Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

Au sunat de doua ore? Dar a stat 2 ore?

Daca voi i- ati informat de la inceput cum sta treaba io nu l- as lua.

Tu nu poti sa ajungi sa il iei? Ce situatie ...

 

pe la 12 au sunat. eu nu am masina. taica-su ar putea sa mearga sa-l ia, dar nu vrea pentru ca e si el nervos. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pur si simplu imi vine sa urlu de nervi si de ciuda. stiu ca nu-i sfant, stiu ca face tampenii, dar vad atatia copii care fac mai mari tampenii decat el si nu le zice nimeni nimic.

 

venicnul meu de peste drum - copilul - in fine, s-a batut cu un copil, i-a spart dintii din fatza, nu asculta de lifeguarzi la piscina, l-a pocnit pe Alex cu pumnul in cap si abia apoi li s-a spus parintilor sa nu il mai lase singur sa vine... ce pana mea e asta?????

 

refuz sa cred ca nu au ce sa-I faca si te cheama sa-l iei acasa...eu cred ca au pus ochii pe el ca e mai neastiparat si nu vor bataie de cap...si de asta va face viata grea.

 

cat despre povestea cu, copilul vecinului, vrei sa spui ca a batut alt ccopi de i-a spart dintii? si l-a batut si pe alex  cu pumnul in cap?

pai nu sunt supravgheati...cum ajung sa se bata asa?

 

la biserica la camp , ca alta experienta nu am, copiii "problema" sa zic asa ...erau 1-1 cu supravehetor ori 2-1 . in felul asta era elimintat  din start orice fel de incident pt cca erau supravegheati direct de un adult.

am vazut acesti copii si felul in care erau supravegheati si indrumati.

 

aqai, imi pare rau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aquai, mai dar incompetenti sunt si aia..ce D-zeu, sunt niste copilarii pana la urma, ca s-a batut cu prosopul..ei si? Altii or fi niste sfinti..

Cate zile e camp-ul? Daca tot va trimit copilul acasa, ceva bani pe restul zilelor nu se ofera sa va dea?! Sau banii vostri sunt buni, dar copilul nu, ca nu sta bat pe scaun?! Ce nesimtiti..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe la 12 au sunat. eu nu am masina. taica-su ar putea sa mearga sa-l ia, dar nu vrea pentru ca e si el nervos.

Daca as putea m- as calma, ca Alta solutie nu am. Si m- as duce la sf de zi sa ii iau.

 

Stii cum se spune deseori: esti bun daca stii sa gasesti solutii in Situatii dificile ( ex cum scrie lumea pe DC , pai de ala e dr bun, e bun daca rezolva o sarcina cu problema nu 100 normale) asa ca le precizezi ca i- ai ales taman pe ei pt ca ai auzit ca - s buni dar se pare ca te- ai inselat. Nu Fac fata unui copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai, imi pare rau. mai ce chestie.... ia dovedit un copil pe niste oameni mari si cica calificati sa tina tabara... uhu. io le-as cere bani inapoi. 

doamne, si cand ma gandesc ca sunt atatea metode de  a determina un copil sa reactioneze cum vrei.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de sprijin. azi e a really bad day for science. nici macar la munca nu merge bine.

 

oh well. la sfarsiul zilei merg sa il iau normal si o sa cer refund pt ieri si pentru vineri. nu or sa-mi dea, but just for the record.

 

si o sa fac o scrisoare frumoasa catre ymca.

 

cica azi a impins pe cineva stand in rand. de acolo tot tam-tamul.

 

si maine il iau iar cu mine la birou si petrecem ziua impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai este copil si e normal sa mai faca cate o nazbatie. In plus atunci cand ai platit ei si-au asumat rolul de a avea grija tuturor copiilor si de a gestiona situatiile dificile. Daca ei nu se ot descurca cu un copil care doar s-a batut cu prosopul atunci clar sunt incompetenti..

 

michelle ciudat mod de a se linisti a avut copilul tau dar exista o explicatie pentru asta. Nu stiu cat de veridica e pentru ca am auzit-o si eu dar se spune ca copiii infasati se simt ca si in burtica mamei in ele 9 luni de sarcina, de aceea le place asa mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai este copil si e normal sa mai faca cate o nazbatie. In plus atunci cand ai platit ei si-au asumat rolul de a avea grija tuturor copiilor si de a gestiona situatiile dificile. Daca ei nu se ot descurca cu un copil care doar s-a batut cu prosopul atunci clar sunt incompetenti..

 

michelle ciudat mod de a se linisti a avut copilul tau dar exista o explicatie pentru asta. Nu stiu cat de veridica e pentru ca am auzit-o si eu dar se spune ca copiii infasati se simt ca si in burtica mamei in ele 9 luni de sarcina, de aceea le place asa mult...

 

dupa ce am inccercat tot cce scria in carti...Doamne si cate carti am mai ccitit atunci despre somnul bebeilor!

asta a fost singura metoda de a-l adormi si a-l tine asa pt mai multe ore, sa putem dormi si noi un pic ca eram nauci de cap.

 

eu ziceam ca asta cu infasatul e metoda babeascca...demodata...made in Romania etc...si de asta cand l-am adus din spital am sarit direct la hainutze...si pana la urm ala noi s-a dov eficienta si regret ca nnu am aplicat-o mai devreme.

 

dupa ce nu dormiseem de dureri citeva luni gravida , abia asteptam sa se nascca bebe si sa dorm si eu...de unde...

ne apuca groaza cand venea seara ca nu stiam ce sa-I facem cu m sa-l adormim...ore in sir leganat pe piccioare cand eu cind sotul ccu schimbul...cum ne opream din leganat cum faccea ochi.

ziua mai dormea intr-un leagan pe baterii care a facut toti banii...in rest doar in bratze.

 

ce sa mai ,asa e si acum William, nu-I tace guritza, mereu are ceva de spus [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...