Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Easy, si eu sunt impotriva Dukan. Excesul de proteine iti afecteaza rinichii, ficatul. Din cauza ei te constipi foarte rau. Citisem la un moment dat (nu am verificat sursa) ca in UK, ministerul sanatatii nu mai deconteaza tratamentul celor bolnavi de cancer de col daca se dovedeste ca au tinut Dukan. In plus, scaderea atat de drastica a carbohidratilor are si efect depresiv. Iti induce o stare de irascibilitate, nemultumire, suparare. 

 

Nu exista scurtaturi cand e vorba de slabit. Nu sunt diete sau pastile/ceaiuri minune. In spatele lor sunt doar niste oportunisti care profita de niste oameni. Daca vrei sa slabesti sanatos si pentru termen lung, nu Exista decat munca, sport, rapdare si intelepciune.

 

Mi se pare ca ai slabit bine pana acum. Nu te alarma si nu te grabi. Ai grija de tine! :* cred ca daca ai timp, te-ar ajuta mult sa-ti arunci un ochi si pe forumul OneDen

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum urmeaza sa ma bateti: eu am luat capsula de slăbit si am slabit 6 kg într o lună si nici nu m.am mai ingrasat (nici slabit) pana in sarcina. Eu ma simteam foarte obosita si îmi era frig, total opus de simptomele despre care citisem.

Ba, mi.am amintit xa începusem sa slăbesc de la ceaiul verde pt care dezvoltasem o obsesie anul trecut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata... Am niste nervi.... Iar m-am trezit la 6 in weekend....

 

Relax, Dukanul ar fi ultima solutie... si frumoasa nu sunt, ma simt Muma Padurii cu IMC 30+ :))

 

Numai ca am groaznic de mare nevoie sa ma simt (putin) mai bine in pielea mea...iar cu marele regim de la kilostop nu am functionat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tinut Dukan o luna, inainte sa raman insarcinata, eram nasa si voiam sa arat bine... Vreo 4 kg am dat jos, le-am pus imediat la loc, mai ales ca am facut o forma de hiperstimulare si aratam deja insarcinata in 5 luni..

 

Pastila de slabit nu as mai lua ever, am luat inainte de nunta dar efectele secundare au fost groaznice ( cred ca am luat vreo 3 luni, am dat jos 6-7 kg), insa aveam insomnii si mai groaznice ( dormeam doar 2 h pe noapte, palpitatii, stress suplimentar fata de stressul nuntii si o stare de irascibilitate si nervozitate cumplita... Ma certam cu oricine din orice... Mi se pare periculos pt sanatate si chiar pt viata (aveam senzatia ca o sa imi stea inima daca mai continuam)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...