Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si ma gandesc, desi nu sunt inca parinte, ca, pe copilul tau il ajuti toata viata daca ai posibilitate, nu conteaza cati ani are. Sunt convinsa ca si tu vei vrea sa iti ajuti copilul chiar si la 23 de ani.

  

eu zic ca prin educatie il ajuti sa devina independent, nu sa depinda de ajutor parintesc ...sau mai bine zis una e un mic ajutor si alta e sa il intretii....nu exista ajutor mai mare decat sa il ajuti sa zboare singur si eventual sa te ajute, daca tu ai vreo nevoie...poate sunt egoista, dar in afara de avans pt apartament nu am mai luat alti bani de la ai mei....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaa ai dreptate ...eu i-am interzis sa o vada pe fosta sotie  [:)] nu pe fiica-sa ...

copilul ramane copil orice ar fii ...de ex de ziua ei , nu stiu din ce motiv a vrut sa vada baiatul ...dupa ce a fost la masa cu sotul meu la pranz 

Eu am fost de acord ,a venit acasa ,au stat in gradina si eu eram sus fara sa ies pt ca ea nu vrea ....( nu m-am simtit bine de loc ) dar nu am vrut sa creada ca tatal ei avand un alt copil nu ii mai pasa de ea ...stiind ca are probleme cu depresia ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca prin educatie il ajuti sa devina independent, nu sa depinda de ajutor parintesc ...sau mai bine zis una e un mic ajutor si alta e sa il intretii....nu exista ajutor mai mare decat sa il ajuti sa zboare singur si eventual sa te ajute, daca tu ai vreo nevoie...poate sunt egoista, dar in afara de avans pt apartament nu am mai luat alti bani de la ai mei....

exact asa a zis si sotul ..ca daca o mai ajuta mult s-ar putea sa lase serviciul pt ca a zis ca nu ii place ...

lucreaza intr-o companie de elicoptere mare in italia , face design de interioare de elicopter ( are talent la desen) doar cu diploma de liceu ..bac la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toti am trecut prin momente grele, dar uneori acel sut, acea foame, este cheia succesului. Cu burtica plina (nu radeti de mine) nu se face performanta.....Asta e bine sa aud si eu cand ma vait ca imi este foame....:)))

 

Daca vei primi de fiecare data ajutor, va fi un ajutor cu doua fete, va fi o rezolvare punctuala a unei probleme si foarfeca ce iti va taia aripile cu care sa inveti sa zbori...

 

Am avut de curand o discutie cu mama pe aceasta tema si imi spunea ca stie ca are pensia mica, dar stie ca eu si fratele meu ne descurcam in viata, spre deosebire de cei care au avut pozitii si functii mari si au acum pensie mare (meritata sau nemeritata) dar si acum isi intretin copiii din aceste pensii....Iar multumirea ei este deplina....si eu asta consider sacrificiul si ajutorul unui parinte pentru copiii lui....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sill, felicitari pentru abordare...e bine ca Matteo sa isi cunoasca fratii si sa se ajute in viata reciproc, decat sa te bati in orgolii...chiar daca pt tine a reprezentat un mic sacrificiu, in timp va avea curajul sa te cunoasca si sa inteleaga ca nu ii esti dusman, ci familie....

 

Abordarea mama-sii: foarte ciudata si egoista...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy , sper ca ea sa isi revina si mai ales sa cresca si sa se trezeasca la realitate ....asa si noi o sa fim mai linistiti .....

Iar despre maica-sa sa faca bine sa nu se mai bage in seama ....pt ca fiica-sa e destul de mare sa vb si sa spuna daca are ceva de spus ...deci nu vad de ce trebuie sa vb ea in numele ei ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scutecele le spal de mana si la cat e de cald se usca una-doua. Le pun la uscat impreuna cu costumul de baie :). La CB sunt inserturi de unica folosinta. Am luat cateva cu mine, dar am folosit f putine, pe drum.

 

la babyswim ne-au zis ca se pot baga bebelusii in apa marii. Marea e destul de calda in perioada asta. Taica-so l-a bagat ieri de cateva ori si a chicotit. In apa termala insa nu e voie.

 

in concediu nu e greu cu bebe, e mai greu cand cresc, cum zice lumea. Cum ai grija de ei acasa, asa ai grija si in concediu. Apa si aerul ii obosesc si dorm bine. Ii dau sa manance mai des ca sa nu se deshidrateze.

 

monic@ e si mai lejera si mai curajoasa, ea e cu 2 si stau in camping :)

 

Sim, noi suntem la mare pana vineri. Vineri spre sambata dormim pe langa Brasov. Concediu placut!

 

Gina, chiar daca te decizi sa-ti faci rochia, eu zic sa ai si backup just in case... Macar sa ochesti un model care-ti vine bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...