Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

Kari la multi multi ani fericiti.. esti superba si nu trebuie sa iti spuna nimeni acest lucru pentru ca este evident. Iti doresc toate cele bune si sa ramai acelasi om plin de sfaturi intelepte [:)]

 

Buflea.. nu am putut naste nicicum , nu ma dilatam deloc.. travaliul a inceput miercuri noaptea la ora 4 si am nascut abia joi la ora 18:30 in urma a doua perfuzii care aveau rolul de a dilata.. Am avut dureri ingrozitoare deoarece copilul era deja mare si a trebuit sa nasc natural.

La a doua perfuzie deja eram sleita de puteri deoarece imi erau induse contractii puternice de acea perfuzie si atunci cand a venit momentul sa nasc eram mai mult moarta decat vie..

 

in fine... pe cat mi se parea ca e iadul pe pamant in acele momente, acum cred ca s-a instalat raiul.. sotu e mai atent ca niciodata... zici ca dintr-o data m-am transformat in printesa asa se comporta cu mine. Pe absolut nimic nu ma lasa sa pun mana in afara de copil si e atent din cale afara. (Oare sufera de ceva?? si cat o sa tina toate astea???)

I-am spus asa mai in gluma:

-"Ma barbate de ce nu mi-ai zis ca asa va fi viata dupa ce vom avea un copil?" ca ti-l faceam de cand ne-am casatorit nu acum..

-"Acum chiar nu mi-as mai putea dori nimic de la viata (au fost vorbele lui)

 

ce sa mai zic... m-am topit [batcap]

Vezi ...de aia nu inteleg eu de ce fuge lumea de cezariana ...nu as fi trecut in vecii vecilor prin asa ceva, atatea ore, atata durere ...

Oricat ar fi de operatie, cezariana nu da asa ceva ...in plus, te duci ca o doamna, nu impingi, nu-ti ies ochii din orbite, nu tzipi, nu mori pe masa ...plangi de bucurie cand il auzi ca iese de acolo.

Stiu ca parerile sunt mixte ...eu am 2 cezariene si mi-a fost foarte bine asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, Ziki si noi in aceeasi oala dar de pe partea cealalta [fri] Daca mai raman in toti papucii mare lucru.

Michelle, si al meu e tare mirolait si imediat plange. Sa stii ca rezonez si eu cu ce zice buflea ca e plictisit, ca e mereu cu voi doar. Din pacate aici suntem mereu cu ei (sau mult prea mult timp cu ei). La parc, la activitati si tot asa. Eu una am renuntat sa mai merg la activitati cu cel mare (sau oricum cat mai rar) ca imi dau seama ca nu sunt o influenta buna si imi creste si tensiunea pe acolo. Si eu zic ca din cauza ca sunt cu noi in ceafa mereu nu reactioneaza nici ei cum ar trebui si nici nu isi dezvolta toate abilitatile.

Dar, vorba aia ne adaptam si noi [flo2]

 

Sanatate maxima la toata lumea [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Frumoasa varsta! Frumoasa! He, he cate amintiri!

 

 

 

cum mai frumoasa? o spui asa lejer de parca am implinit 27. sa inteleg ca matale esti mai .... ai niste ani in plus?  [il]

 

 

 

multumesc tuturori de urari si aprecieri. sunteti voi dragute ca de obicei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Soro, ca mi-a dat o varsta mai mare ca a mea ...sunt multumita !!!

 

 

de parca puteam sa-ti dau altceva si n-am vrut!  [soricel]

 

ah, am uitat sa spun de copii tai buflea, arata ca niste ingerasi. si Flavia asa scumpa cum il protejeaza pe alex. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, Ziki si noi in aceeasi oala dar de pe partea cealalta [fri] Daca mai raman in toti papucii mare lucru.

Michelle, si al meu e tare mirolait si imediat plange. Sa stii ca rezonez si eu cu ce zice buflea ca e plictisit, ca e mereu cu voi doar. Din pacate aici suntem mereu cu ei (sau mult prea mult timp cu ei). La parc, la activitati si tot asa. Eu una am renuntat sa mai merg la activitati cu cel mare (sau oricum cat mai rar) ca imi dau seama ca nu sunt o influenta buna si imi creste si tensiunea pe acolo. Si eu zic ca din cauza ca sunt cu noi in ceafa mereu nu reactioneaza nici ei cum ar trebui si nici nu isi dezvolta toate abilitatile.

Dar, vorba aia ne adaptam si noi [flo2]

 

Sanatate maxima la toata lumea [flo2]

 

 

Daiopri  [pup]

 

noi am concluzionat ca is chiar mai cuminti la activitati, meditatii, - adicatelea asculta de instructori - daca nu suntem noi acolo. de aceea si incurajam si mersul singuri la piscina.

 

ieri au venit acasa rupti. nu au facut nimic altceva decat sa manance si sa se uite la GI Joe - ceva desen animat ce le place lor.

 

dar fericiti. doamne, extenuati si fericiti, combinatie rara. 

 

tudor si-a gasit pasiunea vietii in a trage cu arcul, alex la escalada. amandoi primesc din plin ce le place zilele astea, si si altele in plus.

 

aveau si dureri la maini, de la vaslit in canoe :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de parca puteam sa-ti dau altceva si n-am vrut! [soricel]

 

ah, am uitat sa spun de copii tai buflea, arata ca niste ingerasi. si Flavia asa scumpa cum il protejeaza pe alex.

Soro, nu uita ca lucrez cu cifre ...orice socoteala mi-ai fi dat, rezultatul iesea spre multumirea mea :))

 

Vad ca nimeni nu a sesizat ca copiii mei au in brate niste jucarii. Alex un animal de plush si Flavia o are pe Lulutza, papusica cu care doarme. In ruxacul roz, Lulutza are haine de schimb, perie de par si niste agrafe, desi e chiala ...Au 10 si 9 ani si inca le plac jucariile de genul asta. Si ma bucura ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soro, nu uita ca lucrez cu cifre ...orice socoteala mi-ai fi dat, rezultatul iesea spre multumirea mea :))

 

Vad ca nimeni nu a sesizat ca copiii mei au in brate niste jucarii. Alex un animal de plush si Flavia o are pe Lulutza, papusica cu care doarme. In ruxacul roz, Lulutza are haine de schimb, perie de par si niste agrafe, desi e chiala ...Au 10 si 9 ani si inca le plac jucariile de genul asta. Si ma bucura ...

 

 

sunt in norma :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...