Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

mado, drum bun spre casa. o poza cu un colt de mare nu ai pus si tu. sau cu un picior de-al tau.... penalizare  [pk]

 

nu m-am laudat, ieri a cumparat barbatul un cantar nou, ca de ceva vreme la apucat si pe dumnealui  slabitul si se cantarea  dimineata, la amiaza si seara de inca trei ori. asa ca vechiul cantar si-a dat sfarsitul de la atata violare. si ma intreba barbatul ce cantar sa cumpere. buna intrebare, mai ai alta? un cantar care sa-mi arate in fiecare zi cu 5 gk mai putin.  [il]

si ma enerveaza ca el doar daca isi propune sa slabeasca, slabeste imediat cateva kg. si e si mai batran ca mine..... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

:) vesti bune de la Strumfi!

 

I-am auzit galsciorul cristalin la telefon cu fundal de glasul rotilor de tren.

citez: "nu am niciun complain" :)))))))

 

asa sa o tina pan la Suceava!

 

Dar de rrrraraiala mea nu ai nici un complaint??? M-ai inteles?:)))

 

 

Hihiihi....uite asa imi dau seama cum amestec eu romana cu engleza :))) mi se intampla si cu Sophia, ba si cu Nick...ii spun ceva in engleza si mai bag un cuvant in romana :)) noroc ca el intelege ceva romaneste...

 

Deci acum ca am trecut de Buzau si am fost si am facut o vizita si Wecinului Costica...valeuuu...ce de complainturi am!?:))) Mizerabila buda...grr....am pus 2 pacheteke servetele in geanta sa am pentru cand o sa o duc pe Sophia la pp/kk... Si cica e clasa 1...trist,dar adevarat...si nu zic asta pentru ca mi-am luat nasul la purtare, cum mi s-a mai spus cand am mai avut cate un complaint despre Ro... In rest, toate bune...e racoare, Slava cerului ca azi noapte m-am copt la sora mea...desi are aer nu am putut sta cu el on toata noaptea..ma mai trezeam si ii dadeam drumul cate juma de ora ...Sophia era toata transpirata si patul sub aer si imi era frica...dar ea e brit si e ok cu frigul vad:)) Deocamdata e ok, nu stiu cum va fi/rezista pana la 6 in tren, dar e fascinata de tren, de ce vede pe geam...ii arata Nick fiecare vacuta,cal, barza....are si o valiza (trunki ul ei) plina cu carti, puzzle, creioane, plastilina, stickere...plus tableta, just in case:))

 

Hai ca am scris un roman, sper sa ma tina semnalul sa pot trimite mesajul...sau poate cand ajungem la Focsani...

 

Weekend frumos!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o obturatie de canal , cu canalul calcifiat, infundat ce a trebuit refacuta pentru a pune coronita in siguranta.

Am mers de vreo 3 ori la rand si mi-a spus o substanta ce mi-a decalcifiat - desfundat canalul.

Ufff, al meu nene dentist a zis ca substanta aia nu mai foloseste la halul in care sunt calcificate. Asa ca doar le-a inchis la loc. Mi-a aratat diferenta intre masea cu obturatie ca lumea si cu obturatie nedusa la final, se vede f clar pe radiografie...

 

Imi pare rau ca nu ai parte de Vuitoane in weekend. Cred ca ii tare nasol cu salon cu alti 5 barbati pe caldura asta. 

 

Acu vreo 25 de ani faceam si eu in august operatie de apendicita. Salon cu alte 5 femei. .Prima oara cand auzeam glume porcoase si povesti de viata fara perdea pt copii, din alea cu divorturi, spital de nebuni, certuri cu ex-ul. Uite asa m-am maturizat eu intr-o saptamana... Am fost fascinata si nici nu stiu cand a trecut vremea acolo. Singurele parti nasoale erau budele si mancarea (toata lumea se imbuiba cu pepene si eu doar salivam pe langa). 

 

Mihaela, zi frate cand iti schimbi numele ca nu te ma recunoaste omul! Drum bun!

 

Drum bun si lui Strumpfitescu! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, Lili a descoperit ca e mai fascinant sa manace Smarties decat furnici, asa ca ne vaneaza de cate ori ne ducem la bucatarie si vine sa cerseasca... iar daca fra-su ca un bleg ce este isi lasa comorile insirate peste tot, le gaseste asta mica si le rade imediat...

