Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

Karu, pt copii, de ce nu le iei un Kindle? Asa ar putea copii tai sa citeasca gramada de carti romanesti (ahem, fara costuri...de transport, bineinteles  [soricel] ). In rest cu librariile obisnuite eu nu am avut experiente grozave. Cei de la Librarie.net se misca ingrozitor de incet, dureaza si 2 luni pana imi calculeaza transportul si primesc coletul. Cei de la Humanitas sunt rapizi dar au preturi f mari la transport, asa ca se merita doar cand au reduceri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

aqai, cum se simte azi feciorul?

 

 

 

 

ti-am raspuns de dimi, e bine, nu are nimic  [:)]

 

intre timp a fost si dl tudor la dr ca mme naturista a spus ca are o usoara scolioza.

 

l-a verificat dr de familie si a spus ca are 7 grade veva si ca e problema de la 15 in sus dar asa cum e sa faca mult sport in continuare si sa continuam monitorizare.

 

toata familia bine in parametri!

 

doar ca lui Alex ii creste o masea. ce masea e aceea care creste la 7 ani? nu inteleg. i-am facut programare la dentist , peste 2 saptamani il verifica....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lilicutzul meu a fost in ultmele zile maraita si bolnavioara, cred ca e eefectul de la vaccin. Oricum mai am cateva fire de par albe la numarat. Azi a refuzat sa manaince ghiveciul, a mancat din farfuria lui tac-su seara, ca cica ar avea gust mai bun (cunosc, cunosc, faceam la fel cand eram mica, chiar eram sigura ca tata primeste ce-i mai bun  [:-)))] ). 

 

 

fa-o bine pe lilica repede repede repede!

 

si nu-i mai da ghiveci, eu o inteleg ca nu-l vrea :). un pireu [:)]   e grozav pt copiii nacajiti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Portiile erau enorme! Patele de exemplu se aduceau in tigaia in care erau gatite, si era o portie care in opinia mea ajungea lejer la 2-3 pers.

Am o poza dar e prea mare ca sa o postez.

Deserturile au fost singurele pe care le-am terminat :)))

panna cota cu capsuni, aia cu piscoturi era crema catalana, un munte mare de frisca amestecata cu bezea, iar in cealalta poza cu deserturile erau 2 bile de inghetata. ei, ala era profiterol invelit in inghetata de coco si zau ca  a fost cel mai bun profiterol mancat vreodata. si mie nu imi place prajitura asta :)) a fost sublim.

 

 

Sotul a fost cu pestele, eu am spus ca in Italia voi manca toti carbohidratii care exista si voi bea tot espresso-ul care exista :))))

deja in ultimele 2 zile ne era scarba de mancare dar daca tot eram acolo :)))) am mancat.

Si de cand ne-am intors (sf de mai) am mancat o sg data pizza in Tm la Pizza Hut, iar paste am mancat cred ca de vreo 2 ori la spital. si in mod normal mancam paste de cateva ori pe saptamana, dar efectiv mi-a ajuns ce am mancat acolo.

 

 

In opinia mea italienii au cea mai buna mancare din lume. Au ajuns sa aduca la rand de delicatesa (nu ca ar fi rar, dar au facut-o cu maiestrie) pizza, care e un blat cu ce ai pe acasa, foccacia, pastele, prajiturile, inghetataaaa si sa nu uitam----espresso-ul.

 

P.S: stiati ca cel care a inventat Illy-ul e din Tm?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschi, sanatate bebelinei. cum mai ghiveci? asa ceva.... si eu protestam daca primeam legume.  [il]  bafta cu scoala de soferi.

copii mei nu vor mai primi nimik!!!!bataie poate! kindle au deja, dar nu le place, cica nu miroase a carte.  [fri]

 

 

 

aqai, copila mea a avut o usoara scolioza. a facut gimnastica medicala un timp, apoi mai facea si acasa. de vre-o doi ani n-am mai auzit-o sa se planga ca o doare, de la inceputul anului face sport si asta spune ca a ajutat-o. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kari, spatele cum se vede? stramb sau drept?

 

dr naturopath a recomandat sa-l ducem la osteopath, un dr traditional romanesc cu patalama in medicina traditionala chinezeasca a zis ca e bull-sh.. cu osteopath ca daca reusesc sa-ti modifice coloana e chiar de bai...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, du-o la fiziokinetoterapeut. Husbandul meu a avut multi pacienti cu scolioza printre care o fata de vreo 12 ani cu o scolioza de speriat care s-a recuperat extrem de bine, acum nu se mai vede nimic.

Osteopatul face altceva, iar ea are nevoie de gimnastica medicala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

i see. ia sa vad daca-mi trebuie trimitere de la doc de familie pt fizio.

 

btw, tu stii cumva cu ce se mananca un chiropractor? ca n-am fost multumita de ce explicatii am primit, am ramas cu ideea ca e cineva care iti paraie si trozneste oasele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Portiile erau enorme! Patele de exemplu se aduceau in tigaia in care erau gatite, si era o portie care in opinia mea ajungea lejer la 2-3 pers.

Am o poza dar e prea mare ca sa o postez.

Deserturile au fost singurele pe care le-am terminat :)))

panna cota cu capsuni, aia cu piscoturi era crema catalana, un munte mare de frisca amestecata cu bezea, iar in cealalta poza cu deserturile erau 2 bile de inghetata. ei, ala era profiterol invelit in inghetata de coco si zau ca a fost cel mai bun profiterol mancat vreodata. si mie nu imi place prajitura asta :)) a fost sublim.

 

 

Sotul a fost cu pestele, eu am spus ca in Italia voi manca toti carbohidratii care exista si voi bea tot espresso-ul care exista :))))

deja in ultimele 2 zile ne era scarba de mancare dar daca tot eram acolo :)))) am mancat.

Si de cand ne-am intors (sf de mai) am mancat o sg data pizza in Tm la Pizza Hut, iar paste am mancat cred ca de vreo 2 ori la spital. si in mod normal mancam paste de cateva ori pe saptamana, dar efectiv mi-a ajuns ce am mancat acolo.

 

 

In opinia mea italienii au cea mai buna mancare din lume. Au ajuns sa aduca la rand de delicatesa (nu ca ar fi rar, dar au facut-o cu maiestrie) pizza, care e un blat cu ce ai pe acasa, foccacia, pastele, prajiturile, inghetataaaa si sa nu uitam----espresso-ul.

 

P.S: stiati ca cel care a inventat Illy-ul e din Tm?

Eu pe XIO o dau afara de pe ghetar ...asa ceva intrece orice masura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...