Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

kari, am luat din Tm ca e muuuuuult mai ieftin. am cumparat initial de la Reformhaus de aici un borcanel care  afost vreo 5 euro si ceva. si in Rö am luat cred ca jumate de kg sau un kg cu 10 lei :))))

am vrut s aimi cumpar ceai de soc, ca am gustat de la pfnner si e delicios. am cautat pe Amazon....3 euro suta de gr plus 5 transportul..am cautat pe net in Ro, 4 lei o punga :)) asa ca astept pana ajuns in tm sa imi cumpar. si ulei de cocos am gasit la enigma 1 kg vreo 30 si ceva de lei. curmale fara samburi am luat tot di Tm, ca nu am gasit aici. la Enigma sau alte magazine naturiste o punga de vreo 250 g sau mai mult costa 6 lei si ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

servus pinguini ...va salut din pat...

 

am ajuns cu bine dupa weekend-ul maraton...Marcia e trista, le duce lipsa alor mei...ieri pe drum mai plangea din cand in cand....azi nu a mai plans....o sa ii fie greu o perioada, dar se va obisnui...si in octombrie merg cu ea in tara, ca are 2 sapt.de vacanta...plus ca se vede cu ai mei pe skype...bine ca plecam in vacanta maine si va mai uita putin...mi-e mila de ea, plang si eu cand o vad cum se jeleste....

 

am muncit azi acasa mai mult decat atunci cand merg la servici (al meu a muncit azi, stia el de ce)...facut putina ordine prin casa si curat la animale, spalat rufe, despachetat bagaje Marcia, facut bagaje pt Islanda, ceva cumparaturi, mancat la Mac cu copila, epilat, facut unghii...in curand ma bag la nani....

 

maine zburam la ora 2 dupa-masa, asa ca nu trebuie sa ma trezesc devreme...vremea va fi frumoasa cat stam noi, soare si cam 15°...am inteles ca sunt peste tot ape termale, asa ca te poti opri pe drum sa faci o baie  [:)] 

si la noi a fost azi ft cald si umiditate mare, pe seara a plouat...acum e mai racoare, dar umiditatea e la fel de mare...ma dispera vremea asta...

 

Mada, si pe mine m-ar fi deranjat faptul ca nu mi-a spus ca se casatoreste...nu as fi avut pretentii de nasit si nici de mers la cununie....dar macar sa-mi fi spus...ma gandesc insa ca poate a avut motivele ei sa ascunda lucrul asta...eu una as discuta deschis cu ea si i-as spune ce m-a deranjat...

eu sunt genul care nu poate sta suparat...adica ma mai supar, dar imi trece ft repede...mi-am luat-o si eu de la diverse persoane, dar mi-a trecut repede...si le ajut in continuare...

asa e viata, cu bune si rele...si eu cred ca e prea scurta pt a sta suparati...

 

seara buna.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci xio, am vazut eu bine preturile pe internet, dar am zis ca nu vad bine.... 

atunci ar trebui sa aprofundez studiul via Romania. 

 

ella, esti deja inapoi? so schnell? 

 

 

michellino, eu respect hotararile tale, ca doar e familia ta si copilul tau si tu faci asa cum crezi si cum simti. si da, sustin legat de minciuna trebuie mereu spus cat de mult dauneaza si cum isi pierd increderea cei din jur daca ajung sa te stie de mincinos,. 

cu miorlaiala, ce sa spun,  din experienta,  e o etapa. care va trece. si va veni alta. 

eu as incerca sa schimb putin rutina zilnica. sa fac lucrurile altfel, sa-l implic mai mult in activitatile casei..... sau altele. si nu as sta la negociat prea mult, ii comnuic foarte cald si zambind ca asta si cu cealalta sunt pe lista astazi. iar daca vrea sa miorlaie si sa se vaicareasca, nu are decat. 

sa incerci tu putin sa te detasezi sa nu mai iei asa de serios vaicarelile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kariguld,

