Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu, nu la aprecieri ca o plimbi, ci apreciere a ce vede :)

Nu m-as fi gandit la reactie ca o "razbunare"....

Si eu cred ca m-as simti teribil de rau in astfel de situatie :(

 

Oh well. Cu mintea mea de pe urma, am zis hai sa nu mai fiu suparata ci sa incerc sa inteleg despre ce e vorba. Si cred ca asta e felul in care isi manifesta ea durerea ce i-am produs-o.

 

acu' de va intrebati ce-i cu limbarita mea, ma plicti.

 

sambata am avut o furtuna torentiala, fara accidente acasa, dar cu o inndatie majora la servi. Camera serverelor e plina de noroi, so no work. Eu sunt pe aci cat sa ma asigur ca asigurarile vin si isi fac treaba. 

 

Azi ii facusem mamei programare la reflexologie si measaj al capului. Si clinica e inundata, ma vor suna inapoi cand vor fi operationali.

 

bunica locala a scos sute d galeti de apa din basement sambata.

 

noua? Ne-a plouat minor in garaj, unde aveam acoperisul nou:). Nu s-a umplut nici un ghiveci de apa macar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da.  [il]

 

 

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

aqai, eu cred ca aschi a pus problema din alt unghi.  [flo2]

 

 

Kari, la multi ani si multe kile in minus si multa inteleciune, in continuare, cu adolescentii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

Mi-a placut mesajul Aschiutzei …eu, care sunt un animal social, mi-as fi pierdut 10 vene sa fiu singura la nunta … asa ca, depinde de fire. Unora le place sa traiasca ei cu ei si bunele si relele. Altzii ar iesi in strada sa urle, sa planga sau sa rada …

 

Paranteza

Imi aduca aminte cand am intrat la facultate, in 1987, anul ala cu 10 pe un loc la Politehnica …nu aveam telefon, ca ne mutasem in bloc nou si nu stiu de ce dura o vesnicie pana se monta telefonul …si m-am dus la poshta sa anuntz la Neamtz ca am intrat. Dragii mei, nu exagerez …am intrat in cabina aia de telefon si cu buna stiintza, am urlat efectiv “ Nanaaaaaa, am intrat la facultateeee …AM INTRAT LA FACULTATE !!!”. Cand am iesit, m-a felicitat toata poshta, mi-au urat vacantza placuta si m-am simtzit atat de bine ca mi-am strigat bucuria in gura mare

 

Inchid paranteza

 

In lumina celor de mai sus, noi am facut nunta ca la romani ... cu lume, rudele apropiate de gradul 1, 2 … si 3 [:)] , prietenii buni ai nostri, prietenii buni ai parintilor. Asta a fost aria de invitati, nu am avut invitati cunostinte, colegi de serviciu cu care doar imi dadeam buna ziua …ah, ba mint, am invitat shefii fiecaruia din momentul respectiv. In total 80 persoane … la vremea aia mi s-a parut mult, acum aud de nuntzi de la 300 pers in sus, asa ca nu mai zic ca e mult.

Despre copiii mei …sigur, nu o sa-i dezmostenesc daca nu o sa fiu la nunta lor, dar o sa-mi rupa sufletul …deci rezonez cu mcoca si Alinuk. Pentru ca EU, mama lor, am fost alaturi de ei de cand s-au nascut, am trait pentru ei, ca sa ii vad pe drumul lor …si nu inteleg de ce ar prefera sa ma excluda din acest eveniment AL LOR. Casatoria este un inceput de drum si da, o vad si ca pe o reusita de a mea, ca i-am adus pana aici si vreau sa ma bucur alaturi de ei si sa plang alaturi de tatal lor, ca le dau drumul mai departe.

 

Ica, draga mea, sa iti traiasca baiatul, sa il cresti frumos, sa va bucure si insenineze viatza si sa te invite la nunta lui  [:)]  … in plus, pregateste venele, piaptana-le, aranjeaza-le, maseaza-le, intareste-le, parfumeaza-le, ascute lamele, pe ambele partzi si pune-le la indemana. O sa-ti trebuiasca de-a lungul timpului …si pana iti faci mana, sa le tai frumos, cu stil, fara sa murdaresti in jur, fara sa le franjuresti …da un semn pe aici ca sa te invatzam tehnica.

P.S.  Ce complicatii ai avut ?

 

Mianna, mi-a venit “Bleachers” acasa … e a ta, cu dedicatie [flo2]

 

Despre noi … piticii mei au ajuns cu bine in Romania. Fara probleme a zis G, care si ea s-a mirat de cat de cuminti au fost. Alex a dormit tot drumul, Flavia aproape deloc …culmea, ea care cand pune capul pe perna, in 30 sec doarme …

Pana au ajuns, m-a capiat barbatul …bai frate, atat de agitat … m-a sunat inclusiv din mashina, cand se ducea la serviciu, sa ma intrebe, de ce nu am primit nici un semn cand au aterzat de 1 ora …

Odata ajunsi, a sunat el la maica-sa … copiii erau foarte fresh … incepusera sa joace tenis in casa …aoleu, aoleu …

E atat de goala casa fara ei …

 

Va pun niste poze cu copiii in aeroport si cu florile mele … sunt foarte mandra de ele.

post-6895-0-00309800-1407248979_thumb.jpg

post-6895-0-69759200-1407249038_thumb.jpg

post-6895-0-80869100-1407249117_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooh, oricat de mult imi gadila urechile vorbele astea.... Nu imi fac iluzii. Sa stie sa tina racheta, sa faca miscare.... Altceva e greu

 

 

Nu tre' sa fie competitiv, e suficient sa le placa cat sa ceara sa-i duci si sa prefere sa joace o partida de tenis cand or fi mai mari, in loc sa frece menta:) si zau, asta e mult si important!

 

mie asa mi se pare. Vezi ce standarde joase am? :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai, eu te inteleg f bine legat de mama ta. ea vede, oh si cat de bine vede, cum va merge, dar nu stie cum sa o spuna, sau pur si simplu nu vrea sa recunoasca cu voce tare aspectul asta. si probabil ca nu o va face niciodata. exact in situatia asta este sotul meu cu mama lui. dar din pacate asa va ramane cum este acuma. asa a fost si va ramane intotdeauna, in ciuda faptului ca dovezile stau clar deschise in fata ei. 

cred ca ai ales bine sa treci peste, sa incerci sa nu te mai supari, ptr ca nu ai control pe ea si pe faptul ca se va schimba. 

 

 

ziki, sanatate. stiu ca nu e de gluma cu astmul, ai grija de tine. 

 

 

buflea, profita de timupl asta sa te ocupi putin de sufletul tau. ai nevoie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...