Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aqai, nu merge cu nimic... pentru ca ea vrea sa stea sa i se scoata dintele (sta la anestezie, adica injectii in gingie) insa nu poate, de frica. Cand i-am scos pe cei de jos era clar ca au radacina.. aveau asa: coroana 4mm, radacina 9mm. Cred ca a durut-o foarte rau :( dar acum un an nu mi-am pus problema de anestezie, nu cred ca ar fi stat. Asta e, e mica, stiu destui oameni mari care nu se duc la dentist de frica, ce pot sa-i cer ei? Mi-e doar mila si-s furioasa ca are atat ghinion :(

 

In sfarsit au aparut niste nori pe cer, mai aveam putin si dansam pe strada de fericire cand i-am vazut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ce amintiri, urite vremuri!

 

si eu nascuta in '70 am apucat vremurile glorioase cu: cartela, cozi la lapte de pe la 5 dimineatza iarna in frig, imi amintesc ca  gaseam gindaci in lapte , la carne faceam cu schimbul eu dimineata(in vacanta) si mama ma scchimba la 3...

 

toate vacantele le petrecceam la tara, singura...iar bunicii mei aveau ccasa chiar la marginea padurii...Doamne de cite ori era sa ma pierd de una singura prin padure! bunicii habar nu aveau de mine.

 ma duceam citeodata la piatza cu bunica, vindea saraca cirese, le cara cu cosul in cap si de bani isi lua pine, ulei...ce-I trebuia.

Cat muncea biata femeie! toata viata ei nu a avut apa in curte (cara cu galeata de la vreo cateva sute de m, la deal), nu a avut frigider, aragaz...saracie lucie.

 

tata a fost pleccat instrainatate citiva ani, si eram cred ca singura care in clasa 1 aveam penar chinezesc, blugi...etc.

prin clasa 5-6a stiu ca vindeam in clasa stilouri cu penitza de aur aduse de tata...(mai bine spus le furam de la ai mei...habar nu am cum, cum dde nu isi ddadeau seama) si imi faceam bani de buzunar si imi cumapram carti Povesti nemuritoare

 

aproppo de bibleouri...eu am 2 chineji....de care nu scap... [:-)))] pe unde m-am mutat , de atitea ori...de astia nu e chip sa scap. cand m-am luat ccu barbatul ii avea el nu stiu de unde...si tot se tzin scai de noi. sunt si acum sus de tot intr-un dulap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Va pupez ...plec spre casa si de acolo spre aeroport.

Am mixed feelings despre aceasta deplasare ...mi-e frica, mi-e panica, mi-e rau.

Si totusi ma bucur ca vin iar acasa ...acolo unde eu imi incarc bateriile. Nu stiu anul asta cata energie o sa capat si daca nu cumva trebuie sa dau ...de unde sa dau ? Din datorie, din mila, din dragoste ...

Sper sa gasesc resurse sa fac fatza ...sa nu plang cand o sa ma doara sufletul, sa rad cand o sa va vad pe voi.

 

mai scriu cand ma mai agatz de vreun wifi, daca nu, tinem legatura si ne vedem pe 25.

 

PS Ce naiba, imi vine sa plang de jale ...parca m-as duce in iad.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...