Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monic..ai mare dreptate ..eu din acest motiv nu vreau sa ii mai vorbeasca pentru ca nu mai au nimic in comun ..fisa are 23 de ani si lucreaza pt ca ia gasit sotul serviciu , ca ia sa dus un an la facultate si nu ia mai placut ..deci are decat liceul ....si tocmai am aflat ca sufera de depresie ...si ia cerut sotului banii pentru terapeut ...si eu clar ca nu am fost de acord ,ca din bani copilului meu sa se duca ia la dr ..

pai sa certat cu masa cine sa stea in apartament si acum sta masa si ia in chirie .....

fosta  are un caracter foarte agresiv ,puternic ...sotul meu a zis ca la maltrat psihologic ..

Dar sa ma vada pe mine de acum in colo ......ca eu sunt pui din Romania  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monic..ai mare dreptate ..eu din acest motiv nu vreau sa ii mai vorbeasca pentru ca nu mai au nimic in comun ..fisa are 23 de ani si lucreaza pt ca ia gasit sotul serviciu , ca ia sa dus un an la facultate si nu ia mai placut ..deci are decat liceul ....si tocmai am aflat ca sufera de depresie ...si ia cerut sotului banii pentru terapeut ...si eu clar ca nu am fost de acord ,ca din bani copilului meu sa se duca ia la dr ..

pai sa certat cu masa cine sa stea in apartament si acum sta masa si ia in chirie .....

fosta  are un caracter foarte agresiv ,puternic ...sotul meu a zis ca la maltrat psihologic ..

Dar sa ma vada pe mine de acum in colo ......ca eu sunt pui din Romania  [:-)))]

sill fara suparare , dar presupun ca stiai ca sotul a mai fost casatorit cand ai hotarat sa iti intemeiezi o familie alaturi de el; fosta sotie e bine sa ramana fosta si atat, dar cu copiii e o alta poveste; sotul tau pare a fi un om cu un caracter deosebit, cinste lui ca nu uita ca mai are un copil .Si te intreb , fara suparare desigur, esti sigura ca ti-ar fi placut sa fii alaturi de un om caruia nu ii pasa de propriul lui copil? Ce incredere ai fi avut ca  e omul potrivit sa faci un copil cu el? 

Cinste sotului tau  inca o data ca isi stie prioritatile si nu pune banii pe primul plan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, legat de intratul in apa, mie pediatrul mi-a recomandat sa-l bag in mini piscina unde se incalzeste apa la soare, cum zicea Easy. In piscina hotelului a zis sa evit sa-l bag din cauza clorului si a diverselor boli care se pot transmite. Ca adult rezisti mai bine la o ciuperca, de exemplu, dar la bb nu se stie cum ar fi.

 

eu nu cred ca il bag deloc in apa. Oricum nu tine minte si nu stie. O sa il plimb dimineata si seara pe faleza, o sa ii arat nisip, scoici, dar nu sa il ud.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella ai dreptate in ceea ce priveste sotul meu ..dar cand fiica-sa ii spune ca de ce a mai facut un alt copil 

cand ea nu a vrut sa cunoasca familia pe care si-a intemeiato 

cand mama ei nu se gandeste la problemele pe care le are 

pana sa aiba serviciu ia platit pensie 2500 se euro pe luna ,fara ca ea sa faca absoulut nimic ..ma refer la scoala sau macar sa demonstreze ca este impartiala etc...etc ..

Ceea ce vreau sa spun este ca , eu ca mama ma gandesc la copilul meu .....

maica-sa se gandeste doar la  buzunarele ei si atat ...cum am mai spus ca in apartament locuieste ea si nu fata ...si sunt mult mai multe ....noi toate deciziile pe care le-am luat ,au fost impreuna ( sotul si eu )..iar daca ne-am gandit sa nu ii mai plateasca apartamentul l-am luat dupa ce am pus in bilant multe lucrurii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot uit de scaun de masa. Am decis sa ii luam unul care se monteaza pe scaunul mare, din lipsa de spatiu. Avem scaune solide la bucatarie. Am ramas intre 2: http://m.emag.ro/fisher-price-scaun-de-masa-busy-baby-booster-fis-x6835/pd/D3BGFBBBM/

Si http://m.emag.ro/brevi-scaunel-de-masa-supergiu-bre-480/pd/EMRKW0BBM/

 

aveti vreo parere despre ele? Cel cu jucarii o fi chiar util? Se joaca bebe in el cat bucataresc eu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sill eu nu ma refeream la ce bani ii da; asta e treaba voastra; eu ma refeream la faptul ca , oricum ar fi, buna, rea, e copilul lui. 

Atata timp cat sotul tau are constiinta impacata ele 2 pot spune ce le trece prin cap daca nu au alta treaba. 

Eu cunosc caz printre apropiatii nostri: el divortat cu un baiat din prima casatorie, si-a refacut viata alaturi de o alta femeie care si ea are un baiat din prima casatorie; chestia e ca ea l-a indemnat sa ia baiatul in custodie sa nu mai plateasca pensie alimentara, s-a luptat pe toate caile pt asta- ea e jurist la FISC- si acum cand baiatul e la ei nu ii mai convine ca se cheltuie prea mult cu el, ca trebuie educat, ca e mai prost decat al ei, etc; a ajuns bietul copil din lac in put; 

Si ma gandesc, desi nu sunt inca parinte, ca, pe copilul tau il ajuti toata viata daca ai posibilitate, nu conteaza cati ani are. Sunt convinsa ca si tu vei vrea sa iti ajuti copilul chiar si la 23 de ani.

  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella, lasa-ma sa nu fiu de acord....daca poti iti ajuti copilul, daca dovedeste ca are toate intentiile de a se descurca dar nu a reusit INCA; dar daca nu vrea sa zboare din cuib pt ca este caldut trebuie sa il ajuti sa devina independent...chiar daca trebuie cu forta..nu poate trai o viata pe spinarea parintilor...am o cunostinta care la 40 de ani e intretinut de parinti si el a devenit alcoolic pe banii din pensia lor....si nu are nicio intentie sa paraseasca acel camin parintesc (desi i-au facut si casa), pt ca acolo are venituri...din punctul meu de vedere l-au ajutat sa moara nedandu-l afara din casa...cand ei nu vor mai fi se va alege praful...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...