 

Azi sunt amandoi maraiiti si raciti. Au dormit prost amandoi, Flo i-a ocupat locul lui tac-su la noi in pat, domnul Aschioi a dormit pe saltea. Toti suntem azi obositi si maraiti. Un inceput ideal de concediu....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

juma de noapte n-am dormit ca m-am gandit la batrnul meu tata care se poarta ca un tanar la pubertate. ieri a sunat sa-mi ureze ceva in avans, ca astazi zboara in Florida sa se intalneasca cu frate'su, pleaca amandoi in excursie cu barca pe balta.  [alcool] era fericit, exact ca Ana lui Rufus, ca poate sa faca ce vrea in vacanta fara sa-i stea nimeni pe cap. 

 

Ce frumoos! Sper sa aiba o vacanta de neuitat [pk]

XIO, ce hobby-uri ti-ai gasit si tu [:D] Te tenteaza sa te duci sa te lupti asa, on stage? [:)]

aschiutza, a anuntat Mihaela schimbarea de nick [:)]

strumphitza, ma bucur ca ati dat de racoare. Dar toaletele da... ai dreptate [biz]

viviana, acum poate manca de toate Celcesforaie? Sau tot doar anumite alimente? Tot fara aer conditionat stau? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,

Neataaa.

Eu am fost ieri la sportul meu drag. M-am antrenat cu unul dintre antrenori care nu prea face diferenta intre om si sac de box. Nu a lovit cat poate el de tare, dar lovea extrem de tare. Asa de tare, ca dupa antrenament am ajuns acasa, imi tremura mana dreapta de ziceai ca am Parkinson.

dupa care am avut o pareza temporara de nerv radial. f tare, nu? :))))) Dupa care m-am gandit kkt, daca fac un sindrom de compartiment (din cauza traumei se aduna lichid in fascie, face compresiune pe muschi si pe nerv, si trebuie sa fie facute mai multe incizii care raman deschise).

Azi inca ma doare, o sa am niste ditamai vanataile.

dar mna, riscurile meseriei. :))) mi-a spus antrenorul ca la anu trebuie sa participat la fight niight :)) ahahaha, mai asta trebuie sa vada colegii si oamneii de aici, ca urc in ring si ma luptcu o fata. Ff tare :)))

 

 

 

Btw, Luni sunt 2 saptamani de cand nu am mai mancat dulciuri. Doar fructe, branza de vaci cu miere sau cu gem fara zahar.

Mi-am intrebat prietenul ulturist si a spus sa fac o data pe saptamana un cheat day, cand pot sa mananc 10 Milka si o tava de prajituri si ce mai vreau eu :)))

mierea are indiciul glicemic foarte ridicat, mai bine cumpara dextrose, si la fructe alege pe cele cu in indici glicemic mic, dar daca vrei ceva si mai bun eu recomand d-ribose iti da energie si e safe [:)]

eu am cumparat whey proteina valeu ce am mai stat cu ochi pe etichete sa nu cumva sa aive zahar nasol pt mine si stevia e nasoala, am ami cumparat si aminoacizi pt prework out sa am energie , chir vad o diferenta [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sant intr-o dispozitie foarte proasta m-am trezit cu o durere de masea de simt cum pulseaza, cine ma pus sa-mi fac rootcanal, stiu doctorul el e de vina [pk]  mai si iau antibiotice de aseara date de doctor, mai am putin si cred ca regret mai bine veneam in tata sa-mi fac dantura, poate la un doctor descris de rall [:)]

 

fetele weekend frumos, Strumphitza si mandra mea era fascinata de tren cand mergem in tara,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma "distrez "de nu mai pot!:)):))

 

 

M-a prins elanul muncitoresc (desi eu fug de el ca 'mnealui de tamâie) si m-am apucat sa dau cu lavabila in bârlogul ursului Trubadurum Cavernosum.:)):))

 

Se simtea nevoia de ceva timp dar pana acum m-am facut ca nu observ.Pana la urma am cedat si am hotarat ca trebuie.:))

 

Chestia ca e ora 15 si eu o lălăi...abia am scos totul din camera si am spalat peretii de praf.Si nici ceilalti doi bărbați nu dau semne ca ar avea chef de munca.

Pana la Craciun terminam si noi...:)):))

 

Trubadurum Cavernosum o sa doarma...unde o vrea el.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...