Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sentinta anului - ce se va intampla


Recommended Posts

Deceneus are dreptate.Plus ca exista evaziune desute de milioane de euro despre care se stie se stie si cum se face dar nu se atinge nimeni de ei.De adta zic si eu...o condamnare nu insramna ca justitia functioneaza.cand n or mai exista evaxionisti...atunci o sa functioneze justitia.cand cu avionul cazut...s a mai auzit ceva de sanctiuni?nimic si inst.abilitate nu si au facut treaba.dar daca s rude....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu salariile lor. ei ...daca conturile lui Voiculescu sunt blocate atunci de unde bani?Si nu numai jurnalstii si tot ce in spatele unei emisii de  la femei de servici,oamenii de la machiaj.,camermanii..parerea mea.Unii latra,dar cativa...restul sunt angajati care poate depind de banii din salariu,pote au copii acasa.....

 

Unde e impartialitatea?Ne bucura....da poporului paine si circ,dar la ce e in umbra se gandeste cineva?La aia care raman fara salarii?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seamana faza cu o intamplare de demult cand sotul meu lucra pentru Metropolis....in fine...s-a inchis jocul,au fost blocate conturile,au fost disponibilizati oamenii.Mare bucurie pe fisc ca nu primeau destula spaga..cica de unde ofera 2 miliarde premii?

Ei,loviti au fost si amaratii care vindeau bilete in strada..era unul cu doi copii,altii cu probleme...munceau si ei pentru o paine.Pe sotul meu nu l-a interesat ca el oricum facea chestia pentru ca nu-i place sa stea acasa...nu ca nu erau bani.E activ tare,nu poate sta deloc.Dar cei care traiau din salariul ala,asa cum era si din cele 10 bonuri de masa.......aia ce vina au avut ?Multe luni dupa aia am ajutat cativa oameni...pe cel cu doua fete gemene care ii spunea sotului ca intr-o noapte nu puteau adormi de foame fetele......

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Manipularea grosolana pe care o face A3 îmi jignește toți neuronii...Este ireal ce spun aia acolo. ..e clar ca cei care îi cred nu au aceeași logica

 

Intr o tara care are un guvern, prim ministru, ministru al justiției,

șeful dna numit de Ponta... sa bați iară MONEDA cu Basescu e hilar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu-i da nimeni afara pe ziaristii de la Antena 3 si nici nu le baga pumnul in gura.

Statul poate percepe bine-mersi chirie de la Antene pentru a-si recupera prejudiciul.

 

Ma indoiesc ca Voiculescu nu si-a pastrat un as in maneca pentru o astfel de situatie.

 

In cazul in care raman fara serviciu cred ca se descurca sa-si deschida propriul post daca vor sau sa gaseasca alt carmaci. Sunt sigura ca au gandit si varianta asta dinainte dar una peste alta da bine sa te plangi si sa urli "Luupuuuu!"

 

PS

Acum 10 ani  cand compania canadiana la care lucram s-a retras de pe piata au ramas fara serviciu 50 de oameni. Zau daca mi-a plans cineva de mila. Asa e in economia de piata. Cand lucrezi la o frima particulara si depinzi de un patron se numeste ca esti fara minte daca nu iei in calcul si o astfel de varianta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destui "sacali" care asteapta sa preia trustul Intact.

Salariatii de acolo nu sunt in pericol pentru ca la coloana vertebrala pe care o au, se adapateaza la orice "mogul".

Unii au plecat benevol, cu ceva timp in urma, de la Intact la B1.

Asa cum Realitatea si-a gait "sponsori" si apoi un grup de jurnalisti au gasit al "nucleu" in Asesoft si au format Romania tv, asa si cei de la Antene vor gasi destui finantatori dispusi sa-i utilizeze in lupta politico-mediatica.

 

In media romaneasca cei fara scrupule resista si au toate usile deschise.

Mai rau pentru cei care vor sa faca jurnalism de calitate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eumada...

 

Minuta sentintei pronuntata vineri de completul Curtii de Apel arata ca judecatorii au dispus confiscarea imobilului in care Antena 3 functioneaza, si in nici un caz confiscarea actiunilor companiei care opereaza postul ori a bunurilor companiei. Imobilul din Soseaua Bucuresti - Ploiesti 25 - 27 nu este proprietatea societatii care opereaza Antena 3, ci este utilizat de societate in baza unui contract de chirie.

Cu alte cuvinte, Antenei 3 si companiei care o opereaza (S.C. ANTENA 3 S.A, condusa de Emanuel Mihai Gidea) nu i-a fost confiscat nimic.

 

sursa: http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-17851532-cum-isi-manipuleaza-antena-3-telespectatorii-seara-condamnarii-lui-dan-voiculescu-post-confiscat.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
... Pentru cei care plâng de mila si oferă apartamentul pentru A3 ar trebui sa înțeleagă ca A3 face milioane de euro pe luna din publicitate asa ca nu e cazul sa le plângă de mila .... Toate chestiile cu oamenii de bine care oferă garsoniera sunt niște populisme de 2 bani care dau bine la naivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...