Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, valeleu ce nepoti ai! Ce m-oi face eu cu juniorul meu zapacit nu stiu. Eu am fost bleaga si cuminte, habar nu am ce le tuna copiilor normali prin cap. Imi pare rau ca ai asa o invatatoare la juniorul tau, parca ii masoara cu rigla si fac check check pe formulare daca au implinit ce scrie acolo. Mie asta nu imi place, ca ii baga in acelasi calapod cand sunt mici si peurma se mira de ce ies pe acelasi calapod cand sunt mari...

 

Am primit si noi raportul de la gradinita pe anul asta. Majoritar pozitiv, numai partea cand e frustrat sau suparat nu s-a schimbat. Nu e combatant - huh, fii-miu ? persoana ai a mica care ne scoate noua peri albi cu cat ne poate contrazice? Ei bine la gradinita tace malc daca il supara cineva, nu cere singur desert ci doar cand e intrebat si in general se lasa intimidat. Si nu imi place bre, ca asa suntem si eu si domnul Aschioi si nu stiu cum sa il invat sa fie altfel cand eu singura nu stiu sa fiu altfel  [smulgpar] . Cui pot sa il trimit in tabara sa invete de la copii vostri sa fie mai infipt cand e cu altii nu cand e cu mine, ca acolo sa vedeti ce se descurca.....

 

La noi a dat cu furtuna si o plaoie din aia turnata cu furtunul, nu cu galeata.

 

Vivi, welcome to Germany, asa umiditate tampita avem noi aici de te sufoci la 25 de grade. 

 

Oana, La Multi Ani lui Tudorel! Sa creasca mare si sa iti aduca o gramada de bucurii! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, pui de Roxana! Hai mey, ca mai e pui, macar putin asa..:)

La multi ani, Tudor!

Si nu inultimul rand, la multi anipentru tata deMarcia!

 

JG, Karula, Buflea, Aqai, multam pentru sfaturi. Imi prinde bine sa aud si alte pareri, mai ales cand chiar am impresia ca am ajuns intr- o fundatura.

 

Ziki, scuzati ignoranta: vorbesti despre steagul Angliei si steagul UK, am priceput bine? Sunt diferite? Cum si ce fel? Explicati, va rog, duamna.

 

Yagmur, sa va priasca vacanta! Sa il epuizeze pe Turbo (if possible) si sa te reintregeasca pe tine.

 

Prostii copilaresti.. Hmm.. Se pune saritul de pe sifoniet direct in pat? Cum am ajuns pe sifonier? Catarandu-ma firesc pe teava de la calorifer, da, ca o maimuta. Sau coboratul intre etaje, nu, nu pe scari ci prin spatiul ala ingust care e intre etaje. Minciuni? Da, mai mult de groaza scandalului (desi nu era nimic monstruos, desigur) si cu gandul ca oricum " sunt eu destul de necajita", ce sa mai spun si altora. Nu minciuni care ascundeau cine stie ce grozavii, minciuni prin omisiune, dar tot minciuni erau.

Elyda, chiar asa bine semeni cu Buflea? Sau doar te alinti asa, ca sa capeti si ru complimentele ei! Io nu cred pana nu vaz poze.

Jur ca mai era ceva de zis. Mai vin io !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Aschi si Alina.

 

Noi ne jucam in zonele de constructie, nu era nimic ingradit sau protejat.  ne urcam pe schele saream pe ele, le zguduiam.  Si eu am sarit de pe shifonier pe pat.  nu am ratat niciodata ca daca ratam nu mai eram aici sa va povestesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aminna, m-ai facut sa gugalez cartea. Nu stiam de unde stiu autoarea ...am citit The Bastard of Istanbul. Nu m-a dat pe spate cartea, dar nici nu mi-a displacut.

 

Asta e buna ?

 

mie mi-a placut. si lui Yagmur ii place mult [:)]  (tocmai o citeste acum - dar in limba romana).

 

daca tot mi-am rascolit printre carti: John Grisham iti place? si de-ale lui am doua in engleza (si dublura lor in romana), si anume "The Summons" si "The Confession". (cu ocazia asta mi-am inventariat cartile lui - n-am decat 19, alte 3 le-am citit in facultate, dar macar acum am lista cu cele care imi lipsesc).

 

dar staaaai, ca te-am prins cu ceva: stiu ca ti-au placut cartile lui Khaled Hosseini. am ceva in genul lui, de Naghib Mahfuz: "Baietii de pe strada noastra"si "O plimbare prin palat".

 

http://www.polirom.ro/catalog/carte/baietii-de-pe-strada-noastra-3530/

 

http://www.polirom.ro/catalog/carte/o-plimbare-prin-palat-trilogia-cairoului--4007/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, ce s-ar fi distrat pepper cu will la ocean! O familie grozava ai!

 

si  de ai stii cati ciini erau pe plaja aia! si noi ne-am gindit dar e rau cu cazarea, ca treb sa gasim unde primescc animale ...si in astfel de hoteluri sotului meu ii e frica sa intre sa nu ia pureci etc...

chiar nu stim ce vom face data viitoare...la vecina nu-l mai putem lasa ...ca a fost inconvenient pt ea/ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J.G.

Apropo de ce povesteste Rufus, eu n-am exemple personale insa l-am babysit pe freti-miu toata copilaria lui (eu eram adolescenta) si de-aia sunt acum geana pe fiica-mea, pentru ca stiu ce poate mintea de copil...

O sa va povestesc cea mai de groaza faza, pe care inca o visez uneori de ma trezesc transpirata. Nu stiu daca voi ati vazut vreun bloc de 10 etaje care are 2 scari care corespund printrul hol, un fel de balcon unde e gunoiul? Ei bine, din 2 in 2 etaje, la blocurile astea, o punte de beton f ingusta (30cm) de la balconas la zidul din fata (peretele bailor de la apartamente). Ce facea frati-miu si gasca? Trecea pe acea punte, la etajul 10, ca sa ajunga pe "terasa" blocului sa faca plaja. Eu una, cand duc gunoiul, nici nu pot sa ma uit in jos peste balustrada, ca mi se face rau.

A fost una din rarele ocazii in care l-am batut pe frati-miu destul de nasol, dar cum stia ca nu spun la parinti, n-a zis nici pas. Avea vreo 10 ani cand l-am prins, dar cica faceau asta regulat.

Si da, de-aia au supravietuit psihic ai mei, ca nu le-am spus majoritatea grozaviilor pe care le facea frati-miu, ca mi-era mila de ei. Asa am ramas io traumatizata :)) Sa va spun ca daca suntem impreuna si-mi amintesc anumite faze, inca ii fac scandal pentru ele? :D

 care e diferenta de varsta cu fratele tau, mai sa sti cu eu te intelg si eu am avut grija de fratele meu care e mai mic cu 7 ani decat mine, tot cu cosmaruri am ramas, de asta acum nu is de acord cu copii sa faca munca parintilor, eu mi-am pierdut copilaria, momente in care as fi putut fi copil si nu adult cu responsabilitai grele pe umeri mei,si ce batai mai luam cand se mai intampla sa numi fac munca cum trebuie brrrr

nu mai spun ca acum nu stiu cum sa-mi rasfat copilul mai mult [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...