Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Drumurile noastre, toate...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 618
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi place si mie fata Vivianei, asa rosie cum e. Stiu ca are in jur de 16 ani, dar daca i- as vedea doar fata, as zice ca e mai copila.

 

Mada, pai dupa ce ai asteptat atata marea asta, sa pleci tu o zi mai devreme? :( Stiu ca e rau sa nu poti dormi, am patit- o si e intr-un an, la Saturn. Aveam insa impresia ca s- au potolit. Cred ca sotul tau a fost singurul cu adevarat bucuros de treaba asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de-a fete cucuiete!

 

Azi am avut un soc. M-am uitat la o emisiune pe Arte despre anii 90 si am realizat ca anii 90 au devenit retro si ca lumea se uita cu nostalgie la vremea aia. Deci tineretea mea a devenit retro. Cool. 

 

Soc de soc. 

 

Ca sa sarbatorim socul, ia sa dam cu un cantec potrivit:

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,

mierea are indiciul glicemic foarte ridicat, mai bine cumpara dextrose, si la fructe alege pe cele cu in indici glicemic mic, dar daca vrei ceva si mai bun eu recomand d-ribose iti da energie si e safe [:)]

eu am cumparat whey proteina valeu ce am mai stat cu ochi pe etichete sa nu cumva sa aive zahar nasol pt mine si stevia e nasoala, am ami cumparat si aminoacizi pt prework out sa am energie , chir vad o diferenta [:)]

 

 

 

Mierea e cel mai sanatos indulcitor pe care il putem folosi.

Am chestionat un diabetolog/gastroenterolog, ca ma gandeam sa inlocuiesc totul in prajituri cu fructoza/stevie/etc, a spus no way, daca vreau dulce, atunci miere sau zahar brun/cocos.

 

eu proteine iau din acestea:

http://www.amazon.de/Scitec-Nutrition-Professional-Erdbeer-Wei%C3%9Fe-Schokolade/dp/B004EPYIYQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1407015219&sr=8-1&keywords=scitec+whey+protein

 

 

am fost azi in Dresden...si-a cumparat al meu drag sot de toate, si eu mai nimic.....

mi-am luat niste ochelari de soare sport care sunt al naibii de buni, sunt categoria 3 dar in casa aproape ca orbecaiam, un slip tare dragut de la H&M, ceva chestii sanatoase de mancat, o bluza haioasa de la Zara..si cam atat. Am constatat cu stupoare ca materialele de la Adidas, Nike etc sunt mai proaste decat cele de la H&M!!! am vrut sa imi iau niste pantaloni mulati, la ceid e la Adidas imi vedeam fundul prin ei desi erau grosi, si erau facuti pt copii...ma intreb cum naiba sa iti lasi copilul in asa ceva...cei de la H&M erau superbi, dar prea mari si mi-a fost lene sa caut alt nr....am incercat papuci de peste tot si haine de peste tot si nu am gasit nimic..... iar jumatatea si-a luat si pantaloni pt oktooberfest, si ceas si de toate....a spus ca l-am stricat, ca pana acum eu veneam incarcata si el nu isi cumpara nimic.

 

 

 

 

rall, da, mi-ar place sa incerc in ring :D dar inca nu, mai am de exersat :)))) bine, nu cred ca se va intampla asa ceva, ca nu ma sustine nimeni din familie sau dintre prieteni. :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna pe ghetar,

Kari prajitura a iesit surprinzator de buna, dar a 2-a zi e asa...si asa. am mincat in total 3 patratele  din 16 (cat sunt in toata tava)

 

Xio, eu am auzit la dr OZ ca dimpotriva, e complet eronat sa ai cheat day.

 

 Ascchiutza tu ai zis ca faci scoala de soferi 2 ani... sau eu aberez?

I-am zis si sotului si ma intreba daca te pregatesti sa conduci pe Marte.

 

Viviana si mie imi place roscatul ala, e ff reusit.

 

Mada ce scumpete, ce scumpete de fatuca ai!

 

Ica  sigur e mamica [:)]

 

 

belladonna , cum ii zice la ostepat la noi, tot asa?

 

buflea ai facut bagajele , calatoresc singuri copiii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, cum ai tu disponibilitate pentru toata lumea, extraordinara esti!

 

Viviana, culoarea e dementiala si ei ii vine grozav! Apreciere asa, ca de la roscata la roscata! In plus, sint sigura ca pe parul ala orice se aseaza super! 

 

Eu sint roscata de 25 de ani or so, toate nuantele am fost. Inainte am fost blonda, OMG, ma uit la poze si ma crucesc, aratam ca un televizor fara contrast!

 

Am avut o zi calda, placuta, cu prieteni. Am facut chinese, ne-am imbaiat, copiii mici s-au foit si s-au jucat si s-au dat pe tobogan, adolescentii in basementul lor...

 

Dimineata am plins, i-am sunat pe ai mei, se muta, tata are 75 de ani, e in forma, Doamne-ajuta, dar cara, singur, cu spinarea, tot ce incape in masina si pe urma urca la etajul patru. Mama impacheteaza si muta de colo colo. Asa ca stateam pe sezlongul meu in curte si vorbeam cu ei si nu eram acolo sa ii ajut. Si tata imi povestea cum mai cara el ceva sus, pe urma sta la o tigara si-o cafea, pe urma se mai uita un pic la tv si iar cara, pe urma isi ia o bere de la magazinul de peste drum si iar mai cara si pe urma planuieste cum sa zugraveasca... si el imi povestea de zor si mie-mi curgeau lacrimile, pur si simplu nu puteam sa le opresc, cum mi-am luat eu cimpii si-am plecat in lume... In plus, casa din care pleaca e casa parinteasca a mamei mele, cea in care am copilarit si eu...  Buflea si Strumfi, toate gindurile mele bune se indreapta spre voi. 

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simonna, te inteleg perfect. rar am ochii uscati cand vorbescc cu tata.. are 78 de ani si toarna betoane...sau coseste, taie lemne, zugraveste.. [smulgpar] ...si  le face din placere, sauca sa nu se gindeasca la mama, nu ca munceste ca nu are bani...si astea  dupa ce o viata a fost numai sef, cu mapa si stiloul...

off simona...sai dea Dumenzeu putere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...