Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

in alta ordine de idei, in sfarsit ma uit la blackfish.

 

filmul asta ar trebui rulat de greenpeace la intrare in seaworld, marineland sau delfinariu sau orice alt loc care chinuie balene si/ sau delfini.

 

poate le-ar veni oamenilor mintea la cap si nemaimergand la show-uri, s-ar indura indivizii aia ruthless care fac bani de pe urma lor sa lase creaturile astea acolo unde le e locul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, si Andreei i-au iesit molarii de 6 ani, ii are pe toti. I-au aparut cam de cand a facut 6 ani, si in decurs de cateva luni au aparut toti. N-a avut probleme, dureri. Cea mica inca nu-i are, dar nici nu are 6 ani, ii implineste in noiembrie.

 

Acum suntem in perioada caderii dintilor de lapte. Andreea are deja 5 dinti schimbati (sus si jos lateral este inca stirba). Alaltaieri i-a cazut si Anei Maria primul dinte de lapte, central jos dreapta. Se misca dintele, iar ea l-a ajutat cu tot ce a putut, abia astepta sa-i cada  [:-)))]  M-a pus sa trag eu de el, pana la urma am reusit sa i-l scot, si a stat cuminte, spre deosebire de Andreea careia ii e frica. La ea fie am mers la dentist - la 4 din ei, ca nu putea musca pe ei, ca se miscau si o dureau, iar al cincilea pur si simplu a cazut singur, s-a trezit dimineata cu el in gura :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, ar fi trebuit sa termin cu dantura, dar daca a fost asa cu barbata-miu am amanat.

Si uite ca am patit-o.

In fiecare zi cumparaturi, spalat, facut mancare, dus la spital stat acolo, ajutat sa manance, sa se spele, sa se barbiereasca, incurajat. Am carat zilele astea cat n-am mai carat de ani de zile.

 

Zilnic, dupa vizita de dimineata ii introducea cate un aliment nou, ca la copiii mici. Eu il aflam pe la 10 si incepea alergatura dupa cumparatura, facutul apoi dusul. Pe langa mancare, compoturi, ceaiuri si apa plata.

 

Si sunt suparata pe familionul meu rau de tot. Si pe prieteni in aceeasi masura. Nu numai ca nimeni nu m-a ajutat cu absolut nimic, dar nici macar nu au binevoit sa-si miste cururile sa il viziteze. 

Sa ma intrebe vreunu' daca sunt OK, daca eu am nevoie de incurajare, daca mie imi trebuie ceva.

Nope. Noroc ca v-am avut pe voi aici.

 

Am draci pe ei.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si Andreei i-au iesit molarii de 6 ani, ii are pe toti. I-au aparut cam de cand a facut 6 ani, si in decurs de cateva luni au aparut toti. N-a avut probleme, dureri. Cea mica inca nu-i are, dar nici nu are 6 ani, ii implineste in noiembrie.

 

Acum suntem in perioada caderii dintilor de lapte. Andreea are deja 5 dinti schimbati (sus si jos lateral este inca stirba). Alaltaieri i-a cazut si Anei Maria primul dinte de lapte, central jos dreapta. Se misca dintele, iar ea l-a ajutat cu tot ce a putut, abia astepta sa-i cada  [:-)))]  M-a pus sa trag eu de el, pana la urma am reusit sa i-l scot, si a stat cuminte, spre deosebire de Andreea careia ii e frica. La ea fie am mers la dentist - la 4 din ei, ca nu putea musca pe ei, ca se miscau si o dureau, iar al cincilea pur si simplu a cazut singur, s-a trezit dimineata cu el in gura :))

 

 

hei, vine ziana maseluta la voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa il cheama? ca daca stiam, ... he he

 

oricum, lui Tudor nu i-au iesit asa dinti, ca nu s-a plans, ori i-au iesit pe tacute rau, ori deloc

Molarii astia se sigileaza de catre unii dentisti. Ma rog e discutabila sigilarea asta, precum vaccinurile. Copii mei le Au sigilate, Costa in asigurare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...