Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

 

 

Buflea, chiar daca nu-ti prea place Grisham iti recomand 2 carticele numa bune pentru juniorii tai:

"Primul caz al lui Theodore Boone - pustiul avocat" (Theodor Boone: Kid Lawyer)

"Al doilea caz al lui Theodore Boone - rapirea" (Theodor Boone: The abduction)

Chiar daca sunt pentru copii le-am citit cu o placere deosebita. 

pe prima am citit-o si eu si mi-a placut.

 

dupa cum ziceam, aseara mi-am facut inventarul la Grisham (si am comandat cartile care-mi lipseau, mai putin una pe care nu o aveau pe stoc). asa ca am descoperit ca in seria lui de carti pentru copii, pe langa astea doua, mai exista si o a treia

 

  • Theodore Boone: The Accused - 2012

 

iar din cartile lui pentru adulti (fara xxx [:)]  ) inca nu s-a tradus in romana "Bleachers". nu mi-o face nimeni cadou (in engleza)? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pe prima am citit-o si eu si mi-a placut.

 

dupa cum ziceam, aseara mi-am facut inventarul la Grisham (si am comandat cartile care-mi lipseau, mai putin una pe care nu o aveau pe stoc). asa ca am descoperit ca in seria lui de carti pentru copii, pe langa astea doua, mai exista si o a treia

 

  • Theodore Boone: The Accused - 2012

iar din cartile lui pentru adulti (fara xxx [:)] ) inca nu s-a tradus in romana "Bleachers". nu mi-o face nimeni cadou (in engleza)? [fri]

Electronic edition? ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti din tabara.

Sunt in jur de 15-20 copii. Au 4 instructori tineri (24-25 de ani) 2 fete si 2 baieti ce stau permanent cu ei si dorm cu usa deschisa la camere.

Pentru cei sub 10 ani mai sunt si 2 invatatoare/educatoare.

 

Aseara la 21.30 colega fii-mii de camera adormise. Au venit cele 2 instructoare cu 2 vuvuzele, au trezit-o, au imbratisat-o, au tras-o de picioare si i-au pus pe aia mici sa se catere pe ea si sa o strpesca dintr-o sticla cu apa. Ca doar la ora aia incepe distractia. Nimeni nu se culca pana la 24.

 

Azi au facut dimineata trap. Of course ca o dor picioarele si umbla cracanata (zice ea)

Dupa amiaza au facut tir cu arcul. Fieecare de 6 ori. A nimerit dsicul de fiecare data si o data chiar in mijloc.

In timpul tirului au fost atacati de instructori cu baloane cu apa si i-a facut ciuciulete.

In schimb ei au vorbit cu patronii pensiunii, au facut rost de un furtun si au incins o batalie cu apa.

 

Nu mai conteneste cu felicitarile la adresa mea ca i-am gasit o asemenea tabara. Nu am mai vazut-o de mult atat de maxim de fericita.

 

Acum plecau la Brasov sa-si cumpere chestii. Si ele (fetele mai mari) au de gand sa-si cumpere masti sa-i sperie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum sa va plangeti de caldura??? din partea mea sa fie 40° tot timpul anului :))ma rog, e exagerare, ca nu e bine pt planeta, dar temperatura asta nu m-ar deranja

Nu ne-am plans de caldura. De umiditate.

Ieri in Bucuresti a fost groaznic: 97% umiditate. Expiram picaturele  [:D]  Mai rau ca in Florida.

Azi doar 44% - normal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti din tabara.

Sunt in jur de 15-20 copii. Au 4 instructori tineri (24-25 de ani) 2 fete si 2 baieti ce stau permanent cu ei si dorm cu usa deschisa la camere.

Pentru cei sub 10 ani mai sunt si 2 invatatoare/educatoare.

 

Aseara la 21.30 colega fii-mii de camera adormise. Au venit cele 2 instructoare cu 2 vuvuzele, au trezit-o, au imbratisat-o, au tras-o de picioare si i-au pus pe aia mici sa se catere pe ea si sa o strpesca dintr-o sticla cu apa. Ca doar la ora aia incepe distractia. Nimeni nu se culca pana la 24.

 

Azi au facut dimineata trap. Of course ca o dor picioarele si umbla cracanata (zice ea)

Dupa amiaza au facut tir cu arcul. Fieecare de 6 ori. A nimerit dsicul de fiecare data si o data chiar in mijloc.

In timpul tirului au fost atacati de instructori cu baloane cu apa si i-a facut ciuciulete.

In schimb ei au vorbit cu patronii pensiunii, au facut rost de un furtun si au incins o batalie cu apa.

 

Nu mai conteneste cu felicitarile la adresa mea ca i-am gasit o asemenea tabara. Nu am mai vazut-o de mult atat de maxim de fericita.

 

Acum plecau la Brasov sa-si cumpere chestii. Si ele (fetele mai mari) au de gand sa-si cumpere masti sa-i sperie....

 

Nu stiu daca ai dat detalii despre cum ai gasit tabara asta, dar chiar daca ai dat te rog sa imi spui si mie cat costa ,unde este exact si orice alte amanunte poti sa imi dai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...