Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, iti tin pumnii sa iti fie usor! 

 

Am fost la La Ronde, parcul nostru de distractii, o semi-epava asa, pretul clar mult peste ce ofera, dar lumea se ingramadeste, altul n-avem. Si-a trecut ziua, un amestec de frig si soare, copila zice c-o doare in git, am doftoricit-o homeopat, vom vedea. Drept ca a si tipat o gramada, e inalta pentru virsta ei asa ca are voie pe manejuri de copii mai maricei, ii place, da' tipa intr-una. Am fost pe niste lanturi, care-s bucuria mea la manejuri, da' dom'le, nu mai fac. Se invirt asa de tare ca te rotesti aproape in plan orizontal. Eu nu reuseam sa misc capul sau miinile de frica ca ma dezechilibrez si cad (imposibil, na, cel mult ma zboara de nu ma vad, dar cind esti acolo sus sa mor daca mai gindesti drept) si fie-mea se rotea in scaun si ii tot povestea ceva lui Tati, care era in scaunul din spate. 

 

Va urez o saptamina frumoasa si vreme calda, Roxana, vine vremea aia si la noi, greu a trecut Atlanticul ala!

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

nu am vazut cladirea repectiva e loc pt next time [:)] de abia astept sa mai fac o vizita in Toronto asa trec si pe la cascada de 2 ori [:)]

 

Michelle,

 

eu nu am luat ibuprophen daca imi aduc aminte, eu tin minte ca a durut doar atunci pe moment pe urma am fost ok, mai simti cred ceva usturimi cred dar usoare ..a fost acum cativa ani [:)] bine de mine ca nu m-am documentat am mers pe mana doctorei am una foarte buna si am incredere in ea, mai gandestete ca o faci siti ei de grija

[flo2]

 

Simonna,

 

si eu am fost in vara asta cu fiimea , mai si m-am dat si in alea care am crezut ca mor gata nu mai ajung intrega ca ma rugat ca doar ea asa singura [:-)))]

si unde am fost zic ei ca e cel mai tare

 

https://www.cedarpoint.com/

 

 

 

 

 

 

cateva imagini unde am vazut curcubeu si stomacul meu imi era in gat [:-)))] [:-)))] da i-am zis sotului cas prea batrana a doua oara nu mai am curaj [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bella mersi pt info.

simonna mersi.

eu in roler coster nu m-as mai da vreodata. m-am dat cind aveam vreo27 ani si mi-a ajuns pt toata viata.

am noroc ca William nu ma trage la asa cevva si lui ccred cca ii e mai frica decit mine.

nope...nu e pt mine. pot sa traiescc si fara asa suspans...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce poze frumoase!!!

bine ca  pozele voastre m-au mai scos din starea in care sunt.

 

vineri mi-a spus dr ca treb sa imi fac programarre pt endometrial biopsy (nu stiu cum se traduce)...

desigur ca am inceput cu golalitul...ce sa mai...mai bine nu mai citeam. cica doare groazninc...ma ia cu transpiratii doar ca ma gindescc.

 

deci am nevoie dde rugaciunile voastre...si cu Dumnezeu inainte.!

 

 

e ca un chiuretaj, iar chiuretajele se fac si fara anestezie. Nu te stresa ca nu e asa cum ai citit. Durerile sunt ca cele de la ciclu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ghicitoare:

cum se sccrie correct?

 
One of the dolphins seems to smile at my cousin and me.
1. at me and my cousin
2. at my cousin and I
3. at I and my cousin
4. correct as is

 

 

 

 

1 suna mai bine dar si 4 poate sa fie dpdv gramatical corect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de aceeasi parere, mi se pare cinic sa zici 'la multi ani' cand se comemoreaza de fapt moartea cuiva. 

 

Buna dimineata tuturor!

Am revenit din mini-vacanta de la Gorj. Bateriile-s incarcate...dar dintr-un motiv care-mi scapa, mi-e raaaaauuuu...mi-e greata, ma dor oasele si carnea pe mine si mai ales NU mi-e foame. Ei bine, asta ma pune pe ganduri...indiferent ce as avea, mie nu-mi dispare foamea. Cred totusi ca oferta culinara a fost prea mult pana si pentru mine...asa ca acum beau ceai. Ok, dar de ce sunt asa moale?

Am citat-o pe Laura ca asta este motivul cu care o necajesc pe Tora si nu primeste nimic cadou. [:)]  Adevarul este insa ca in traditia ortodoxa (poate si altele, dar nu le stiu) nu se comemoreaza moartea Fecioarei, pentru ca de fapt ea a mers la Ceruri, devenind o sfanta. Asa cum moartea lui Iisus a fost o tragedie, faptul ca prin asta s-a ridicat la cer si a devenit nemuritor reprezinta o bucurie si se sarbatoreste, in cea mai importanta sarbatoare a crestinatatii. La fel cu moartea Fecioarei Maria.

De aceea n-am avut jena sa ne bucuram in ziua aia.

Am adus-o si pe Ana acasa, haiducia ei de o luna s-a incheiat. Arata bine, e vesela, dezinvolta, are picioarele belite cum n-am mai vazut la vreun alt copil, vorbeste cu fusei si zisei. O asteapta viata grea, cu Tora si lectiile pe cap, nu stiu cum sa-mi mai domolesc nevasta. Ca inca e vacanta...

Peste 11 zile plecam in Turcia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...