Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

Mai Aschiuta a zis bine....daca exista oameni fara sentimente,atunci nu trebuie considerati si ceilalti la fel.As vrea sa fiu si eu asa egoista dar nu pot.

Pot insa sa ma scutur s sa nu mai repet greseala.Pentru ca a fost o greseala.Nu-mi pare rau dar tot greseala e.Inca odata zic ca toata admiratia pentru cei autosuficienti si egoisti.E ca in faza aia cu hotul care a furat clopotul El avea dopuri in urechi si nu auzea dar satul auzea zgomotul produs de ciocan pe clopot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ica, ai un baietel super, sa te bucuri de el in fiecare moment asa cum o faci acum, sa fii blanda si intelegatoare, sa nu repeti greselile noastre pe acre le auzi in fiecare zi pe ghetar, sa fii langa el si sa stii cand sa incepi sa-l lasi sa fie independent. 

 

Desi e cam devreme acum pentru asta:) mai ai cam un an pana atunci:)

 

sa-l tii in brate, sa-l alinti, sa-l lasi sa doarma langa tine, sa te bucuri de zambetul lui dimineata. Asta dupa ce or trece colicii!

 

felicitari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, astm bronsic:( nu suna bine.

 

sa stii ca te inteleg perfect cu "nimic nu-i impresioneaza". E atat de dezamagitor sa imparti lucrurile care pe tine te ating si sa nu obtii alta reactie decat mda, that's not much. Altundeva exista mai mult, mai bine, mai frumos, nu-i nimic special.

 

oh well, another lesson learned pentru noi si de trecut la lista de "asa nu" pentru cand vom fi noi in locul lor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna

 

 

ups.... s-au inmultit bunici pe ghetar. cred ca e de bine, avand in vedere ca mama Ica deja ia dat pantofi bebeului. ica, sa-ti traisaca feciorasul, sa fie binecuvantat si sanatos.  [flo2]

 

 

aschi,  [flo2]  vino acilea sa te pup.  [il]

 

 

sunt complect zapacita. nu stiu cu ce sa va servesc, beutura nu am cumparat si nici tort. nu stiu ce-i de capul meu astazi.... fug de ceva , dar nu stiu de ce anume. [fri]  barbatul ma lua ieri 'peste picior' ,,,,.... ca sa traiesc la intensitate ziua de astazi (ieri adika) vroia el ceva 'anume' de la mine, ce nu s-a realizat pana la urma.  [il]

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

un lucru stiu sigur, ca imi sunteti dragi!  ca am cui sa spun ce ma doare si ce ma bucura, ca pot sa vorbesc  neintrebata. 

 

 

 

 

am primit un cadou aseara..... 

 

si mai am un cadou ptr voi..... dar ma gandesc daca sa pun poza sau nu.  [:)]

 

 

 

post-40061-0-26300400-1407247060_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, Aqai, imi pare foarte rau ca parintii nu apreciaza.... sau poate doar dau impresia asta :(

 

In alta ordine de idei, azi am fost cu Patrick la tenis... In mod clar Eva a vrut si ea :))) deci acum face planuri ca ii trebuie racheta, fusta de tenis adidasi noi.... Mare distractie pe capul meu :)))

Dovada: https://picasaweb.google.com/113100988744903196802/August2014?authkey=Gv1sRgCJqi3bm-9IK1jgE&feat=directlink

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa scriu acilea ceva si nu voi dscuta mai departe pt ca stiu ca multa lume vede altfel.

 

Suntem omeni nu numai cu experiente de viata diferite dar si cu sentimente diferite, ce e pt cineva important e pt altcineva mai putin. Dar sa ii negi dreptul la simtaminte pt ca tu nu le simti, e orbire si egocentrism.

