Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 21


Recommended Posts

La multi ani Mariute! Sa ne traiti cu numele!

 

Noi am inceput diversificarea la 5 luni si o sapt. In mare schema noastra seamana cu cea a Deei doar nu i-am dat cartof inca. Stiu ca fermenteaza. Ca fructe- pana acum doar mar copt si pepene rosu dupa care Iusty este innebunit. Mananca si legumele cu mare placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 956
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani , Maria! mici si mari

La multi ani , Monica!

La multi ani , Ema de Ema! pentru cele 5 lunite!

Si eu m slabit mult dupa prima sarcina... 50kg vs 80kg acum.

Ieri ,mandra mea mare mi-a zis ca nu-i place de mine, trebuie sa slabesc :( M-a acuzat ca mananc mai multe jeleuri decat ea, de asta sunt asa grasa... asa imi trebuie daca ii tin discursuri despre mancarea sanatoasa si dulciurile care ii strica dintisorii si stomacelul :(

Alex, eu abia la al treilea m-am relaxat. Si la al doilea a fost mai bine, ca la primul aveam impresia ca nimic nu fac bine, vedeam pericole la tot pasul, eram super stresata. Citeam mult si tot aveam impresia ca nu stiam nimic despre bbi.

Bujor, vei avea o nunta frumoasa, cu siguranta!

Juli, bravo pt pitzi plimbareatza!

Gina, superba Mariuca ta!

Fug...atat pot sa scriu ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De bujori mi-ar fi placut buchetul, clar, dar nu sunt in sezon...asa ca voi merge pe alte flori care sa semene oarecum. Mi-ati dat o idee cu lacrimioarele dar n-o mai incurc pe florareasa.

 

Asa-i, nu multa lume va observa detaliile, dar no...sunt pt mine cred :).

 

Gina, imi mai vine cate o idee, nu fac cercetare sau ceva, o fi mintea odihnita de 5 luni :) sper numa sa nu se dovedeasca idei crete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady cum sa fermenteze cartoful,ca doar e fiert? Sau si fiert fermenteaza?

Oricum eu nu am avut pana acum probleme de la nimic, doar la cartof mai stramba din nas, cand ii fac piure si e mai mult cartof decat restul legumelor e mai cleios si nu prea ii place.

Mai zi si mie ce combinatii ii mai faci?

Si pepenele cum il dai? Ii dai lui bucatica sau cum?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De bujori mi-ar fi placut buchetul, clar,

Ai o alternativa :)

 

Piciorul cocosului (Ranunculus)

Desi numele nu este unul care sa promita multe,  iar floarea nu este chiar foarte cunoscuta, ea seamana foarte mult cu bujorul. Diferenta este ca Piciorul cocosului se gaseste intr-o varietate mai mare de culori, iar florile au dimensiuni mai mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...