Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da in alta ordine de idei, cred ca toata lumea (si acuma nu ma refer la voi) se grabeste sa dea cu rosii si ny se gandeste la alte posibile explicatii. Cazul de fata, poate Bruma a vrut sa zica cum am interpretat eu ( plans de mila, nu depresie pe vyna). Ma uit si la grupurile de pe fb cu alaptatul sau cu purtatul bb-lusilor - sa fereasca sfantul sa intrebe vreuna de lapte praf ca sar ca vulturii. Nu se gandesc nici o clipa ca poate exista vreun motiv ( nu stiu, poate femeia care a intrebat a trebuit sa faca o operatie si nu poate alapta momentan -aberez, da ati prins ideea). In loc sa incerce sa inteleaga circumstantele si sa dea un sfat pe bune, se grabesc cu etichetele si cu condamnarea.

In fine, poate sunt eu mai toleranta si incerc intotdeauna sa vad imaginea de ansamblu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, eu nu pot sa.mi las fata sa doarmă singura. Mi.e frica si punct.

Nici daca e in patut sau asigurata sa nu cada, iar tu esti pe aproape si o auzi imediat ce incepe sa planga?

De-aia nu doarme ziua, ca stai cu ochii pe ea si o stresezi [soricel] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da in alta ordine de idei, cred ca toata lumea (si acuma nu ma refer la voi) se grabeste sa dea cu rosii si ny se gandeste la alte posibile explicatii

Ai dreptate si ma intreb daca e tipic noua, romanilor, sau e doar o caracteristica a firii umane ..............

Eu recunosc, sunt multe situatii in care mai intai "trag cu arma", pe urma judec [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate si ma intreb daca e tipic noua, romanilor, sau e doar o caracteristica a firii umane ..............

Eu recunosc, sunt multe situatii in care mai intai "trag cu arma", pe urma judec [batcap]

E firea oamenilor, am remarcat-o si la alte natii. Da parca la romani e mai accentuata..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didinela, de acord, si eu încerc să văd din punctul de vedere al celuilalr,desi susțin alaptarea, nu ma ratoiesc la o mama care nu alăptează, deşi o port pe Piticoata nu trag de mânecă pe cele care își plimba copiii in căruț si nu sar la gatul necunoscuților pe care îi văd pe strada cu sisteme neadecvate, plus lista poate continua. Ca o paranteza si o gluma, cele despre care vorbești ca întreabă de lapte praf am impresia ca și-o caută cu lumanarea, pe bune, sunt alte grupuri, locuri, persoane unde ar putea găsi răspunsuri, e ca si cum ai intreba de funie in casa spanzuratului...adică trebuie doar sa citești vreo 2 postări si știi ce NU ar trebui sa scrii acolo :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...