Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

Gina ce norocoasa esti cu Maria ca sta cuminte.

Deea, in timpul ambelor sarcini ma rugam doar sa fie sanatosi si cuminti. Vad ca m-au ascultat in ambele privinte :)

Azi, cat am stat pe la sora-mea, a venit si cumnata sora-mi si statea Maria si la ea......... nu avea niciun stres ca nu o cunoaste......... nu conteaza cine-o tine atata vreme cat e si ea sus si isi poate rasuci girofarul in toate directiile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cumnata a venit sa ma ajute cu Andrei , in prima zi a facut tumba in piscina si a facut entorsa la umăr :( perfect ... Acum eu trebuie sa o ajut pe ea :(((((

Pai New "paste" toata ziua, normal ca e slaba [smulgpar]

 

Auzi, Simona? Eu nu pot sa uit ce sicane povesteai ca iti facea cumnata cand erai insarcinata, asa ca ma gandesc.............. oare entorsa aia chiar exista?

Sau e o pseudoentorsa, doar ca sa scape de treaba si, mai mult, sa o ajuti tu pe ea.

Am ramas cu impresia ca-i cam place sa te supere, asa ca m-as astepta la orice din partea ei, chiar si o prefacatorie de genul asta [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam liniste pe aici...eu am avut copii tare cuminti care au dormit 2 ore la amiaza si eu am stat de paza...asa ca m-am pus sa recitesc capitolele in care ati nascut (sper ca nu va suparati) am si plans si am si zambit cu voi [pup]...julia, esti fenomenala;))...Baby, hai mai repede cu tableta... we miss you..

 

DeeaIoana, felicitari pentru dintisor...

 

Pe New oricum o suspectam a fi slaba asa ca sigur era pe lista lu' maddutz;)..

 

Sim, inseamna ca tare mare ajutor ai...mai bine statea acasa;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, Robi are principii bune!

 

Multumim Sim, Deea! E bine ca nu a facut febra! doar ceva mai maraita, dar nu foarte. Azi noapte a dormit chiar bine, in ciuda lunii pline. Prima trezire a fost la 4 dimineata, apoi 6.30 si pe la 9 am dat o sotului, eu am mai dormit pana la 10... fata era deja treaza...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz help.Bb s.a inrosit sub ochi si pe o portiune de manute.Nu a stat la soare doar in trecere.Pe ea nu pare sa o supere.Ce este cel mai eficient?Spre rusinea mea nu stiu cu ce sa o dau.CE SA AM LA INDEMANA?SA O DAU CU CREMA PREVENTIV?

s-a inrosit de la soare, banuiesc, nu?! sau roseata de alta cauza?

daca e de la soare si daca nu o deranjeaza, nu da cu nimic.

preventiv, pentru soare, poti sa o dai cu o crema cu factor de protectie 50. eu as lua asa ceva:

http://www.eau-thermale-avene.ro/solare/protectie-solara/piele-sensibila-gama-portocalie/lotiune-spf-50-pentru-copii#

 

 

later edit: e super bepanthenul. bine ca aveai la tine...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam liniste pe aici...eu am avut copii tare cuminti care au dormit 2 ore la amiaza si eu am stat de paza...asa ca m-am pus sa recitesc capitolele in care ati nascut (sper ca nu va suparati) am si plans si am si zambit cu voi [pup]...julia, esti fenomenala;))...Baby, hai mai repede cu tableta... we miss you..

 

DeeaIoana, felicitari pentru dintisor...

 

Pe New oricum o suspectam a fi slaba asa ca sigur era pe lista lu' maddutz;)..

 

Sim, inseamna ca tare mare ajutor ai...mai bine statea acasa;)

:)))) cee.am facut?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...