Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Slanina - noutati


marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Subiectul asta mi-a amintit de sunca(aia de pe burta porcului)pusa la saramura...

 

Sau sunca fiarta-unii o fac in zeama d evarza,eu am fiert-o cu multe condimente si apoi am frecat-o cu usturoi si data cu boia rosie.

 

Cea mai buna sunca afumata am mincat-o insa in Ardeal,asa sunca afumata ca aia...nici n-am mai mincat-facuta papara [pofticios] cu oua!!!!Tata si-a facut si el afumatoare,insa sunca ca-n Ardeal...n-am mincat niciodata...

 

In cinstea acestui subiect am aruncat in tigaie niste bacon englezesc( [flirty] )cu niste oua prajite,pe care o s ale impart frateste cu fii mio! [flu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA! DA! Corect! Cea mai buna e cea din Ardeal! 

 

10262036_753609178003414_735460334543527

 

Avem si noi un provider de nadejde [:)] care trimite periodic pachet cu bunatati daca nu reusim sa ajungem sa luam direct de la sursa. 

 

 


 

Cea mai buna sunca afumata am mincat-o insa in Ardeal,asa sunca afumata ca aia...nici n-am mai mincat-facuta papara [pofticios] cu oua!!!!Tata si-a facut si el afumatoare,insa sunca ca-n Ardeal...n-am mincat niciodata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prin zona noastra slanina se spune la bucata de grasime cu sorici (indiferent cum e preparata, fiarta sau afumata), si sunca sau kaizer la grasimea impanata cu fasii de carne. sotul meu e mare fan, cumpara si testeaza des, in cautarea perfectiunii...inca n-a gasit slanina perfecta...mai cauta [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...