Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

Momentan fac tratament pt tensiune, sa vedem ce se intampla. A mai avut cineva tensiune mare?

Eu cu tensiunea n-am avut probleme (cred ca acum am de la bb urlacios)....eram doar suspecta de diabet din cauza gabaritului:D (IMC mare)...mi-au luat cred ca juma din sange pt teste..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Blue, eu si New am nascut la gine 1 si avem povesti diferite. Ea la termen si o nastere perfecta, tot tacamul inclusiv sotul asistat la nastere, eu putin prematur, nasterea f ok, dar experienta negativa apoi cu doamnele de la neonatologie unde bebe si-a petrecut primele zile.

 

Surcel e grozav, daca trebuie ceza face ceza, nu te ingrijora. Daca nu trebuie nu face si e mai bine asa. Are grija de tine pana in clipa in care ai parasit spitalul.

 

Nu te stresa cu povesti despre spital, e ca toate spitalele, o diferenta de notat e ca fiind in renovare au dreotul sa refuze urgentele, si astfel nu prea sunt femei foarte amarate cu care sa-ti fie frica sa-ti lasi geanta in camera (exprimaee alambicata sa evit un cuvant :).

 

In rezumat, e ok, nu te stresa cu asta. Daca ai intrebari iti raspund cu drag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey! Nu merge inca singura decat daca se tine de degetele mele.

 

Gina, crezi nu crezi, asta.i frumusețea forumului asta, ca nu trebuie sa te justifici.

Era si randul fetei mele sa faca ceva in premiera :) , Vladut a fost primul care s.a intors pe burtica si s.a servit la open bar, balerina a primit prima dintisorii, Andreiut de Poca s.a nascu primul :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, BujorAlb! Cu cine ati nascut voi?

 

Ce s-a intamplat la neonatologie? Te-au lasat sa-l vezi sau ti l-au adus ele? De ce nu a mai vrut bebe sa stea? Ai nascut natural? Preturi?

L-a lasat si pe sot sa asiste? 

Copilasul sefului sotului meu a murit acolo, mama avea tensiune, i-a iesit sangele pe gura, era in luna 7-a si a lasat-o asa, nu i-a facut cezariana ca poate-poate se alimenteaza cumva copilul... Stiu ca trebuie sa gandesc pozitiv, dar vreau sa iau decizia cea mai buna, ca toata lumea!

 

Poate, cand aveti timp, imi faceti si o lista cu ce as avea nevoie pt mine si bebe...Nu as vrea sa cumpar in nestire lucruri inutile. Vedeti cat m-am lungit deja? [flo2]

 

Eventual pe privat, ca sa nu plictisim fetele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, BujorAlb! Cu cine ati nascut voi?

 

Ce s-a intamplat la neonatologie? Te-au lasat sa-l vezi sau ti l-au adus ele? De ce nu a mai vrut bebe sa stea? Ai nascut natural? Preturi?

L-a lasat si pe sot sa asiste? 

Copilasul sefului sotului meu a murit acolo, mama avea tensiune, i-a iesit sangele pe gura, era in luna 7-a si a lasat-o asa, nu i-a facut cezariana ca poate-poate se alimenteaza cumva copilul... Stiu ca trebuie sa gandesc pozitiv, dar vreau sa iau decizia cea mai buna, ca toata lumea!

 

Poate, cand aveti timp, imi faceti si o lista cu ce as avea nevoie pt mine si bebe...Nu as vrea sa cumpar in nestire lucruri inutile.

 

Eventual pe privat, ca sa nu plictisim fetele.

blu, fara a te speria, trebuie sa iei in serios hipertensiunea... regim, repaus, tratament. din cate stiu eu se cam idica cezariana in hipertensiunea din sarcina.

incidentul din familia sefului nu trebuie sa te influenteze. cine stie ce a fost acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

;))...si cat de adevarat e;))))

da....

nu stiu cum e la voi, dar la mine parca e capul lui tata'su in miniatura!

au aceleasi gesturi, se stramba la fel, zambesc la fel,  dorm in aceeasi pozitie, etc...

nu as fi crezut ca se mostenesc chestiile astea... [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun venit just blue !!! sarcina usoara si fara probleme .........

eu am fost sa imi iau blue jeans de grasa ca vine toamna si nu am cu ce sa ma imbrac si niste camasi cu nasturi cu acces la bidonul cu lapte ...de la Desigual....

si Matty al meu se impinge in picioare si sta sprijinit .....julia fetita e superba ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...