Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari la multi multi ani fericiti.. esti superba si nu trebuie sa iti spuna nimeni acest lucru pentru ca este evident.  Iti doresc toate cele bune si sa ramai acelasi om plin de sfaturi intelepte [:)]

 

Buflea.. nu am putut naste nicicum , nu ma dilatam deloc.. travaliul a inceput miercuri noaptea la ora 4 si am nascut abia joi la ora 18:30 in urma a doua perfuzii care aveau rolul de a dilata.. Am avut dureri ingrozitoare deoarece copilul era deja mare si a trebuit sa nasc natural.

La a doua perfuzie deja eram sleita de puteri deoarece imi erau induse contractii puternice de acea perfuzie si atunci cand a venit momentul sa nasc eram mai mult moarta decat vie.. 

 

in fine... pe cat mi se parea ca e iadul pe pamant in acele momente, acum cred ca s-a instalat raiul.. sotu e mai atent ca niciodata... zici ca dintr-o data m-am transformat in printesa asa se comporta cu mine. Pe absolut nimic nu ma lasa sa pun mana in afara de copil si e atent din cale afara. (Oare sufera de ceva?? si cat o sa tina toate astea???)

I-am spus asa mai in gluma: 

-"Ma barbate de ce nu mi-ai zis ca asa va fi viata dupa ce vom avea un copil?" ca ti-l faceam de cand ne-am casatorit nu acum..

-"Acum chiar nu mi-as mai putea dori nimic de la viata  (au fost vorbele lui)

 

ce sa mai zic... m-am topit [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu tre' sa fie competitiv, e suficient sa le placa cat sa ceara sa-i duci si sa prefere sa joace o partida de tenis cand or fi mai mari, in loc sa frece menta:) si zau, asta e mult si important!

 

mie asa mi se pare. Vezi ce standarde joase am? :D

Aquai, sa stii ca exact asta imi doresc si eu. De aia le-am si dat sa joace tenis, una la mana, pentru a face miscare, a-si imbunatati coordonarea, atentia etc. si doi la mana, exact ce a zis Aquai, sa prefere sa joace un meci de tenis, sa iasa de placere, mai ales ca-s doua, si daca nu or gasi parteneri de joc printre prieteni, au ele doua cum sa joace.

 

La fel a fost si la mine, si pe mine m-au dat parintii la tenis, si mi-a facut placere sa joc,  mai ieseam cu tatal meu cate 1-2 ore sa jucam, am mai jucat si cu diversi amici si cunostinte, cum s-a nimerit. Acum joc cu copiii :)) si voi juca si mai tarziu, sper, cat m-or mai tine puterile...

 

Eu am fost genul de om caruia ii place sa faca sport, dar nu sala, fitness, aerobic (ma plictisesc) insa imi plac sporturile de aer liber: tenis, baschet, inot etc... (bun, se pot practica si la sala in sezonul rece)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dulce si frumoasa Kari! Sa ramai tanara, sexi, frumoasa si buna exact asa cum te stim.

Frumoasa varsta! Frumoasa! He, he cate amintiri!

===

 

Asa, acum ne luptam in tzatzisoare dupa ce am terminat cu burtile?

 

 

Ica frumos baiat/nepot ne-ai aduc aici pe ghetar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, exact asa cum spui de mama ta, este soacra-mea. De 10 ani vine aici si nimic nu o impresioneaza. Am facut zeci de concedii cu ea, a ajuns si la resort in Mexic, nimic, nimic nu o impresioneaza si tot ce vede exista si "la noi in Romania" ...

Ani de zile mi-a facut rau comportamentul ei ...pentru ca si mie mi-e greu aici si incerc sa rezist vazand si lucrurile frumoase ...in timp am renuntzat sa mai plec undeva pt ea. Plec pentru noi, o intreb daca vine, daca vrea sa stea acasa, sa stea ...de aia, asta iarna nu a fost la Mont Tremblant. Nu a vrut, nu am insistat ...

 

Si ai dreptate ...sunt suparati ca am plecat din tara, ca i-am lasat singuri acolo. Poate e de inteles pe de o parte ...

 

Ai mei insa nu sunt asa ...bine, ai mei sunt si calatori. Au fost ...sunt curiosi si le plac experientele noi. Tata calatorea cu masina, cu harta si atlasul in fatza. Si acum am hartzile lui tata in masina, nimeni nu se uita pe ele.

Mama a zis ca dupa ce moare, sufletul calatoreste prin locurile pe unde a fost ea ...si ca ce obosit va fi sufletul ei, ce de destinatii are de atins.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...