Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am nascut natural. Si mi-a placut. Am depus ce aveam de depus din toate orificiile si zau daca mi-a pasat. Mi s-a parut firesc.

Mai nasol a fost partea cu alaptatul cand trageam de tate cu pompa doar, doar o iesi ceva. Asta mi s-a parut mie o grozavie si mai mare. Dupa 3 saptamani m-am enervat si am aplicat metoda biberonul.

 

======

Kari, ce frumoasa cerere! Poate va reinnoiti juramintele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Adica vrei sa spui ca tzatzele noastre-s bube?

Ale lor, astia de i-a nominalizat Alinuk ...mie nu imi place, trebuie sa-i dezbinam, sa imprastiem bubele, printre niste tzitze serioase ...oare pe cine sa pun langa Mada, ca a dat niste dimensiuni acolo, de ma doare pe mine spatele.

 

Ia ca atat am vorbit de putze, era si timpul danselor pe scena ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am inceput io sa ii las pe Aia mei singuri: incet incet. I- am si urmarit.

Dar am fost si nitel fortzata: R in Clasa 1 a avut loc de hort la Gradi , asa ca impreuna cu altii Copii Mergea 800m singuri. Apoi tot in Clasa 1 l- am inscris la Instrument si venea cu 1 fetita singuri de la Gradi la scoala. Acu ii trimit singuri la librarie, la biblioteka sau ne dam intalnire. Ii trimit singuri la playdate.

R a dormit la Alti Copii si altii la noi si dimineata ii trimiteam la scoala. David a dormit doar la Gradi .

Uneori stau in masina in parcare si ii trimit sa cumpere bretzeli de la Aldi.

Dar ai mei Sunt tare mandri cand particip ca insotzitor la excursiile lor.

Si la projectul de citit R e tare mandru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nah, va mai plangeti de prunci? Ca tocma ce l-au sunat pe tac-su ca se gandesc sa nu-l mai primeasca in tabara. Ca nu asculta, pocneste copiii cu prosopul, da cu spray de tantzari si de plaja dupa ei, ca acu'i defiant, acu-i apologetic...

 

si ca mama naibii au sunat si la tac-su. Unici si irepetabili, ca nr dlui aqai era trecut nr de back-up

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca am fost cea mai inconstienta la capitolul lasat pruncii de capul lor, lizi a fost in excursie de o zi, cu plecat la 7 dimineata si intors la 7 seara, singura, la faimoasa varsta de 3 ani si vreo 5 luni!! ma rog, ea a avut aceeasi educatoare ca fetele mari, si cum aveam incredere maxima in educatoare, am lasat-o in excursie.

Malina deja a petrecut 3 nopti la munte cu colegii de clasa si are cateva sleep-over-uri la activ.

Probabil le acord mai multa libertate si independenta pentru ca eu am fost tinuta foarte din scurt de parinti, si am suferit cand colegii mei puteau merge peste tot si eu nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...