Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: tot despre vacante


Recommended Posts

aqai, la luissa se vedea putin ca e stramba, dar cu timpul s-a indreptat. eu zic ca a  ajutat-o gimnastica. si mereu corectarea pozitiei la stat pe scaun. 

 

 

viviana, ai grija si de tine.  [flo2]

 

 

exact ce spunea cuscra mai sus, exact la asta ma gandeam mai devreme. cateodata trebuie sa stau si sa-mi amintesc de perioadele de la 3, 4 , 5 ani. imi par asa de indepartati anii aia.... si cateodata imi e dor sa mai fie ca atunci, mici si nestiutori. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus,

 

alte sisteme de invatamant. In Clasa a 4- a se decide pe baza notelor daca merge sau nu la liceu. Ma rog, daca renunta la 15 Ani e treaba lui dar la 9 Sunt Inca mici, in plus fetele Sunt Mai constiincioase, Statistik vorbind.

Nu merge sa fii pe alaturi, si chiar daca e super bun copilul il sare Clasa... Ce nu e cazu nostru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Molarii astia se sigileaza de catre unii dentisti. Ma rog e discutabila sigilarea asta, precum vaccinurile. Copii mei le Au sigilate, Costa in asigurare.

 

 

astia sunt tot una cu maselele de minte?

 

doamne, cat de putine stiu despre dinti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astia sunt tot una cu maselele de minte?

 

doamne, cat de putine stiu despre dinti...

Nuuuu aia apar Mai tarziu.

 

Mergi la un dentist si te lamureste El. Pe mine m- a sunat Acasa si lu R i- am facut sigilarea de doua ori... Ca sa vezi cat de trazniti altii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor și domnilor, scrieți într-o viteză nebună, nu prea apuc să citesc (citesc în diagonală, de fapt).

 

Azi ne-am mutat biroul în altă clădire. Trei fete (că atâtea suntem în firmă [:D]). Bine, de cărat mobila și restul s-a ocupat o firmă de mutări, dar noi tot am împachetat / despachetat și restul. Sunt terminată.

 

Strumph, drum bun și să veniți cu amintiri frumoase! Eu nu recoltez nimic, doar jumătatea mea mai bună are legătură cu agricultura. Dar anul ăsta a recoltat tot, slavă Domnului.Și în ciuda vremii imposibile, recolta a fost bunișoară.

 

Rox, când ajung prin Constanța dau de veste. Acu's pe coclaurile patriei, săptămâna viitoare la București, apoi nu mai știu. 

 

De Ica știți ceva?

 

Oana, n-am apucat să-ți zic La mulți ani pentru Tudor! [s] [s]

 

Alinuk, sănătate multă omului tău!

 

Viv, și lui Celcesforăie sănătate și răbdare!

 

Aschi, de ce zici de 2 ani școala de șoferi?? Te alinți, io așa zic!

 

Mă duc în duș și apoi mă prăbușesc în pat. Mâine e tura a doua de la mutare, să le punem la loc pe toate, să refacem rețeaua și să vină RDS-ul să ne dea și niște net, că fără net nu prea avem cum lucra. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, nu sunt maselele de minte, ti se pare ca i- a venit mintea la cap? :) Glumesc, mey, alea de minte apar mai tarziu si sunt cam proaste din nastere. Si pe mine m- au surprins la Ana maselele astea, in timp ce prietena mea, cu o fata cu 2 ani mai mare, mi- a spus ca asa ceva nu exista.:) Noroc ca exista si dentisti pe lumea asta.

 

Alinuk, probleme cu tensiunea avea sotul tau? Copilasii tai sunt talentati.

I- ai trimis special in tabara de pictura?

 

Aminna , spor la folk! :) cred ca as gusta si eu asa o vacanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, nu, nu a venit assesorul pentru ca am aplicat la un program prin care sunt scutita de taxe 5 ani dupa orice imbunatatire ... e un program statal nu federal, nu stiu daca voi aveti.

 

In 5 ani sper sa plec din casa ...

 

da-mi si mie link sunt ccurioasa cce program e, cca nu am mai auzit...dar poate avem ceva similar.

nicci noua a zis tipa cca nu ne mareste ca I-am spus ca nu e terminate bucataria...dar de ex vrem sa turnam ciment si tot ce e in afara de in  jurul ccasei ...ne cresc taxele...asa ca pe deal unde vrem sa punem gazebo si jacuzi o sa punem caramizi .

 

nu v-am spus ca in sf ne-a trimis contractorull release la lien...l-am inregistrat vinerea trecuta. Ne -a ajutat Dumenzeu sa terminam ccu balamucul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropos de masele dde lapte -premolar.

William a avvut o maseea  de lapte care in urma ccu 3-4 ani cica a avut carie la ea, I-au scos nervul si I-au pus din aia metalica (regret ca nu m-am dus la 2-nd opinion...dar asta e...). 

 

chestia e ca sapt trecuta cand eram in SF i-a ccazut maseaua (premolar) cu tot cu crown metallic...dar ciudat ca nu avea pic de radacina.

oare asa este, maselele de lapte nu au radacina? ori ma intreb poate I-a ramas in gingie si maseaua s-a retezat? nu se simte nimic la gingie cand ating. dar mi s-a parut ciudat.

 

pooate intr-o luna sa-l duc la dentist...sunt in cautari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropos de masele dde lapte -premolar.

William a avvut o maseea de lapte care in urma ccu 3-4 ani cica a avut carie la ea, I-au scos nervul si I-au pus din aia metalica (regret ca nu m-am dus la 2-nd opinion...dar asta e...).

 

chestia e ca sapt trecuta cand eram in SF i-a ccazut maseaua (premolar) cu tot cu crown metallic...dar ciudat ca nu avea pic de radacina.

oare asa este, maselele de lapte nu au radacina? ori ma intreb poate I-a ramas in gingie si maseaua s-a retezat? nu se simte nimic la gingie cand ating. dar mi s-a parut ciudat.

 

pooate intr-o luna sa-l duc la dentist...sunt in cautari.

Michelle, maselele de la 7 Ani Sunt definitive, de asta se sigileaza.

 

Dar asa e cu maselele de lapte, daca pica de buna voie nu Au radacina, ca- s macinate.

De ce sa iti pare rau?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...