Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Retete de vara


Recommended Posts

Da leuștean verde mi l.am însușit și eu cu greu.acum fc ciorbite adevărate.

Salata se fc cu pâine cubulete prăjite în ulei de măsline și usturoi .intre timp fc puiul cum vrei tu la grila sau tot așa în ulei.sosul e de fapt o maioneză., pt ca tre sa bagi la mixer un ou , ulei și lămâie. Bagi salata în bol (eu rup foile nu le tai) apoi peste pui pieptul tăiat fasi apoi pâinea și adaugi sosul. Eu pun și acel parmiggiano care l.ai pus la pesto, tot așa în fâșii. E o salata simpla.

Consoarta a băgat aseară ardei umpluți azi....

Eu mâine fc păstăile cu un piept de pui la grill. Așa mananca sigur toți și mănâncă și românește

Ce sa mai ...suntem. patrioți!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie-mi place varza cu carne de porc!!!

 

Adica dupa mine,varza daca nu e facuta cu carne mai grasa(poala d eporc de exemplu)nu are gust.Insa asta e teoria mea...nu trebuie sa fie neaparat valabil pentru toti.

 

Si eu am sa fac varza cit de curind,cu mamaliga si ardei iute! [pofticios]

 

Si tot caut-nu gasesc insa,castraveti sa-i pun la murat pe terasa(in borcan [clo] ),in soarele verii...sa fac fasole cu afumatura si castraveti murati!!!!Sau salata de castraveti murati-moare,plus catsraveti taiati felii si ceapa. [pofticios] [pofticios]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nu mananc porc , așa am reușit sa slăbesc peste 30 de kile..bine și multe alte eforturi (ooooffff greu mi.a fost)..ăsta e explicația pt care mă dau de duh cu mâncarea și mai ales ca ei vor mâncare românească, autentica. Și tre sa fc pt mine și pt ei plus capriciile .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...