Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

buna dimineata … bine ati venit din mini-vacante!  ce fain sa putem vedea poze din aproape toate colturile pamantului rasfoind doar doua-trei pagini.  Mai dau eu like la poze, dar voiam s-o spun si aici, sa se stie :)) 

 

uite in "Spiegel" un articole despre caru' cu bere …  http://www.spiegel.de/reise/europa/restaurant-baru-cu-bere-in-bukarest-bierpalast-mit-tradition-a-986365.html

 

ca tot l-ati mentionat ca posibil locatie pt  I25 (Intalneala de pe 25  [si-eu] ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Bai frate , o tineti numai in plimbari...ce e destrabalarea asta ?

N-aveti si voi casa...masa.. stai numai plecati?

 

 

Pleaca omul 2 zile:)):)):))(eu sunt copil sarac n-am nici casa, n-am nici masa):)) si nu mai pridideste sa vada poze cu pinguini cataratori/inotatori//plimbareti.

 

 

Am vazut in pozele voastre locuri frumoase cu oameni frumosi si j-am inverzit de invidie...da'pozitiva!:))

 

 

LA MULTI ANI doamnei Roxana si domnului care a avut marele noroc sa se casatoreasca cu ea !!!:))

Sa fiti sanatosi si fericiti!

 

 

La mine toate bune, am avut un uichend frumos, am mancat, am baut, am socializat stand in cur la masa...ce mai...ne-am distrat cam de vreo 2-3 kile!:)):)):))

Bineînțeles, am enervat si Trubadurii ca nu ii lasam sa plece cu cortul cu "niste unii" care si-au luat carnet de conducere acum o ora si au chef sa plece la munte cu masinile incarcate cu fraieri,:))

V-am spus ca la mine totul a fost normal! :)):)):))

 

Mai revin dupa ce iau un mic dejun copios , adicatelea un ness tare in care sa stea lingurita in pozitie de drepti si niste nurofen ca ma doare capul de nu stiu de mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimneata, am revenit pe meleagurile natale, ca tare departe am fost plecata! [:-)))]

 

Am revenit ceva mai obosita decat am plecat. Am avut clipe foarte bune si de distractie maxima, dar... ori eu m-am prostit ori prietenii mei. Cred ca prietenii.

 

Cum la pensiunea unde mergem de obicei si unde ne astepta grupul consacrat deja se eliberasera 2 camere, pe ultima suta,  am mai invitat 2 cupluri, prieteni vechi cu noi.

Ei bine, unul dintre cuplurile astea se cunostea de ani de zile cu o pereche din grupul consacrat.

Dupa uimirea initiala, m-am gandit ca nici nu putea pica mai bine.

 

Adica noi de 20 de ani si mai bine eram prieteni si cu unii si cu altii fara sa stim ca unii si altii se cunosc intre ei. [fal] . Bine ca nu i-am barfit [:D]  pe unii la altii si pe altii la unii.

 

In fiecare grup exista cate o gagica mult vorbitoare si mult batatoare la cap. Una peste alta m-au lucrat la rabdare. Deci abia am asteptat sa ajung acasa sa-mi odihnesc spiritul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Ma doare capul rau... si m-am trezit pe la vreo 5.30 din cauza durerilor de spate si cap si nu am mai adormit la loc decat dupa ce a plecat Nick la munca, pe la 7 si ceva. Am reusit sa mai dorm un pic pana la 8.20 si cand m-a strigat Sophia eram asa chiauna si se invartea casa cu mine... nu stiam pe ce lume sunt!  [smulgpar]

 

Azi mi-s consemnata in casa ca trebuie sa astept sa vina inginerul la un service general si sa chimbe nu stiu ce la sistemul de alarma, ne tot da o eroare pe la senzorii de pe geamuri si usi si a fost un nene vineri, a schimbat doar senzorul de la usa de la intrare si cica nu are destule piese sa ii schimbe pe toti, ca noi avem toata casa si-s multi a naibii [alcool] prevad toata ziua pierduta in casa, deci trebuie sa imi caut de treaba!  [fri]

 

Ma duc sa imi mai fac o cafea ca mi-s tare tare chiauna si sa sun la dr sa ma programez poate imi gaseste loc saptamana asta, sa ma duc sa vedem ce zice ca tare nu-mi dau pace durerile astea de tot si toate! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumfita de ce nu ti-ai facut un rmn in romania?Neavand servici sau venituri beneficiai de gratuitate si poate ca-si dadeau seama la noi ce ai....sau sa fi facut masaj terapeutic la kineto...te costa foarte putin...3-4 lire sedinta si face minuni.... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mercic Mihaela, o sa citesc despre Scotia..al meu a fost deja acolo, deci mai stie una alta..Marcia a zis ca nu vrea sa mearga cu noi vara, vrea sa stea cu ai mei in tara...doar in Irlanda vrea sa mearga cu noi...asta cand o fi...

