Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

intrebare ptr Frau Xio, cea cu abdomenul extra-plat care s-a infiltart la noi prin gardul de uluci, ca doar n-are burta.  [il]  de unde ai cumparat Johannisbrot ? si ce prepari cu el, cumva un fel de ciocolata? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle de ce tu il pedepsesti pe william daca minte,iar eu ca am foat mintita trebuie sa intorc celalalt obraz?La tine nu se aplica ca la mine?sau cum? [bib]

 

 

tu nu ai fost mintita, nu ai fost anuntata )

serios acum, cat de des vorbeati dupa ce cei 2 au ajuns impreuna? cat de des va intalneati? cine a fost la cununia lor?

In rest, ce logica are ce intrebi mai sus? trebuie lasat copilul sa minta doar pt ca adulii o fac? :)))

 

 

 

 

Kari, nu stiu despre ce johannisbrot vorbesti  :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa ma plang la voi..... vineri am fost la medicul de familie, ca am ceva dupa urechi, niste pete rosii care ma mananca de ma omoara. si nesimtitul nici macar nu s-a ridicat de pe scaun sa se uite..... cica da, sa va dati cu decoderm si mergeti la dermatolog.

[fal] §$/&"!(&$)  ma duc astazi la dermatolog la servici, la alt etaj..... doctora care , cica ma consultat, a spus ca poate sa fie de la psoriazis sau o dermatita. si abia s-a uitat de la distanta.... parca eram raioasa. si a incheiat pe un ton plictisit, incercati cu decoderm sau daivonex.  [fal]  cand am inceput sa-i spun ca de la decoderm mi-au luat foc urechile, si-a mutat privirea pe geam..... 

 

m-am programat la medicul meu dermatolog, care medic e in Urlaub si vine abia pe  1 septembrie. [fal] si mi-a dat termin abia pe 11 septembrie. pana atunci raman fara urechi. 

 

ce vroiam sa spun, e plina lumea de incompetenti. sau sunt doar plictisiti ca ei trebuie sa lucreze? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle de ce tu il pedepsesti pe william daca minte,iar eu ca am foat mintita trebuie sa intorc celalalt obraz?La tine nu se aplica ca la mine?sau cum? [bib]

vezi tu mada, eu nu iti zic sa intorci celalalt obraz iti spun sa nu pui la inima pt cca , cu totii gresim si de multe ori fara sa ne dam seama.

tu chiar ccrezi ca nu ai gresit cu nimic fata de nimeni...sunt sigura ca da...cu totii daca suntem sinceri recunoastem, ca, cu voie, fara voie gresim, indifferent ce justificari ne gasim.

 si ca un sfat ti-am zis sa consideri atunci can faci un bine  sa il faci din inima  fara sa primesti ceva in scchimb pt ca , ca in situatia de fata poti sa fi dezamagita.

 

cu William altfel sta treaba povestisem , parca simbata toata tarasenia.

William nu e pedepsit ca a mintit in urma cu vreo 2-3 sapt...dar pt cca ccontinua sa minta si pt ca in general e nemultumit, nerecunoscator, nu apreciaza si se miorlaie fara motive intemeiate, sau mai bine zis pt motive f copilaresti .

 

cu minciuna e un subiect f delicat si f important. multi considera ca nu e big deal, ori ca motivul sccuza imprejurarile...ceea ce nu e asa. minciuna are radacini f adinci in caracterul unui om, si raneste adinc pe cei din  jur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai pun o data tarasenia cu William copy-paste  si va rog daca aveti timp de citit sa imi spuneti daca eu exagerez, bat cimpii, daca si copiii vvostri fac asa si e ceva "normal".

 

William e pedepsit o saptamna. too bad, ca pe 13 incepe scoala, dar a intins coarda la maxim...si de data asa gata, nu-I  mai merge.

 

a inceput cu miorlaieli ca nu vrea cu noi la cumparaturi, ca sa sstea acasa sa se joacape  PS....ca ii facem viata grea cu cumparaturile NOASTRE.

 

ca de ce incepe scoala...ca a fost prea surta vacanta (discutie zilnica toata saptamna)

 

apoi m-a suant ieri antrenorul de basketball, sa se prezinte si sa ne spuna numele echipei. cand a auzit in loc sa fie bucuros, multumit...ca ma e un pic si incepe basketul...s-a pus pe plans, ca de ce e echipa Celtics (ca a mai fost la echipa cu nemele asta , ca astia poarta echipament verde, si e a 3-a oara de cind face basket si numai verde a purtat.

 eu inteleg ca dorea alta culoare, dar stai asa, cca nici macar nu stie sigur, plus ca e vorba ca jaoca basket...nu de culoare echipamentului purtat 1 ora /sapt la meciuri.

 

la vreo ora de tragedia asta ssi noi sa-l impacam  sai spunem ca nu conteaza...ma apuc sa joc table cu el ( ca in fiecare seara...) , era nervos ca pierdea, si cauta motive IAR de nemultumire, ca nu dau repede cu zarul...ca nu jocbine...

 

ehe...mi-a sarit mustaru...si lui taica-su in acelasi timp se saturase de

miorlaielile  si nemultumirile luilui.

 I-am tinut morala  vreo ora si ieri si azi... ca nu apreciaza , e continuu nemultumit. il duc la piscine, gaseste ceva sa nu-I cconvina, are playdate, ca nu se joaca copiii exact cu ce vrea el, in parc la ffel...numai nemultumiri.

 

voriam pe cuvint pt o saptamana sa ii pun cortul in tr-o camera in living  sii sa doarma acolo inconfortabil,un singur rind de haine...o singura jucarie, 2 carti, un caiet si un creion....dar a zis sotul ca NU, sa-I mai dau o sansa...ca poate se schimba.

 

 

asa ca deocamdata e pedepsit  fara tv, computer, ps toata saptamana.

 

edit la mesaj. si minte continuu cu o nonsalanta care ma lasa fara cuvinte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...