Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Retete de vara


Recommended Posts

Am mincat cu paste...

 

Letitia,sa stii ca am gustat si eu din magazin(sotul isi cumparase,lui ii place cel din magazin)si nu mi-a placut asa ca ani in sir nici macar nu m-a interesat,insa am primit la craciun un cos cu diverse,si  printre era si un borcanel de pesto home made...E diferenta enorma intre cel cumparat si cel facut!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai ce bun! Maica-mea facea de asta. Poti sa-mi dai reteta te rog si spune-mi daca pot folosi visine din compot, ca proaspete nu gasesc. Multumesc.

Nu stiu sa-ti spun cu visinele din compot ca eu folosesc proaspete sau congelate. Sigur gasesti pe undeva congelate, la noi se gasesc si la vrac prin hipermarketuri.

Reteta e adaptata montignac, tu poti inlocui faina cu faina alba si fructoza cu zahar. Eu pun 10 linguri de fructoza ca prima data doar cu 7 as fi vrut-o putin mai dulce.

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/148029-retete-montignac-1-stil-de-viata-nu-dieta/?p=8064358

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As mai vrea sa fac saptamina asta,sa vad cind, o salata(cred ca e o imitatie de caesar salat) cu piept de pui(prajit sau facut la grill)apoi taiat feliute,telina ,mere si salata verde,toate cu un sos vinegreta,uite insa ca nu mai stiu exact cum se face ,trebuie sa cercetez putin :miere de albine,ulei,otet,sare,piper,parca si mustar s epune...nu mai tin minte exact...insa cred ca e la fantezia fiecaruia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mi-e cam foame la ora asta [:-)))] [:-)))] ca-s foarte activa la subiectul asta...dar we viitor vreau sa fac ciorba de perisoare si ardei/bostanei/rosii umplute-in mormaielile lui fii mio bineinteles...n-o fi ea chiar d evara,dar tare mi-e pofta!!!! [pofticios]

 

Ciorba cu leustean verde! [flirty]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...