Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza!!

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza ziua onomastica azi, dar sarbatoritillor zilei!!...sa ma autoinclud si eu in grup cu al doilea nume? :D

 

Sill, interesanta schema de diversificare...aici au zis sa incep cu legumele si apoi fructe, carne pe la 9-10 luni, iar sucuri cat mai putine ca ridica prea repede nivelul zaharului din sange, mai bine doar apa...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

La multi ani Mariilor !

Fetelor nu stiu ce sa zic ...eu am citit-o acasa si nu am avut ce intrebari sa pun ....

Deea eu cred ça ai facut foarte bine , dar ai urmarit daca a luat in greutate , trebuie cantarita la o saptamana .

Din cate  scrie carne este doar 20 de g -30 gatita la abur ,plus cerealele deci logica are pentru ca ia in greutate de la carne si cereale , iar schema este de la 4 luni ...eu clar incep la 6 luni ca am laptic bun si suficent Matteo are 7 kg la 3 luni , m-a felicitat pediatra ...sunt vacuta de rasa  [:)]

Sotul meu astazi este acasa ca la 1 aseara l-au sunat ca sa schimbat prigramul pentru maine .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, in Danemarca ce va zice de diversificare?

Bujor, habar nu am...dar mi-a zis ca pot incepe de la 4 luni daca doresc. Nu am discutat mai multe pentru ca nu am de gând sa incep acum ci sa astept pana la 6 luni. Dar AC deja e isteric cand ma vede ca mananc ceva, daca nu-i dau si lui sa molfaie o para, piersică, urla. ..

Aruncati cu roșii :))) dar eu o sa-i dau papa de la borcanele. Am gasit unele bio, super ok . Plus ca nu gasesc asa multe legume cum se gasesc in Ro. E oferta mai săracă. .. O sa fac o combinatie: borcanele+ ce mai gasesc pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața

Eu sunt încă acasă. Sâmbătă pe 23 avem o nunta la București și pe 24 ma pune soțul la tren pt Craiova și el se întoarce avea și vine și el cu mașina o săptămână mai târziu la maica-mea. Deci eu stau în total 2 săptămâni, el o săptămână.

Eu as începe diversificarea de la 5 luni cu legume din curte de la mami, dar V prezintă 0 interes fata de mine când mănânc.

El abia acum a început sa se întoarcă pe burtă fără sa rămână blocata mana.

 

Julia, wow am văzut mica ta sta în picioare.

 

La mulți ani celor cu nume de sfânt azi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...