Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marcia, ca te- am prins, fondue se face si din ciocolata? Am mancat si noi aseara aici, la Bran, de branza, cu crtoanr. Adica de mai multe feluri amestecate. Asa se face? Sau doar dintr- in fel?

 

Ziki, mie imi plac lectiile de istorie povestite de oameni care traiesc in alte parti. Imi par vii! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, exista mai multe feluri..si pt fiecare fel exista un alt echipament [:)]

 

*de branza : se mananca cu bucati de paine (un pic mai tari) sau cu cartofi fierti...noi avem mereu si rosii de-alea mici...si ele se pot baga in branza topita...aici exista branza deja facuta, la care nu mai trebuie pus nimic...sau proaspata, la care trebuie sa pui vin (noi mai punem si bere...tarie nu punem, ca nu ne place), condimente speciale si amidon...

*de carne : sunt bucati speciale de carne, ft subtiri...se foloseste carne de pui, curcan, vaca si porc...asta se serveste cu diverse sosuri....cuva e de metal si se poate pune ulei sau se face un fel de supa, chestia asta fierbe si bagi carnea in ea...si se fierbe cumva...e ft gustoasa, facem insa doar iarna...

*de ciocolata...de-asta nu am facut niciodata, ca nu ne omoram dupa dulciuri..in ciocolata aia topita se baga fructe sau inghetata....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pana acuma am dat gata jumate de cutie de marshmallow. o sticla mica de cola si un verve.  [pk] subit mi s-a activat talentul bucataresc.  [:-)))]  ma tot impiedic la bucatarie de niste caise.... 

 

 

aalina, iti recomand sa vb cu sotul tau. au mai spus fetele, sustin asta. chiar daca nu-i convine, va trebui sa te asculte cumva. 

 

 

 

referitor la copii nostri care le fac nefacute si asa direct..... ai mei cand erau mai mici si faceau si aveau diverse activitati distructive, intotdeauna se aparau spunand ca nu au facut nimik rau.  [alcool]  nimik rau??? mezelurile intinse in toata casa pe post de momeala ptr pisici, apa pusa in lacul ptr pesti in mijloc de noiembrie si luissa bagata deja cu picioarele in ea, hainele scose din toate sifonierele si facute munte in mijlocul casei, devastat o clasa la gradinita (ala  a fost cosmarul vietii mele) efectiv totul aruncat pe jos, scos de prin sertare dulapuri....... [alcool]  [alcool]  astea sunt NIMIKURI??? 

niciodata, dar niciodata nu era ceva gresit, ceva rau, ceva nepotrivit..... intotdeauna ei erau cuminti si eu aveam halucinatii. 

 

bine, ca nici acuma nu recunosc si nu li se pare ca gresesc, feciorul in special. el niciodata.....  [alcool]

 

ah, tocmai ce mi-a prezentat feciorasul planul de vacanta, doar verbal deocamdata. 

sa intors lumea pe dos.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi dati extemporal azi, ca n-am citit nimic de 3 zile [fri] .

Am intrat doar sa ma laud, ieri am facut morfologia fetala de trimestrul 2, si e in continuare baiat, si totul e in regula.

Aici gasiti o poza: http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/150413-mamici-de-decembrie-2014-minuni-de-decembrie-2014-cap-4/?p=8076934

Sorry ca nu va pun si aici una cu dedicatie, dar am incarcat-o de pe mobil si merge foarte foarte greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a placut. si lui Yagmur ii place mult [:)] (tocmai o citeste acum - dar in limba romana).

 

daca tot mi-am rascolit printre carti: John Grisham iti place? si de-ale lui am doua in engleza (si dublura lor in romana), si anume "The Summons" si "The Confession". (cu ocazia asta mi-am inventariat cartile lui - n-am decat 19, alte 3 le-am citit in facultate, dar macar acum am lista cu cele care imi lipsesc).

 

dar staaaai, ca te-am prins cu ceva: stiu ca ti-au placut cartile lui Khaled Hosseini. am ceva in genul lui, de Naghib Mahfuz: "Baietii de pe strada noastra"si "O plimbare prin palat".

 

http://www.polirom.ro/catalog/carte/baietii-de-pe-strada-noastra-3530/

 

http://www.polirom.ro/catalog/carte/o-plimbare-prin-palat-trilogia-cairoului--4007/

Nu vreau Grisham ...nu-mi displace, dar il citesc numai cand sunt in pana de altceva ...

De ultimele doua nu am auzit ...le vreau ca imi place domeniul.

Multumesc mult !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia, te-ai uitat de masuratori?

 

si eu vreau sa adopt un copil din Africa. evident nu acum, mai incolo. dar cred ca cel mai bine ar fi sa incep procedurile acum, ca sa primesc acceptul peste 10 ani :)))) mi se pare de fapt groaznic ce mult dureaza o adoptie, e inuman...

 

 

voi pune si eu cateva poze din italia din concediu, dar majoritatea sunt cu mancaruri :))))

 

avem aici o vreme...cald rau (adica bine din pctul meu de vedere), trage o ploaie de 15 minute, mai departe cald, iarasi o ploaie peste cateva ore....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau Grisham ...nu-mi displace, dar il citesc numai cand sunt in pana de altceva ...

De ultimele doua nu am auzit ...le vreau ca imi place domeniul.

Multumesc mult !

 ok, ti le aduc, impreuna cu "sinucigasa" [:)]

 

ia sa-mi pun reminder in calendar, ca altfel...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a ura La multi ani sarbatoritilor, sa creasca mari, sanatosi si fericiti!

 

Intre timp, eu fac Carlei bagajul sa plece in tabara... e prima data cand pleaca fara noi, ni se pare ireal momentul :)) dar ea n-are niciun stres. Abia asteapta.

 

Aseara am mai avut o tentativa esuata la dentist... ceva progrese a facut, ins ensul ca sta sa-i faca anestezie (injectie adica) si a reusit dentistul sa-i puna clestele pe dinte. Cum incerca sa scoata dintele incepea scandalul. Insa fata de acum o luna, urla mai putin... tot e ceva. Am discutat sa merg la unestezist sa-i prescrie un sedativ/calamant, ca sa stea.

Vestea proasta e ca-i trebuie aparat sa se indrepte dintele definitiv. Dupa ce-l scoatem pe asta de lapte, adica...

 

Eu in we plec in UK, si sunt happy ca o sa particip la Heroes Day care se organizeaza la Hiclere Castle, cu alte cuvinte ma duc la Downton Abbey. Sunt foarte happy pe motivul asta...

La greci plecam pe 23, am reusit sa gasesc cazare la hotelul pe care-l vroiam.

 

Mickyyy, am admirat poza bebelului, sarcina usoara in continuare.

Ma duc la impachetat :)  revin mai incolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...