Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buflea, ai dreptate are momente cind e si  plictisit DAR pur si simplu nu vrea activitati. si chiar am incercat refuza categoric orice alta acctivitate.

 

 la tenis puteam sa-l dau cu fetita vecinilor la un antrenor roman, NU a vrut nici macar sa mearga sa-l cunoasca , sedinta gratuita.

 

la catzarat pe stinci...stii tu loc amenajat...cind a vazut pozele pe net, nici vorba se uita la mine dacca nu cumva am innebunit sa-l pun sa se urce pe acolo...el mai mult de 3 m. nu urcca. (mai sunt in parcuri locuri amenajate si sunt sufficient  de ianlte...nu incearca mai mult)

 

la karate a fost un an...ultimile luni il bagam aproape cu forta in masina sa-l duc.

 

la inot, l-am dat pe fiecare an, anul asta a refuzat zicind ca stie sa faca miscarile si vrea sa inoate , cand vrea el nu cind il pun altii

 

la sarituri in apa...iar sub nici o forma NU a vrut sa-l inscriu...sau macar sa incerce gratis.

 

la fotbal recunosc ca ar fi vrut, dar eu am refuzat pt ca sunt peste 100 de grade si fac desigur ntrenament afara...ceea ce eu consider o nebunie. o sa incerc sa-l dau la anu in primavera cand e temp mai temperate.

 

cand ma duc la activitati , stau cu el, dar de cele mai multe ori eu stau afara si vb cu alte mamici sau citesc o carte.

 

la camp la biserica ne vedeam doar dimineata, cand era timpul de mancat (ca eu le dadeam mincarea la toti ) si apoi la ora 1 cand il luam.

 

table, monopoly...nu vrea sa joace cu copiii de virsta lui ca nu sunt buni...assa ca ma prefere pe mine ca sa simta ca are competitie.

 

sigurull lucru care il doreste e sa joace basketball si sper cat mai curind  1 lunna in sfirsit sa mai turnam ciment in spate sa largim area sa ii punem cos si sa practice cit vrea.

 

in rest, stiu nu avem atit de multi copii disponibili pe fiecare zi de joaca, ca in vacanta ii trimite lume ala bunici, ori pleaca pe undeva...ori camp  (parintii cu service)

 

campurile aici nu fac mai nimic exciting...le-am citit programele...si sunt sigura ca nu I-ar fi convvenit.

desi recunosc ca daca as fi avut in vara asta mai multi bani l-as fi pus fortat in activitati, campuri...etc.

 aici e aiurea vara ca ziua e ff cald incepind cu ora 8 dim sunt peste 80 de grade pana seara la 7-8 cand sunt chiar 100. asa ca nu putem iesi afara in parcuri decat cind sunt exceptii 2-3 zile pe sapt.

l-am dus la piscine s-a intilnit cu alti copii, in parcuri unde mereu gaseste pe cineva sa se joace sau ne intilnim cu , cunoscuti, la skate parc ccu scooterul...tenis sa joace cu alti copii (cand a vrut), basketball...eu cred ca , chair daca nu are copilaria mea/noastra libertine de dimineata pana seara...oricum nu e un copil tinut in cassa doar de fusta mamei.

in rest ii place sa citeasca, sa scrie...sa vada filmele/serialele fav., joace game-uri, sa asculte muzica...are in general zilele pline.

 

eu chiiar dac astau acasa sau pe unde merg sunt mereu cu el datorita circumstantelor...sunt genul de parinte care NU stau cu gura pe el...intotdeauna am ceva de facut, ba iau catelul , ba sunt ccu alt parinte de vorba sau chiar necunoscuti...ori citesc , stau in masina...ascult muzica, pastori...deci nu sutn care verifica aorice miscare...

 

toata vacanta a vrut sa nu fie programat, ceea ce s-a si intimplat, ca a mai avut momente de pliucctiseala...asta eu o consider momente de lipsa de creativitate.

 

scuze ca m-am intins...multumiri celor care au rabdare sa citeasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bufleo, bine ca au ajuns ok indivizii in Romania! Ei au plusuri, noi mergem peste tot cu pernutele... Na, nu-s la vedere, dar sunt. Dar daca te mai vaz odata ca scrii aia cu "nasti ca o doamna", de parca altele is... altceva... te tai de la o portie de file de guvid, ok? :)

 

Ica, nu iti facura macar o epidurala??? La travaliul ala incredibil? Mama-eroina esti, si nu exagerez cu nimic....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...