Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana ce faina e rochia :). Si mie imi place, imi dau seama Evei.

 

Ella, Miha_s superbe pozele!

 

Astazi la masa un coleg tocmai intors din concediu imi spunea ca niste prieteni au facut Paris Instambul pe bicicleta in 3 sapt. Au tranzitat si Ro si din toata tarile le(a placut cel mai putin : oameni neprimitori, copii care incercau sa le caute in saci, maidanezi care ii fugareau, masini care ii claxonau. :( din pacate cam asa e

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a venit si ziua de luni [flo2]

sotul meu vad casi revine dupa operatia la genunchi bine chiar foarte bine, eram ingrijorata la cat e el de inalt sa nu aive probleme, dar a fost cuminte si nu a fortat cu mersul si ieri chiar a mers un pic , azi e la servici [:)]  copilul la alergat, miercuri incepe scoala si joi are competitie la alergat asa ca o sa strigam pana ragusim Hai Ana   [aerob] [usa]

da vad ca multe ne-am casatorit in agust , frumoasa luna de facut nunti [:)]  si eu tot o mireasa de august sant si se apropie acusi si aniversarea noastra adica peste 3 zile [:)] sotul sia luat 2 zile libere dar nu am planuit nimic

 

 

va doresc o saptamana frumoasa si cu mult spor in tot ce faceti [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoooleuuu.....deci declar in mod solemn ca's [batcap]  [batcap]  [batcap] . Tot citesc si felicit lumea pe-aici pentru numerosii lor ani de casnicie impreuna, dar am uitat cu desavarsire (si nu's singura, si barbata-meu la fel) ca tot in august anul trecut ne-am saturat si noi de concubinat si-am formalizat relatia.

Abia cand BellaDonna a remarcat cat de  multi s-au casatorit in august, mi-am adus si eu aminte [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

 

Mai bine mai tarziu decat niciodata......n-au trecut inca 10 zile de la eveniment, hai ca e scuzabil, nu?! [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sa va fie inima, pinguini,

 

Nici nu stiu cu ce sa incep.

 

La multi ani fericiti impreuna tuturor insurateilor de august. Sa va iubiti mereu!

 

Readaptare rapida tuturor revenitilor din mini sau maxi concedii.

 

Multumiri aparte pentru poze Ella, Strumphi, Nasuc, Mada, Mihaela_s, Aqai, Karula....asa am calatorit si eu virtual in fascinanta Islanda, la castelele galice, in muntii austrieci, pe frumoasa insula suedeza, la minunata pensiune din Homorod?, am revazut Toronto, din care cunosc mai mult...aeroportul...in fine, chiar daca (sigur) am uitat ceva/pe cineva, va multumesc mult fetelor, stiu cat timp consuma sa pui poze si apreciez mult, continuati sa ne incantati ochii, va rog!

 

La noi s-a mai dezmortit un pic vremea dupa zile de toamna. Am insa in continuare asa un spleen... spre deosebire de copii eu de-abia astept sa inceapa scoala, ca mi-s goale buzunarele... Dar am si pregatiri de facut de care lene mi-e sa ma apuuc: ordine in hartii si in birou, pregatit materialele pentru anul ce incepe, cumparat rechizite.

 

Acasa, in afara de treburile menajere, ma ocup cu desapamperizarea copilului...foarte distractiv. In fiecare zi imi adun nervii si curajul sa-l las fara afara...pana acum esec total, daca in casa, culmea, se abtine si sta si 3 ore fara pipi (cronometrat), afara in 5 minute a facut, pe el bineinteles. Continuam ca gata-i vara si pe frig nu voi mai avea curaj. La nopti fara pampers nici nu ma gandesc pana nu ajung sa cumpar o protectie de saltea si cearsafuri de schimb.

(Scuze ca va plictisesc cu asta, ma mai "ventilez" si eu si poate va destept amintiri, ca tot era o discutie despre pampersii de acum 20 de ani.)

 

In w-e am vazut "Lupul de pe Wall Street"-dezamagire totala, nu inteleg cum de a candidat Di Caprio la Oscar, ca in afara de niste scalambaieli de drogat, ce se voiau comice, nu a aratat aproape nimic. Mega-esec al lui Scorsese.

Sper sa prind timp intr-o dimineata home-alone sa vad Boyhood, descrierea lui Buflea m-a convins, dar barbata-miu nu ar rezista la asa ceva.

 

Micky, spor la scris, te cooptam la editura "Ziki, Rall & me", noi scriem, noi editam...asta cand vom fi rentiere, bineinteles, deci mai ai de asteptat...tu scrie.

 

Michelle, sanatate multa si curaj, fii tare, este o interventie de rutina. Eu am facut ceva asemanator, dar fara biopsie (prelevare), ca eram insarcinata, am fost informata insa pe tema asta, cica e doar un "pinch", o intepatura, nici nu cred ca e necesara anestezie (dar poti sa ceri, cred, sau sa intrebi despre asta), iar dupa poti lua ceva contra durerii evetuale, iti spune dr. ce si cat.

 

Bella, daca sotul si-a luat 2 zile libere inseamna ca planuieste el ceva. Sarbatorire placuta va doresc!

 

Somebody stop me!

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

La Multi Ani frumosi inainte, Roxana si sot-de-Roxana! Sa fiti fericiti!  [pup]

 

Karulinski, bun venit! Frumoase poze cu frumosii de voi. Ce v-ati impartit voi mandrele, una e Mami toata si cealalta Mr.Karu  [flo2]

 

Michelle, succes, sanatate! Nu stiu ce e interventia, dar ma gandesc la tine sa treaca repede si usor.

 

La partea cu ghicitoarea eu zic 4. Daca e asa, pot sa zic si de ce. Daca nu, nu zic.

 

Ella, Irlanda va asteapta  [:D]  Iar Scotia.. sa ma astepte si pe mine ca abia astept s-o vizitez. Am o prietena globe-trotterita care a fost cam peste tot pe lumea asta, si care imi spune mereu si mereu ca oriunde s-ar duce Scotia i-a placut cel mai mult. Pe locul 2 zice ca pune New Yorkul dar pentru cu totul alte motive decat Scotia, banuiesc...

 

Mickyy, La Multi Ani si voua, sa va iasa bine toate planurile! 

Ce ma bucur ca te impaci din nou cu pisica, ma intrista povestea cu datul ei, desi stiu ca nu ma priveste catusi de putin...  Si spor la scris! :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...