

amu, nu ma bateti si nu aruncati cu rosii...dar, mie mi se pare ca hartia aia, tocmai ca, te...responsabilizeaza. altfel, la prima cearta mai serioasa (si deseori prosteasca, sub umbra orgoliilor, deseori) iti faci bagajele si pleci. si poti da cu piciorul unei relatii, care poate ar fi fost "aceea". daca e hartia, mai stai, mai analizezi, mai negociezi, mai cedeaza unul, mai cedeaza celalalt, si doar din motive cu adevarat intemeiate pleci.

ma rog, aici mai intervine si maturitatea partenerilor...

of....sunt multe variabile de luat in calcul. pana la urma, fiecare cuplu , ideal ar fi, sa-si gaseasca echilibrul, cu sau fara hartie....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amu, nu ma bateti si nu aruncati cu rosii...dar, mie mi se pare ca hartia aia, tocmai ca, te...responsabilizeaza. altfel, la prima cearta mai serioasa (si deseori prosteasca, sub umbra orgoliilor, deseori) iti faci bagajele si pleci. daca e hartia, mai stai, mai analizezi, mai negociezi, mai cedeaza unul, mai cedeaza celalalt, si doar din motive cu adevarat intemeiate pleci.

Sa stii ca nu e chiar asa, pleaca lumea cu tot cu hartii cand nu mai vrea.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amu, nu ma bateti si nu aruncati cu rosii...dar, mie mi se pare ca hartia aia, tocmai ca, te...responsabilizeaza. altfel, la prima cearta mai serioasa (si deseori prosteasca, sub umbra orgoliilor, deseori) iti faci bagajele si pleci. si poti da cu piciorul unei relatii, care poate ar fi fost "aceea". daca e hartia, mai stai, mai analizezi, mai negociezi, mai cedeaza unul, mai cedeaza celalalt, si doar din motive cu adevarat intemeiate pleci.

exact

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

servustoc (asa se zice pe la noi). incantata de cunostinta:) ms.

Asemenea :)))

Pe vremea aia eram mai "snur" (cu Mihai in burtica, dar minuscul, abia vazusem doua linii), acum am si tzatze, am si......... de toate, si ce vreau si ce nu vreau [batcap] [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor...abia tine omul pasul cu voi....

Tare frumoase miresici am vazut pe aici..care mai de care mai frumoasa .gina, sunt convinsa ca vei fi superba mireasa....asteptam pozele..

Eu acum stau si mananc 2 buc de ciocolata neagra 90%cacao...mai bine as manca direct cacao cu lingura...bleah bleah...iar dupa toate eforturile din ultimele 2 sapt m-am ingrasat...in curand o sa fiu cat 2 bujori:p...atunci sa te vad maddutz cu imc-ul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...