Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina as merge pe autodiversificare dar mie FRICA

Cred ca o sa merg in paralel legume blenduite si pe la 7 luni cand ii bag masa de fructe da i le dau intregi

Meey eu nu le-as amesteca- fie ii dai blenduit fie bucati. Daca nergi pe autodiversificare de la inceput invata cum sa se descurce cu bucatile dc se ineaca-dc se obisnuieste blenduit s-ar putea sa se inece pe bune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa cartof ma gandesc sa ii dau para, ca au socrii pere foarte bune de la tara. Cred ca asa o sa fac in principiu, o sa ii dau ce gasesc bun si proaspat, nu o sa urmaresc neaparat vreo schema. Bine, o sa am grija mare la alimentele posibile alergene din cauza dermatitei lui. Deocamdata mi-e frica de ou...ca am remarcat ca i se extinde dermatita si zonele afectate devin mai rosii cand mananc eu oua. De vreo doua luni am renuntat de tot la oua din cauza asta. La fel cu lebenita...desi mor de pofta,dar asta e...poate la anul mancam amandoi  [pk]

Si sa il laud putin, ma uimeste cum reuseste sa se faca inteles  [:)] Cand vede cartoful intinde manutele spre farfurie si casca gura ca puiul de vrabie [:)] . Cand vrea apa are un sunet specific, aproape tipat  [fal] Iar dupa ce bea apa scoate sunetul prin care cere tzitzi  [alcool] E atat de clar ce vrea ca nu imi vine sa cred ce bine il intelegem toti, puiul destept al lui mama(cra-cra  [:-)))] ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am citit ca si la cei cu lp se incepe tot la 6 luni...mama lui de internet...parca cu cat citesc mai mult cu atat sunt mai stresata

Meey citeste cartea cu autodiversificarea :)

Eu de abia astept sa faca 6 luni si sa inceapa sa guste diverse, acuma tb sa-l pazesc sa nu fure din farfurie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor si eu am primit ieri de la pediatra lista pentru diversificare .Se incepe intre 4 -6 luni indiferent de forma de alaptare .

Scrie ca la 4 luni se incepe cu pranzul ,cu carne ..de miel , iepure ,vitel ( de lapte ),curcan,pui ,doar 20 de g....si se poate creste pana la 30g.si la final un sfert de mar ,perer,banana,

5 luni masa de seara se poate da branza ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...