Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

s-a inrosit de la soare, banuiesc, nu?! sau roseata de alta cauza?

daca e de la soare si daca nu o deranjeaza, nu da cu nimic.

preventiv, pentru soare, poti sa o dai cu o crema cu factor de protectie 50. eu as lua asa ceva:

http://www.eau-thermale-avene.ro/solare/protectie-solara/piele-sensibila-gama-portocalie/lotiune-spf-50-pentru-copii#

 

 

later edit: e super bepanthenul. bine ca aveai la tine...

ms Maddutz.I.am dat pe manute cu mixtura mentolata si s.a dus roseala dar pe fata nu i.am dat si mai e rosie.Sigur e de la soare.

Azi ajung in Constanta si ma intalnes cu un amic doctor.Dar iau si crema asta.

Manduca e suuuser

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, noi ca noi, ca mai avem o carpa, doua. Pe Z nu stiu cu ce sa-l imbrac, sa fie in ton cu noi, si nici soacra sa nu faca infarct (e bisericoasa rau, noroc ca nu se baga in viata noastra). Dar totusi no...ma simt eu:-)

:) la Z nu m-as baga sa zic, ca eu sunt pentru simplu si comfortabil la copii. Poti sa-i pui pantaloni military :) si in rest ceva mai soft :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor mie mi-a venit menstruatia  , asta este a doua luna ....dar mie doctorul mi-a zis ca nu o sa am menstruatie cat alaptez  [batcap] ...ce o sa zica ca nu este menstruatie ! pentru ca este exact ca o menstruatie ...

voi cum sunteti ?

Spune-i ca minte [mariaj]

La Mihai mi-a venit fix la 6 saptamani si de atunci regulat, alaptat exclusiv pana la 6 luni.

La Maria a venit la aproape 5 luni dupa nastere.

Eu stiu ca este posibil sa vina oricand, nu respecta nicio regula.........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! [flo2]

gina, mi-am adus aminte cum o cheama pe actrita cu care mi se pare ca semeni: jennifer beal

http://www.imdb.com/name/nm0000884/mediaindex?ref_=nm_phs_md_sm

He he, e mult mai frumoasa decat mine (poate si datorita machiajului si coafurii [il] ), dar multumesc [pup]

 

 

Gina, trebuie sa nu mai porti breton, sa ti-l lasi sa creasca aproape la acelasi nivel cu parul din spate si vei parea de 18 ani :)

 

Mi-au zis multi (inclusiv coafeza) sa nu mai port breton si mi-ar placea si mie, insa il tin strans mai mereu si mi se pare mie ca nu-mi sta bine, ca am fruntea mare [ascuns]

Coafeza mi-a zis sa las bretonul macar ceva mai lung si tuns intr-o parte, mai lung spre ureche, dar si as ama enerveaza, ca se zbarliceste imediat ce s-a lungit putin [batcap]

 

 

Vezi ca azi am citit ca cine naste natural (Maddutz sorry) la 40 de ani are sanse sa traiasca pana la 100 de ani

 

Pfui, ce sansa am ratat [alcool]

La cezariene nu e valabil? [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea, superba fetita ta [flo2]

Mereu ma gandesc la surpriza pe care v-a facut-o Sara [:-)))]

Si eu vreau sa fac prajitura cu mere!
Gina, nu cred ca e aceea, sau e ceva de genul, dar fara lp si unt...tin minte ca zicea TEO ca e de post...Sunt curioasa ib ce tava merg cantitatile astea...ca eu as face pt inceput in tava de chec, sa nu stric multe ingrediente daca nu iese...plus ca tre testata daca mananca sotul...mai mare daca fac tre sa ma gandesc cui mai dau. .

Evident ca asta e varianta de dulce, intr-o alta reteta specifica faptul ca poti inlocui untul cu margarina (pentru cine foloseste).

O astept pe Teo, sa mai puna o data reteta, ca nu-mi amintesc daca la ea se punea vreun fel de grasime [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz si fetele cu experienta, incerc sa-mi fac o minifarmacie pt Z, pt concediu. Ce sa iau pentru tuse? (Ca tuseste si acum). Pt temperatura nurofen?

Andika, eu as spune sa nu iei prea multe, daca Doamne fereste apar probleme, sigur gasiti vreo farmacie in zona.

Stiu ca eu luam doar supozitoare si sirop de febra, altceva nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, eu as spune sa nu iei prea multe, daca Doamne fereste apar probleme, sigur gasiti vreo farmacie in zona.

Stiu ca eu luam doar supozitoare si sirop de febra, altceva nu.

Farmacistele nu osa vorbeasca nici maghiara, nici romana, nici engleza.eu bulgara nu stiu:-) siis cam stresata sa nu il apuce ceva acolo. As fi mai linistita sa ma stiu pregatita:-)

Nurofenul ede febra sau doar de durere/antiinflamator?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Nurofen pentru copii este folosit pentru a ameliora febra si durerea la sugari si copii cu varste cuprinse intre 3 luni si 12 ani. Nurofen pentru copii amelioreaza febra asociata unor afectiuni, precum: raceala, gripa, varicela, pojar, oreion sau febra post-imunizare. Nurofen pentru copii amelioreaza durerea usoara sau moderata de diverse cauze, precum : durere in gat, durere dentara sau durere cauzata de aparitia dintilor, cefalee si alte tipuri de durere precum cele asociate luxatiilor, otitei, etc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...