Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, m-ati omorat cu sinucisul asta...

Aseara si nevasta mea se sinucidea, luase cartea de la biblioteca, ca la noi in familie toate cititoarele au abonamente la biblioteci, sa nu se taie prea multi copaci...

Ma tenteaza si pe mine o sinucidere mica.

pai cand am facut comanda de care va povestisem, am inceput sa rad, ca incepea cu "Ma sinucid altadata" si "Adio, dar mai stau putin" [:-)))]  ziceam ca dac-as fi fost in locul alora de la libraria online, as fi dat un telefon, ceva de genul "doamna, e totul in regula? sigur mai sunteti printer noi cand va trimitem comanda?" [:)]  desi avand in vedere ca facusem plata in avans...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat iar pe infofer.ro si toate trenurile care merg la Suceava sunt IR, nici un IC?! grrr....o sa o pun pe sora mea sa dea telefon la CFR sa  intrebe, ca daca nu au aer, nici nu ma gandesc sa ma duc pe tren 7 ore la 35 grade! mai degraba chem cu masina pe prietenul tatei sa ne ia din Bucuresti ...desi ar iesi si mai scump....ufff

 

o varianta omenoasa ar fi sa calatoriti noaptea cu trenul spre suceava, e mai racoare. si macar nu mai sunt acele restrictii de viteza din timpul zilei, deci sanse mai mari sa ajungeti in cele 7 ore anuntate ca durata a calatoriei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu carciuma e (aproape) la fel, urmeaza amenzile cand sar calul. Dupa doua -trei reclamatii noi urmeaza Primaria.

E drept, ne "ajuta" si carciumarii...efectiv nu fac nimic sa incerce sa fie mai discreti...ii doare in basca. Probabil sunt convinsi ca nu li se poate intampla nimic, iar amenzile nu-s exagerate, nu le diminueaza mult din venituri. Gandire tipic de cocalari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mama, ce de-ati mai scris..de-abia tin pasul cu voi [:)]

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor...sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei  [flo2]

 

Mada  [:-)))]

 

Mianna, distractie placuta la vama...daca-mi spuneai, veneam cu placere sa te ajut la facutul bagajelor [pk] culmea e ca pt Islanda nu am facut nici un bagaj...il fac luni....asta pt ca nu stiu ce-si ia copila la ea...asa ca, sunt in intarziere de data asta [ups]

 

Yagmur, drum bun si vacanta faina...poate iti fac cu mana cand zbor spre Islanda [:)]

 

Aqai, am o colega care are casa in Spania...plateste impozit pt ea, plus 500 euro/luna pt persoana care o ingrijeste...

 

Viviana, am observat si eu ca e ft mare umiditatea in Bucuresti...transpiram instant...nu a fost in nici un an asa...adica nu imi aduc aminte sa fi fost vreodata asa...aici insa e la fel anul asta...iarasi ciudat....in Caraibe umiditatea e 98-100%...si calduri de numai...dar nu se simtea asa ca aici...poate unde era si briza marii/oceanului...

 

Ieri i-am plimbat pe musafiri prin Zurich; dimineata a plouat, apoi s-a potolit, dar a ramas inorat..si zapuseala mare...i-am dus pe strada garii (unde sunt si magazine ft scumpe...am vazut haine la preturi de-alea cu multe zerouri sau fara pret), apoi am fost la lac, am baut apoi o bere in centrul vechi al orasului si ne-am reintors acasa...am facut fondue de branza pe seara; adica al meu a facut si l-a cam afumat nitel; dar lor le-a placut ft mult...au o fetita dragalasa foc, doar dupa mine se tinea...bine ca nu e Marcia acasa, ca aveam o mare problema...am alintat-o si eu nitel, asta de dorul Marciei...

Al meu le spune prietenilor nostri aseara ca vrem sa adoptam un baietel, din Columbia sau alta tara de prin zona...bai frate, eu nu stiam de planurile astea...ma batea pe mine gandul asta acum multi ani, dar am renuntat...acum nu stiu ce l-a apucat...ca le-a zis acelasi lucru duminica si prietenilor nostri de-aici [batcap] sa vedem ce zice si Marcia...ca daca va spune da, de ce nu...dar e o intreaga procedura...trebuie sa anunti autoritatile intai ca vrei sa adopti...fara ok-ul lor, nu poti face nimic...sa vedem acum ce-o iesi...il mai iau eu pe al meu la intrebari diseara....

 

doar o zi de munca si gata, vine vacanta...yupiii....

 

o seara frumoasa va doresc...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ti-am scris pe mesagerie, iti multumesc frumos ca te-ai gandit la mine [pup]

Calatorie placuta si mai intai de toate , spor la facutul bagajelor.

Mie una nu-mi place deloc aceasta activitate, mereu am impresia ca uit ceva, ca daca nu am luat tot. Dar ma gandesc la partea buna, si anume calatoria respectiva. Invers, retur, e mai usor cu bagajele, stii sigur ca trebuie sa bagi tot ce-ai adus  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...