Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 18


Recommended Posts

  • Răspunsuri 677
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu am inteles in ce limba vorbeste Poca cu soacra... defapt este editat mesajul :(((

Cu soacra "ca cu" soacra, dar cu sotul? Romglară? Romana-engleză-bulgară?

Anamaria ce limba vorbește?

Acum cativa ani eram in autobuz, si am auzit o gâgâlice mica spunand: "mamaie, ce de people!".

Mi s.a parut ataaaat de dulce

Bulgară in general. Să nu uit. Când eram în Bg vorbeam engleză. Ana Maria cu mine vorbește românește, cu tati bulgară. Dacă îi lipsește vreun cuvânt din vocabular bagă în ce limbă știe. Odată a cerut la magazin o blizalcă (adică acadea) :)))) Maică-mea cu vânzătoarea au rămas mute :)))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No sa vedeti ce-am patit. L-am luat in brate si i-am facut mutrite, una urata tare se pare ca s-a speriat. Rau. Aveam si parul zburlit...si s-a pus pe un urlat...de-abia l-am oprit. Tremuram amandoi la final, da eu cu zambetul pe buze sa nu se mai sperie. Ai de capu meu!

Săracul copil :)))) Eu l-am băgat la apă azi fără să vreau, n-am văzut că vine valul. Mamă, ce a urlat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, asa m-am amuzat (am ramas eu interzisa cu plombele la vedere) in metrou la cand 2asiatici -tata si fiu mic de cca 3 ani vorbeau intre ei franceza... Mi se parea foarte logic/ normal szvorbeasca o lb asiatica-chineza/ japoneza... Si nu mai era altcineva strain cu ei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...