 

Naspa e la munca; de fapt, azi muncesc acasa...zeci de mesaje...intre timp am facut si o ciorba de dovlecei...a iesit ft buna...astept acum copila sa mancam amandoua...

Marcia nu a fost nici ea incantata de inceperea scolii...noroc ca pleaca in tabara saptamana viitoare...

 

O saptamana frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola si de la noi

 

Mi-a luat juma de zi sa citesc tot ce-ati postat voi peste week-end, in ritmul asta n-o sa am nicio sansa sa plec in concediu din septembrie [bang] [bang], ca nu-mi pot incepe ziua la birou fara o mica lectura a ghetarului....iar cand lectura imi ocupa juma de zi...va dati seama cat timp mai ramane sa aloc jobului.

Dar din fericire, lumea stie ca plec si nu-mi mai da nimic de facut nou, sefi nu am, mai am o singura chestier importanta de rezolvat pana plec, care-mi ia vreo 2-3 zile, dupa care doar de pus dosare in ordine, nimic spectaculos. Au angajat si o noua colega, in sfarsit, prima angajare dupa 4 ani in care au tot plecat si n-a venit nimeni, asta daca nu pun la socoteala transferul de acum 2 luni, cand ne-a mai venit o colega in locul celor 2 care au plecat in maternitate, dar ea lucre oricum de ani buni aici, a fost doar mutate de pe un post pe altul.

Pe de o parte am un sentiment de usurare ca se termina serviciu, si numar zilele mai ceva ca puscariasii, AMR 9 daca n-o pun la socoteala pe cea de azi, dar pe de alta parte sunt constienta ca in proportie de 99% sunt ultimele mele zile aici, slabe sanse sa revin peste un an ... doar daca treaba merge atat de prost in uk incat sa fie nevoie sa mai stau pe-aici, dar chiar si-asa, probabil imi schimb jobul decat sa revin de unde am plecat.

 

Sunt bucuroasa in schimb ca incet incet am revenit pe drumul cel bun cu matza! Nu mai face in casa (ma rog, are un miorlait si-un soi de agitatie specifica atunci cand are nevoie, si-o iau, o duc la litiera, si treaba-I rezolvata), puricii sunt pe cale de disparitie, chit ca inca mai gasesc cate-un ratacit -doi pe ea, dar nu mai e cum era inainte, nici prin casa n-am mai vazut in ultima vreme. Evident ca pentru a ajunge la asemenea performanta am spalat, aspirat, smotruit de mi-au sarit capacele, inclusiv matza, care e mai rau ca un copil mic cand vine vorba de baie, adica sta si juma de ora in cada la spalat si pieptanat, fara sa se zbata, fara sa zgarie! Nici n-ai zice ca-I pisica :))). Desi dupa 2 saptamani de baie aproape zilnica, banuiesc ca si-a dat si ea seama ca nu-I facem nimic rau! 

 

In rest, nimic nou sub soare la noi, am stat ca 2 closti in casa tot week-endul, am vazut o groaza de filme (inclusiv un maraton Harry Potter inceput luni si terminat ieri seara), am povestit, ne-am jucat pe calculator, am mai scos un pic nasul pe-afara, dar nu prea mult ca fie a fost prea cald, fie a plouat .... program de pensionari! Dar m-am odihnit o gramada, cred ca niciodata n-am stat atat de mult timp degeaba!

 

Si mi-am gasit si ocupatie pentru anul ce va urma (ca am absoluta nevoie de-un hobby, altfel o sa ma urc pe pereti), daca tot n-o sa am alta grija decat copiii, mi-am propus sa m-apuc de scris, dar la modul serios. Trebuie sa iasa ceva bun din asta, chit ca n-am experienta la beletristica, dar am idei gramada, macar o parte daca le-as putea aduna intr-o poveste, sigur ar iesi ceva dragut. Asa, pentru "home-use", nu pentru publicat, ca sunt convinsa ca n-am asemenea talente literare. Acum oscilez intre ceva politist si ceva SF, desi cred ca intr-un final o sa le imbin, iar ce va iesi, promit ca va dau sa cititi cand va fi gata! Asta daca va fi vreodata, daca o sa ma si tin de ce mi-am propus sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...