Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

am mai citi rar, seara la culcare din intimplarile pe ghetar.... de cele mai multe ori adorm cu i-pad-ul in brate, ma inghionteste sau visez ca l-am rupt  !

 

sunt alaturi de voi si va petrec cu gindul prin intimplari de viata, rid sau ma intristez, imi dau cu parerea ( nespusa) invat din cite o intimplare sau ma regasesc in aspectul alteia..... adica sunt aici cu voi si trimit catre Univers si Doamne-Doamne o plecaciune si o ruga de speranta sa lumineze asa cum stie EL mai bine o situatie sau un pinguin in nevoie

 

ziceam ca n-am ragaz in timpul scolii ?

pai n-am nici in vacanta, ha !

 

vazut si plimbat Europa si  Romania ... frumos si urit, bune si rele, bucurii si tristeti, amaraciuni si sperante, trecuturi si planuri, si traim prezentul ... e viata.... si-mi place !

 

Doamne-ajuta cu drag de departe si totodata de aproape, din Universul asta mare care ne cuprinde pe toti, pe-oriunde ne-am afla !

 

( .....cind a trecut o luna ?! ..... mai am putin si ma intorc acasa, "acasa"-al meu de-acum,

Canada pe care o iubesc,  

care am lasat-o la 1 iulie, in focuri de artificii si sarbatoare, de ziua ei, 

spre o Europa si o Romanie care vor ramine mereu in sufletul si inima mea )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ica, lasa slabitul pentru mai tarziu.

vei slabi rapid daca alaptezi, ai rabdare sa se "aseze" si hormonii dupa nastere.

o sa incepi sa faci miscare atunci cand il vei scoate pe bb la plimbare in carucior.

important acum e sa te odihnesti, sa mananci corect si echilibrat, sa te hidratezi.

sa nu te sperii daca ai schimbari de dispozitie, accese de plans din senin - e perioada baby-blues, pana isi revin hormonii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata.imi beau cafeaua si kari.....da,cum nu....daca ceri [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Mai mi s-a incretit parul.serios,e cret cret.de la clor?

 

Sa vedem cine sta langa tzatele mele.....sunt mari,mari frate ....nu stiu cum de au ramas asa,inainte de sarcina aveam 75A. [:-)))] Am niste costume de bie care vin cum numai pe varf.E stresant ca sutienele misto se gasesc greu l dimensiunile mele.inca stau tzantzose,dar cat mai dureaza?Trebuie sa ma apic de sala iar,acum doar inotLe-am tonificat...ficat ficat....vreau patratele pe burta dar la iarna.Cand nu trebuie sa umb [:-)))] u zi lumina la activitatile evei.

Vei umbla si atunci zi- lumina pe la activitatile Evei, dar se intuneca mai repejor. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica la varsta ta vei slabi instant...nici sa nu te gandesti ca nu

La mine nu a functionat nimic dovada mai sus.a trebuit sa lupt sa ma chinui si sa fac eforyuri uriase..si continui sa le fac.din pacate .nimic din ce se sppune nu a functionat la mine....dar tu ca esti copila nu ti fa griji

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, cum a fost in Vama?

fain rau, asa cum ma asteptam [:)]

 

cu un program cam cum descrie Laura mai sus, am apucat cam o ora de plaja (in 5 zile), muzica faina - cea de la festival, dar mai ales cea de pe langa festival. Folk You are "petele" lui, din care cea mai stridenta e o trupa de conlocuitori carora nu merita sa le pomenesc numele. insa asa cum zicea un prieten, nu-i atat de tragic c-au aparut ei pe scena cam o jumatate de ora (ceea ce pt Folk You e foarte mult), ci ca lumea i-a aplaudat cu elan... in fine.

 

au fost niste seri minunate, cu concerte folk in stiluri diferite, mi-am facut prieteni noi, am reinnodat prietenii de anul trecut, mi-am incarcat cu adevarat bateriile. si pentru ca tot s-a anuntat deja perioada de desfasurare a Folk You 2015, presupun ca zilele astea fac rezervarea, daca-mi permite booking-ul [:-)))]  sau sun direct la cei de la care am plecat ieri, ca ne-a placut acolo - si pentru cine critica imbunatatirile aduse in vama, care "nu mai e ce-a fost" - eu una apreciez o pensiune rustica, insa cu aer conditionat. si n-ai cum sa nu apreciezi asa ceva, mai ales cand te trezesti dupa pranz [:)]

 

post-130716-0-42350000-1407323339_thumb.jpg

 

post-130716-0-54928000-1407323366_thumb.jpg

 

pe amaratul asta mic eram pe punctul de-al lua acasa

 

post-130716-0-91329300-1407323509_thumb.jpg

 

acum is in greva - stiu, tot mie o sa-mi para rau, ca nici macar n-am apucat sa-mi fac ordine in mailuri; azi inca-s in concediu, asa ca nu vreau si nu vreau sa deschid mailul sau sa fac altceva legat de job. e suficient ca deseara plec la Tg Mures. deci stau si citesc ghetarul [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cori o sa iti urmez sfatul.. lactatie am cat pentru gemeni [:-)))]

 

si eu am ramas cu cateva kg in plus si vreau sa incerc sa le dau jos cumva dar ca nu stiu cum deoarece alaptez si e mai greu... aveti vreun sfat, ceva??

 

 

Mananca normal, cat mancai si inainte de sarcina si vei fi bine. Nu te lasa ametita de capcana cu "alaptez, deci tre' sa mananc mai mult" caci asa te ingrasi.

 

mananca mancare buna, evita alimentele care provoaca colici si balonari si tie si copilului si vei fi bine. Mai ales ca nu mai ai mult si incepi plimbarile zilnice, daca nu ai facut- o deja. 5- 6 km pe zi e suficient ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...