Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, eu le salvez pe 2 HDD-uri simultan dintre care unul este numai pt poze si video

Am si eu unul, dar..... trebuie sa invat sa-l folosesc [:D]

De fapt trebuie sa luam si pentru amintiri, ca asta e pentru filme [batcap]

 

P.S.: neaparat sa-ti faci un control ORL dupa tabara aia [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu daca v-am mai intrebat [batcap] : voi unde stocati amintirile acestea (poze, video)? Mie mi-a decedat un laptop si nici acum nu am recuperat pozele din el (nici ca am alergat pe undeva pentru asta, macar sa stiu daca se mai pot recupera) si as vrea un loc mai sigur.

pai: pe laptop, pe calculator, pe alt laptop, pe dvd, si pe 2 harddisk -uri externe [pk] [pk] [pk]

....ce e sigur, e sigur...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, help...m-am apucat de prajituri :)))))))))))))))))))))

Nici mie nu imi vine sa cred....si culmea m-a convins un barbat cat de usoara e prajitura asta (nu barbatu-meu)...hahahhaha

Ce-ai patit? E gata si ai nevoie de ajutor la mancare? [soricel] [soricel] [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, am abonament la regina maria da nu stiu daca il mai am daca-s in maternitate?

aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu. am sunat in iulie sa vad si era activ (eram in prenatal). tot zic sa ma duc sa-mi fac ceva analize si tot nu mai ajung.... [batcap]

ideea e ca, firmele unde suntem angajate au platit abonamentul. oare il platesc lunar/trimestrial.semestrial.anual?! cred ca in functie de acest amanunt mai avem sau nu abonament.

daca afli zi-mi si mie...

hihihi....poate mergem impreuna la analize [pk]  cu ocazia asta le facem si cunostinta [:-)))] (balerinei si lui filip)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

joi m-am intalnit cu un tip (in interes de serv, bineinteles) care a slabit cu dukan vreo 25 de kg, in 3 luni...sotia lui tot ceva similar, dar a tinut o perioada mai lunga...si mi-a povestit ca ii face paine dukan, prajituri dukan,,,,si a laudat atat prajitura isteata dukan (exista si varianta normala) cat de simpla e si desteapta in acelasi timp (se amesteca ingredientele, amestecul este lichid, si la sfarsit se separa singura in 3 straturi) incat de joi am inceput sa fac rost de ingrediente....

 

azi am avut programare la cosmetica si mani pedi (sotul e in team building si stiam ca o sa am liber toata ziua) si ..ca peste tot in Buc vis-a-vis e un Mega Image...si am plecat sa imi iau ce imi mai lipsea (imi lipseau 90% din ingrediente, in casa aveam doar oua si indulcitor)..mi-am cumparat si praf de copt, si amidon (asa era)si hartie de copt....

 

am ajuns acasa neconvinsa ca totusi ma apuc...si m-am apucat...Nu aveam blender (avem un robot dar eu nu stiu sa il folosesc), nici mixer, nicimacar tel...am batut albusurile cu furculita :)))))  

 

Am facut compozitia care era lichida, am facut poze la tava cu lichidul in hartia de copt, am inchis cuptorul incalzit in prealabil si ....cand m-am intors am vazut ca am uitat sa pun praful de copt (sau amidonul) - cutia era nedeschisa pe masa....bineinteles ca am scos tava si am amestecat amidonul cum m-am priceput...incercand totusi sa nu ramana cocoloase....am uitat sa ma uit la ceas...

 

cand mirosea deja in toata casa a prajituri si in tava mea incepusera sa apara niste munti si niste vai (muntii cred ca erau unde apucase sa se pozitioneze amidonul care inteleg ca e un fel de afanator)....am mai stat eu putin, am deschis usa si m-am apucat sa pipai muntii....am dat 5 min cuptorul mai tare si am zis ca e ok...am oprit cuptorul si am deschis usa, vorbind cu mama la tel...cand dupa 15 min povestesc tot ce a mai facut mama, ma intorc la cuptor si toti muntii mei erau o mare moarta unificata.....tsunami....dezamagita am dat drumul din nou la cuptor si ..minune....am reinventat istoria...muntii au inceput sa creasca....:))))) doamne ce palpitant e sa faci proajituri..

 

acum muntii mei sunt maronii, nu am mai deschis usa de la cuptor, astept sa se raceasca..sper sa fie ok a doua mea prajitura (am mai facut odata una....dar nu mai stiu ce ma apucase...acum vreo 3 ani)

 

I'll keep you informed..ce se mai intampla cu experimentele mele...bine ca nu a explodat in toata bucataria...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...