Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

 

Eu sunt deprimata...parca nu mai apuc sa fac nimic. Si nu reusesc sa ma opresc din mancat, si umblu in 2 haine ca nu vreau sa-mi cumpar altceva, si o sa vina toamna si n-o sa am nimic de imbracat... (emoticonul ala cu ciocan in cap). Grrrrrr. Ma duc sa ma culc si-o iau de la capat maine

 

Neata...

 

Didi, chiar voiam sa te intreb..tu ce dimensiuni (de fotomodel) ai de esti asa deprimata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si io numai intr-o bluza umblam. azi mi-am cumparat alta, ca nu se mai putea! [batcap] modelul se preteaza si pentru toamna. parca vad ca o voi purta vreo juma de an! vreau sa slabeeeeeeeeeeeeeeeesc! [batcap]

eu nu ma prea pot abtine sa imi cumpar haine, dar de obicei mi le cumpar cu 1-2 numere mai mici si le tin cu eticheta in dressing incercand sa slabesc :))))

 

am in garderoba si pantaloni massimo dutti nr. 36 cu eticheta....incap in ei cand am 65-68 kg...acum am 78-79 :))) si nu ma indur sa ii dau ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi [cafea]

Gina, când e la ei, nu cere acasă? Eu asa făceam cand eram mica, asa tare voiam sa plec si când mă vedeam acolo noaptea voiam înapoi la mine acasă ca simțeam că o "tradam" pe mama dacă nu dorm acasă...asa mi se făcea un dor de îmi venea sa plâng :)))

Nu cere, ii place acolo, ca e mai cautat intre cornite decat acasa: George se coboara la mintea lui si se joaca impreuna, sora-mea ii da mura-n gura la fiecare masa, numai sa-l vada mancand.............

Ce-mi place este ca, dupa ce sta acolo 1-2 zile, parca e mai cuminte acasa, redescopera cartile, jucariile.........

 

. Si nu reusesc sa ma opresc din mancat, si umblu in 2 haine ca nu vreau sa-mi cumpar altceva, si o sa vina toamna si n-o sa am nimic de imbracat... (emoticonul ala cu ciocan in cap). Grrrrrr. Ma duc sa ma culc si-o iau de la capat maine

Pai de ce sa te opresti din mancat? Banuiesc ca nu mananci non stop, nu?

Incearca sa mananci mai putin, nu-i deloc greu si face bine si la psihic, ai impresia ca ai inceput sa iei masuri :)

 

Cantarul meu nu cred ca are probleme cu bateriile, ca nu am apucat sa le schimb si, totusi, imi arata mai putin cu 300 g, deci AM SLABIT 300 g, yyuuppppiiiii!!! [pk] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma prea pot abtine sa imi cumpar haine, dar de obicei mi le cumpar cu 1-2 numere mai mici si le tin cu eticheta in dressing incercand sa slabesc :))))

 

am in garderoba si pantaloni massimo dutti nr. 36 cu eticheta....incap in ei cand am 65-68 kg...acum am 78-79 :))) si nu ma indur sa ii dau ...

si eu faceam asa inainte de sarcina....amu m-am...maturizat! [:-)))] (adica mi-am pierdut speranta...sper sa ajung macar ca inainte de sarcina)

in consecinta, dulapul meu e plin de haine care nu le-am purtat [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata mea are IAR o problema cu somnul.

De la prea multe haine probate [soricel]

 

si noi avem o problema: nu adormim decat la tzitzi sau in carut la plimbare (dupa ce plangem ca vrem la tzitzi). ini alta pozitie/context nici poveste! [batcap]

A mea vad ca nu (mai) vrea sa adoarma la tzitzi, rar se intampla, cel mai adesea adoarme singura.

Ah, mai are momente cand nu doarme fara entertainment, asa ca-mi iau microfonul si-i cant [batcap]

 

oricum, eu consider ca un copil la 40 de ani e gerovital pur!

Ha ha ha, ce fain suna!!!

Deci eu, cu un "gerovital" la 37 si altul la 40............. o sa ating o varsta matusalemica [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, chiar voiam sa te intreb..tu ce dimensiuni (de fotomodel) ai de esti asa deprimata?

Si eu am un feeling ca Didi nu e deloc grasa [batcap]

 

eu nu ma prea pot abtine sa imi cumpar haine, dar de obicei mi le cumpar cu 1-2 numere mai mici si le tin cu eticheta in dressing incercand sa slabesc :))))

 

am in garderoba si pantaloni massimo dutti nr. 36 cu eticheta....incap in ei cand am 65-68 kg...acum am 78-79 :))) si nu ma indur sa ii dau ...

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

Credeam ca-s singura ....... dusa [batcap]

Duminica mi-a luat o bluzita fara maneci cam fixa, e drept ca mi-a placut si era singura si m-am gandit eu ca oricum sunt in curs de slabire [alcool]

Si eu am in garderoba o pereche de pantaloni de pe vremea cand stateam in Bucuresti (deci inainte de a-mi cunoaste sotul), dar atatt de mult mi-au placut incat nu m-am indurat sa-i dau si-i tin si eu acolo, tot sperand ca-mi vor veni candva [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz [pup]

 

Eu inca nu am copii deci mai copilaresc...

Apropo de motivare, ieri am fost la o sedinta de "coaching" (adica la pihoteraeut) inclusa in abonamentul de la kilostop (era de fapt un mod de a achizitona ulterior si sedinte de psihopupu)...Eu m-am dus sa ma plang de abordarea celor 2 nutritioniste de care nu sunt multumita....care nu stiu sa lucreze deloc deloc la mansarda si iti mai si plesnesc "eu sunt medic, nu psiholog, eu dau o reteta dar e alegerea pacientului daca tine dieta sau nu", asta dupa ce eu ma plang ca de 3 luni mi se da aceeasi "reteta" (Low carb 1000 kcal) la care corpul meu nu reactioneaza...

 

Baiatul asta (care - era de asteptat - a avut 115 kg si acum avea 75) foarte dragut, abordare diferita, mi-a dat dreptate sa fiu nemultumita de abordarea colegelor lui (trebuie sa ma mobilizez sa fac o plangere) mi-a povestit putin (un sg exemplu) de programare mentala si stadiile schimbarii..interesant oricum

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...