 

nu esti singura care ai probleme cu doctori, eu am probleme cu dentisti , ma da ghinion nu gluma, daca merge sotul la aceasi dentist e ok se inteleg face treaba buna etc, daca merg eu ....jale [fri] eu de 4 jile sufar sant cu o falca umflata de la o lucrare pe canal, azi ma duc si ii spun ca e infectie, dr. nu ca doar e umflat locul de la lucrare, hai ma ca daca e doar umflat de ce nu trece cu comprese reci [batcap]  eu zic ca e infectie iar zic trebuie dranat nici nu a vrut sa se uite cica ok iti dau prescriptie de antibiotic [batcap] valeleu falca mea, si farmacistele m-au tinut o ora pana mi-au dat reteta si eu faceam 13 14 de durere [fri]

gat vin in ro pt dentisti nu mai pot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Bella  [flo2]

 

Kari, maine plecam in Islanda...in weekend am fost doar sa preluam copila de la Arad....asa ca de-abia maine incepe vacanta....venim pe 13 inapoi  [:)]  si pe 18 incepem scoala si munca....

 

avem internet acolo peste tot, dar nu stiu daca voi avea timp....asta pt ca vom fi mereu pe drumuri...am facut un traseu care cuprinde cam tot ce e interesant de vazut....sa vedem daca ne tinem de el...va povestesc cand ma intorc...si pun si multe poze....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kari , multumesc pt raspuns, si tie si lui Fleurdeise...

deci zici ca e doar o etapa cu vaicaritul, cu nemultumirile?

 

de mult timp ignor zic ca e copil...dar cred ca e timpul sa se faca o schimbare.

 

mie mi se pare o attitudine f nociva pt viitor, cand desi ai "de toate "...mult mai mult decit neccesarul,tot nu esti multumit, fericit si nu apreciezi efortul parintilor si binecuvintarea lui Dumnezeu.

 

mai scrisesem un mesaj mai complex...dar s-a dus am apasat nu stiu pe ce...backspace ori alta tasta.

 

vivi, bun venit sotului acasa, mai are dureri?

 

ela, vacanta placuta, sa vii cu poze multe

 

buflea, eu nu as oblige copiii sa vada bunicul bolnav ori eventul sa-l vada dar sa plece, sa iasa din camera ccand vor, sa nu-I oblige sa stea cu el.

ai mai sunat in tara, cum e?

 

Xio, de ce te preocupa asa de mult cum arati? arati deja f bine si probabil vvei arata tot lafel de bine pt multi , multi ani.

eu sa mai am 20-30 de ani as manca din toate bunatatile (desigur cu masura) si m-as bucura de viata, timp si tinerete, fara sala , fara diete...fara complexe (de fapt asta am si facut si nu regret decat ca au trecut anii prea repede...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bella, eu zic sa schimbi dentistul. ai vorbit la asigurare, ai dreptul? eu nu am avut niciodata falca umflata desi am root canal facut la aproape toate maselele(si in rom. si aici) . stiu ca paote fi locul sensibil, durere la atingere pt cateva zile...dar la inffectie din cite tzin minte in genral simti locul cald si ca pulseaza.

 oricum , mai bine sa schimbi dentistul repede....cere recomandari, citeste reviewuri, vb la asigurari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Michelle  [flo2]  sa stii ca si Marcia e cateodata nemultumita....si asta pt ca are prea multe....ia sa nu aiba, sa vezi atunci....dar parca nu mai e asa ca acum cativa ani....adica nemultumirile astea s-au mai redus....

 

Inca nu ne-am culcat, mai stam putin...Marciei i-am luat un aparat de facut bratari (Rainbow Loom se cheama)...alea din ineluse de plastic, viu colorate...a muncit toata ziua la ele...mi-a facut si mie cateva...sunt faine rau...i-am luat ineluse toate culorile posibile, ii ajung pt cateva sute de bratari....trebuie sa-i iau si alte accesorii, sa-si faca cercei si lantisoare...ca ce are acum merge doar pt bratari....a zis ca deschide o afacere, vinde din ele la scoala  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...