Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

Bine, Maria acum papa doar san, iar doctora mea de la 6-8 saptamani se uita stramb la mine ca de ce nu vreau sa incep sa-i dau sucuri si alte minuni [fal]

Probabil acum e convinsa ca ii dau de toate [ascuns]

mda..ii poti spune c-ai iesit la iarba verde si a mancat 2 mici. ai vrut sa-i dai si niste carnati da' se saturase!!!!! [batcap]

stiu ca m-am mai ambalat odata in ceea ce o priveste pe doctorita ta, dar nu ma pot abtine [smulgpar] chiar la 6-8 saptamani? pai multi bebelusi nici nu scapa de colici si sa le incepi diversificarea?! [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

carnea amestecata cu 180-200 de ml..de supa plus o lg de ulei de masline extravirgin cu 2-3 linguri de crema de orez si plus carnea ...

Gina nici eu nu stiu ce sa zic acum de schema asta [fri] dar mi-a dat-o pediatra ....

Supa se face asa :la 1 litru de apa se pune 1 cartof ,1 morcov , un dovlecel mic (zucchine)se fierbe o ora ,pana se ajunge volumul apei la jumatate ....cu aceasta supa amesteci restul ingredientelo .supa se poate congela sau se tine in frigider 

Cine are problem cu alergiile nu se pune cartof ....

la 7 luni se face supa de peste in locul celei vegetale 

la 8 luni cea de carne si alternezi cu cea vegetala ..

E foarte detaliata schema ..cat de cat mi-am facut o idee.....important este sa fie mancacios ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi :)

Deeeci:

LA MULTI ANI pentru:
- Anastasia Maria de Bi_Ana

- Flavia Maria de moi [:D]

- Sofia Maria de Gogoshika

- Sara Maria de Deea

- Ana Maria de Monica

Sa cresteti mari, sanatoase, frumoase, cuminti, destepte samd [pup]

 

La multi ani mamici (Ana2014), tatici (tati de Sara - pe el il stiu), bunici si toti care va serbati ziua numelui astazi!!!

[deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum sa rasp la ce imi mai amintesc:

Meey am inceput asa devreme ca nu mai lua bine in greutate si la san nu prea se mai satura, mie mi-a scazut serios productia de laptic.

Gina eu ma mai iau dupa schema de pe diversificare.ro, dar nu e litera de lege. Am inceput cu morcov, pastarnac, rad de patrunjel, telina, cartof, dovlecel, le-am introdus pe rand,la 3 zile diferenta si acum ii fac diverse combinatii cu ele. Apoi am bagat fructe (mar, banana, para, piersica) la masa de la 10, tot pe rand.

Am citit ca e mai bine sa incepi cu legumele ca daca se incepe cu fructe e posibil sa refuze apoi legumele.

Deocamdata ne limitam la astea, pana pe la 6 luni cand ii mai introduc si altceva( ou, iaurt, branzica).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...