 

A fi prietenul cuiva inseamna sa poti sa iesi din sfera egoismului tau "ce vreau eu sa fac" si "ce simt eu e important" si sa te gandesti si ce e important pt prietenul tau. Altfel sa il numim cunostinta, amic, dar sa nu il numim prieten, daca nu esti pregatit sa faci acesti pasi - stiu ca romanii numesc cu mare usurinta pe cineva prieten. Prietenia e un contract de suflet, bazat pe anumite valori comune. Sunt valorile de incredere calcate in picioare, greu sa nu te doara, greu sa mai te intorci.

 

Deci cand stii ca pt prietena ta e importanta nasia, ca a tot adus-o in discutie, daca te hotaresti altfel, e bine sa ai prevederea sa fie prima persoana pe care o suni dupa casatorie si sa ii explici in cateva cuvinte de ce ai hotarat altfel - nu dupa 8 luni. Nu trebuie sa faci cum vor prietenii, dar sa tii cont de simtamintele lor, da. Daca pt tine nu e important sa ai un om langa tine intr-un anumit moment, nu inseamna ca si celalalt simte la fel. 

 

Nu traim singuri pe planeta, suntem inconjurati de oameni cu care suntem in anumite legaturi. Putem sa ne mintim ca legaturile alea sunt asa de plezeneala si ca nu ar trebui sa ne doara si ca cel mai bine e sa le ignoram, dar realitatea este ca tocmai detasarea asta duce la instrainarea dintre oameni si la tragedii mai mici sau mai mari. 

 

 

 

Aschi, ce spui tu suna ideal. Dar, din punctul meu de vedere, ideal e si... Inexistent.

 

viata mi-a dovedit ca eu, personal, nu pot fi genul acela de prieten de care vorbesti tu. Si ca mine cred, sunt multi, poate majoritatea. Ce ar fi de facut? Sa fim constienti cine suntem, sa ne asumam defectele si sa nu pretindem altora perfectiunea de care nu suntem noi capabili.

 

si pot sa jur ca nimeni dintre noi nu e perfect si a gresit cuiva la randul lui, asa ca macar atat sa facem, sa trecem peste greselile celor apropiati fara sa facem un capat de lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, Aqai, imi pare foarte rau ca parintii nu apreciaza.... sau poate doar dau impresia asta :(

 

In alta ordine de idei, azi am fost cu Patrick la tenis... In mod clar Eva a vrut si ea :))) deci acum face planuri ca ii trebuie racheta, fusta de tenis adidasi noi.... Mare distractie pe capul meu :)))

Dovada: https://picasaweb.google.com/113100988744903196802/August2014?authkey=Gv1sRgCJqi3bm-9IK1jgE&feat=directlink

 

 

 

Nu-i vorba ca nu apreciaza, e vorba ca nu vor sa imparta ceva din viata cu tine. Ca eu nu ma astept la aprecieri ca o plimb incoace si incolo, ci doar la un pic de intelegere ca asta e viata noastra acum si ca mi-ar place sa accepte asta si sa vrea sa faca parte din ea.

 

tot refuzul asta de a te arata cat de cat placut impresionat, din punctul asta de vedr, arata ca o respingere. 

 

Si teoretic inteleg asta si incep sa accept respingrerea, dar nu e chiar usor. E my payback pt ca am plecat:) si logic si rational nu am cum sa reprosez asta, doar la nivel emotional. actiuni si consecinte... That's life, am trecut peste supararea initiala si acum accept ca asa sunt lucrurile si nu mai sunt suparata pe ea:) si accept ca e suparata pe mine si probabil asta n-o sa treaca niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, Aqai, imi pare foarte rau ca parintii nu apreciaza.... sau poate doar dau impresia asta :(

 

In alta ordine de idei, azi am fost cu Patrick la tenis... In mod clar Eva a vrut si ea :))) deci acum face planuri ca ii trebuie racheta, fusta de tenis adidasi noi.... Mare distractie pe capul meu :)))

Dovada: https://picasaweb.google.com/113100988744903196802/August2014?authkey=Gv1sRgCJqi3bm-9IK1jgE&feat=directlink

 

 

Prevad doi mari jucatori de tenis la tine, rox, super copiii tai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...