Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aha, deci copiii de buflea au ajuns. bun asa, dl sot de buflea s-o fi linistit :)

 

si tot pe buflea o asigur ca mai doamna ca mine n-a nascut nimeni :P cu nastere normala on top. asa ca portia de guvizi sa vina spre mine, dna rox, ca va sustin punctul de vedere - si o cadorisesc dlui aqai, care e mare fan.

 

michelle, respira si insista, nu renunta. la varsta asta, nici ei nu stiu ce vor. si daca tu esti convinsa ca ceva ii face bine si ii prieste, pai n-o lasa dupa el cu renuntatul, va regreta in timp. doar respira adand, pune-ti dopuri in urechi si mergeti inainte.

 

vreti sa stiti de cate ori pe zi ne tinem eu si dl aqai teoria asta unul altuia cand decretam ca "nimic nu mai fac cu copiii astia? " :P

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parintii mei ccand au venit in los angeles ...credeau ca cine stie in ce lume stilata au ajuns,holywoodul cu blink , blink....venisera imbracati de parcca ii duceam la concert pe fiecare seara. haien facut epe comanda...etc...etc.

desigur ca a 2-a zi dupa ce le-am vazut bagajele, atreb sa mergem la cumparaturri, pe tata sa il trec la pantaloni scurti si mama fusta de blugi ori ceva mai subtire...mei de toata ziua.

 ce tragedie, sa nu poarte ei hainele bune...sa ii conving sa cumpere haine din astea care nu au purtt niciodata...

 

cand am mers in ccentru ca nu am scapat de ei...erau imbracati la 4 ace si nu...si nu ...samearga pe jos la plimbare. fetele  de pe aici stiu ce inseamna centrul los angelesului (homlesi, asiatici...dughene...). tata cu ochelari de soare si rame aurii, ghiul si ceas auriu pe mina...lantz de aur la git...costum, pantofi . mama costum de matase, coafata, lanturi, bratari, cercei... vroiau sa se plimbe ca al apromenada.

sotul era disperatei ...cum sa-i faca sa inteleaga ca e mahala...ca seara poate sa le eda cineva in cap...

ei ca nu se pot intoarce in tara...sa spuna la lume ca nu au fost in centru.

 

apoi pe fiecare zi , ca unde ne duci ...ce vedem acolo...vroiau numai catedrale, muzee...deh...de unde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino ... nu, nu ai inteles ce am spus. Degeaba tu citesti o carte. Esti ACOLO, in ceafa lui ... Deagaba nu te uiti la el, stai afara, vorbesti cu alti parinti. ESTI ACOLO ...

 

La campul de la biserica ai scris ca a fost in EXTAZ ...chiar imi aduc aminte asta, pentru ca urma sa ii dau si eu pe ai mei la camp si ma gandeam cum o sa fie.

 

E gresit sa gandesti ca nu fac mare lucru la camp ... ai mei nu ieseau afara DELOC la camp, pentru ca locatia aia nu avea spatziu afara ...initzial nu prea mi-a placut, dar am realizat ca nu conteaza. Sunt plini de activitati ...cum adica "nu fac mare lucru" ? Orice fac, este ceva ce fac 15 baietzi deodata, singuri, cu niste spuraveghetori de 20- 25 de ani. Habar nu ai ce diferentza face ...ai mei au si gatit, inclusiv Alex care acasa nu il prind la aragaz ... joaca jocuri cot la cot cu instructorii, de la basket, soccer ..pana la batut cu faina sau cules cu dintzii nu stiu ce monezi dintr-o tava plina cu pudding.

 

Si un bidon de plastic daca le dai, gasesc ce sa faca cu el, daca sunt sub supraveghere dar fara parintzi. Una este sa il duci in parc si sa se joace cu cine gaseste pe acolo 2-3 ore ..si alta este sa se intalneasca zi de zi cu aceeasi baietzi / supraveghetori, se formeaza prietenii ... la ai mei, dupa 4 saptamani de camp, isi dadusera si porecle -  Chewy, Squishy ...etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, ma scuzati pentru termenul "nascut ca o Doamna" ...ma scuz pentru ca va deranjeaza pe voi, nu pentru ca imi schimb eu parerea ...

 

Orice ati spune si oricat ati vrea sa cosmetizati nashterea naturala, procesul este dezgustator ... incapand de la dilatare, contractii, impins, scapat una alta si pe alte gauri de la impins, transpiratzie, durere, zoaie, sange ...va rog !!!

Cand spun "ca o Doamna" ma refer la faptul ca te duci acolo pe picioare, nu te doare nimic, nu te chinuie nimic, nu curge nimic din tine, nu te scremi, nu icnesti, nici macar nu cracanezi picioarele, le intinzi delicat pe un pat, iti pune un pled in fatza ochilor si iti dai voie efectiv sa traiesti expeienta nasterii, ca in filme ... eu nu stiu cum Doamnele care nasc natural, mai au putere sa se mai bucure de primul plans ... eu il asteptam plangand fara sa fiu extenuata, obosita, gafaita, transpirata ...

 

Nu vreau sa spun ca cele care nasc natural nu sunt Doamne ...doar ca, ma scuzati, dar procesul in sine, nu arata si nu se desfasoara prea romantic.

 

Eh, acum daca ma taiatzi de portzia de guvizi ... ma duc dupa ce plec de la voi, sa manac niste hamsii, asa ca homeless-ii, la coltzul plajei. Doar n-o sa sufar de foame ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha daca nasterea prin cezariana e idilica... :)))) tot lohiile alea le ai, durerile sunt mari (inclusiv dupa ce ajungi acasa). Dupa orice alta operatie stai ca un pacient, bibilit, ingrijit, scutit de efort. Dupa ceza ai grija de unul si mai neajutorat decat tine in grija.... Si tine cont ca am avut nenorocul sa nasc in ambele dati prin cezariana, cu epidurala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 5 ani varul meu primar ne-a rugat sa-l casatorim. De cand facuse cunostinta cu actuala sotie erau zilnic la noi. De partea cu ajutatul nu comentez ca nu imi sta in fire.

In fine. Au stabilit ei luna si ziua. Am bagat-o la cap si le-am zis ca e OK.

Datorita meseriei pe care o are barbata-miu si a faptului ca lucra 3 luni cu 2 luni libere, lunile ale libere nu picau cand stabilisera nunta. Asa ca barbata-miu a cerut si i s-a aprobat sa stea 5 luni si sa aiba 3 luni jumate libere. Ma rog, i-a fost foarte greu si lui si mie si copilului.

El zicea ca poate e mai bine asa ca strangem mai multi bani ca le dam si lor mai mult la nunta.

Doar gandul asta l-a tinut.

 

Una peste alta cu putin timp inainte de a veni el acasa am primit invitatia la nunta, si pe invitatie la nasi erau trecute alte persoane.

 

Ce mama ma-sii era sa fac acuma? Sa-i strang de gat. Sa le dau stire cate eforturi facusem pentru asta. Avea vreun rost?

Nope. Am furat-o, am furat-o. 

Am fost la nunta ca asa e in familie, insa relatiile s-au racit considerabil.

Am mai fost pe la ei cand au facut petrecere de casa noua, dar singura. Doar cu fata. Barbata-miu n-a vrut sa vina. Eu l-am inteles.

 

Dar nu pot sa spun ca nu m-a afectat chestia asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...