Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, ce mai face will?

 

mianna, sa-mi spui cum ti s-au parut carti

e dupa ce le citesti. Si intrebare: ai gasit batranul de 100 de ani in romaneste?

will a inceput astazi clasa a 5-a. e bucurus ca a nimerit in clasa cu al 2-lea best friend al lui...dupa ce era asa de dezamagit ca"nimmicc nu merge in lumea asta!"

 

tu  poti sa faci cu copiii math de pe situl ala ten marks?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa a fost si bunicul meu, asa e si tatal meu... Si sincer, nu cred ca ii putem schimba [:)]

Bunicul meu a murit pe camp, in timp ce incarca saci de struguri in caruta.. La 83 de ani. Am fost bucuroasa ca s-a intamplat asa. Sa stea acasa, 'degeaba', ar fi fost pentru el mai dureros decat sfarsitul asta brusc, in termenii lui.

 

Te inteleg perfect, ca nici eu nu stiu de ce taica-mio cara bidoane de 75kg in spate sau sta in soare de dimineata pana seara (ca apoi sa se planga ca il doare spatele sau are tensiunea mare), pt. ca nu ii lipseste nimic. Dar ne batem gura degeaba, iti zic eu [flo2]

eu a treb sa-l amenintz pe tata ca daca se mai duce la tzara si munceste si sta peste noapte, ca daca sun si nu-l asesc acasa...nu-l mai sun de loc.

in general il sun aproape zilnic.

si cculmea, nu stiu daca v-am zis, dar tata pana a iesit la pensie a muncit, munc ade birou...mereu la costum si cravata. dupa pensie a trecut la muncc ala tzara, pe cimp...constructii pe la prieteni.

 

ii e f greu fara mama...e groaznic de greu si de multe ori cred ca munceste sa uite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

will a inceput astazi clasa a 5-a. e bucurus ca a nimerit in clasa cu al 2-lea best friend al lui...dupa ce era asa de dezamagit ca"nimmicc nu merge in lumea asta!"

 

tu  poti sa faci cu copiii math de pe situl ala ten marks?

Nu am incercat, mai am abonament pe ixl inca si de la toamna ma bate gandul sa-i duc pe amandoi la kumon.

 

asa repede incepe la voi scoala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica.. [flo2] Si eu ma gandesc deseori la ea, culmea, cateodata dintr-un motiv pueril: aveam amandoua acelasi robot de bucatarie. Si ma surprind gandindu-ma la ea atunci cand il folosesc..

Mare pacat. Ma intreb ce mai fac ai ei...

Mda ...si eu. Acum 2 ani, pe vremea asta, ma pregateam sa plec in Romania ...si ea se pregatea de o mare plecare.

Fata trebuie sa aibe 8 ani si baiatul 5 ...sper ca bunicii sa ii fie sanatosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karu, sanatate mamei tale!

 

Pinguinilor si randunicilor care se aduna in Bucuresti si sting canicula cu o bere, doua, petrecere frumoasa! Ciocniti si pt noi astia amaratii si plouatii din vest. 

 

Maine plec in concediu si voi avea calculatorul sotului care ma innebuneste, asa ca voi citi din umbra. Imi promiteti sa nu ma uitati pana ma intorc, da? Pastrati-mi locul pe ghetar, ca ma intorc! 

 

Si mai am inca un motiv sa dau de baut, de data asta sampanie, ca suntem la petrecere de oameni mari. Acum 10 ani am avut casatoria religioasa!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casa romaneasca suna bine ...

(dar shorici or avea ?, imi shopti o fitza la ureche)

 

Rall, vii Soro? Hai ca e pe seara, cand revii si tu la viata ...cer si Michael Jackson de la organizatori daca trebuie. Dau vina tot pe fitza mea americana.

 

Monica, tu nu ai scuze ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

mianna, sa-mi spui cum ti s-au parut carti

e dupa ce le citesti. Si intrebare: ai gasit batranul de 100 de ani in romaneste?

mai intai sa vad cand le primesc, ca am comandat la aceeasi editura care data trecuta mi-a livrat comanda dupa o luna [:)]  si da, teoretic am gasit "batranul" in limba romana - dar la fel, confirm asta abia dupa ce le primesc, fiindca desi toate apareau ca fiind in stoc acum stiu ca e posibil sa am vreo surpriza,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...