Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, bafta maine; va fi bine

Strumfi, ce bine ca ai scris; mi-era dor de cretulina blonda

Buflea are o voce atat de dulce; m-am bucurat sa o aud

Aqai, tare fain in Toronto

Rufus, ce te invidiez pentru Turcia; dar asa cu drag [:)]  Faina vacanta a avut Ana. Si sa stii ca de cand m-am intors in Bucuresti ma doare capul. Si nu mai trece.... nu-mi prieste clar. Sa ma apuc de suedeza? [:-)))]

La Tivoli in Copenhaga m-am dat in roller coster. Genial! Peste 2 ani il iau si pe Turbo. El s-a dat in cele mici, dar eu nu m-am putut abtine sa il "incerc" pe cel mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cu asta basta:

Bella, multa sanatate sotului tau si recuperare grabnica

Mickyyy, la multi ani si sa treaca repede cele 9 zile ramase; si spor la scris [:)]

Ella, si noi eram singurii de acolo in tufisuri dupa afine cand am fost la pesteri. Superbe pozele tale, superbe [il]

Am cautat Boyhood dar nu vad sa vina in Romania; astept sa apara undeva pe net

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am si eu 3 saptamani pana la vacanta... si azi am citit prognoza meteo, in septembie da cu frost, in oct val de caldura, indian summer

 

serios? de ce nu invers, sa nu imi inghete posteriorul prin canoe cu apa rece si picioarele pe malul raului la pescuit?

 

 

mai am 50 de min de munca azi si e de rau, imi e foame. asa ca pt cina fac pizza.

 

nu v-am zis ca ieri a facut mami un castron de gogosi, dl tudorul a ras singur mai bine de jumate. de aceea a crescut in 3 luni 4 cm in lungime si 3 kg in greutate. :D

 

imi ajunge la barbie s-a lungit de nu-i adevarat. aseara facea tac-su greutati cu copilul in brate. a facut 10 lifts la 34 de kg ale copilului :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, bafta maine; va fi bine

Strumfi, ce bine ca ai scris; mi-era dor de cretulina blonda

Buflea are o voce atat de dulce; m-am bucurat sa o aud

Aqai, tare fain in Toronto

Rufus, ce te invidiez pentru Turcia; dar asa cu drag [:)]  Faina vacanta a avut Ana. Si sa stii ca de cand m-am intors in Bucuresti ma doare capul. Si nu mai trece.... nu-mi prieste clar. Sa ma apuc de suedeza? [:-)))]

La Tivoli in Copenhaga m-am dat in roller coster. Genial! Peste 2 ani il iau si pe Turbo. El s-a dat in cele mici, dar eu nu m-am putut abtine sa il "incerc" pe cel mare.

 

 

yagmur, welcome back, sper ca sunteti gata de scoala si jobul nou nu te sperie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani inainte Rox si Micky!

Sanatate maxima Michelle si Doamne ajuta. De durut nu doare asa rau [:)]

Kari era in concediu?

Aschi tot intr-o sarbatoare?

Aqai sa va fie de bine plimbarea. Cum mai sunt flacaii?

Karu, mihaela, ella, nasuc si voua sa va fie de bine vacantele. Multumim de poze [flo2] Ne plimbam si noi [flo2]

Mie imi place in rollercoaster-e. al mic nu prea se da in vant dar cel mare e de-al meu [il]

Maine ne facem si noi de cap la parcul de distractii de aici.

Inca nu vreau sa ma gandesc ca incepe scoala [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mâine la Brașov nu e pe bază de shopping, mă duc cu treabă. Dacă termin mai repede o să încerc să ajung și pe Rep  [:)] .

 

Vacanțele din copilăria mea au fost cum povestește Elyda, la bunicii din partea mamei pe undeva pe lângă Borsec. Hălăduiam pe dealuri, mergeam la scăldat în Mureș, găsisem pe undeva o cameră de roată de tractor și ne dădeam pe apă de la un cap al satului la celălalt. Pe acolo e apa mică, că e practic între munți și am "inventat" avant la lettre raftingul - zic avant la lettre pentru că habar nu aveam noi de rafting pe vremurile alea, înainte de 89.Nu vă zic cum eram după o zi de "dat cu camera" pe Mureș, tot o vânătaie pe picioare  [:)] .

 

Apoi erau zilele când mergeam la strâns de zmeură. Închipuiți-vă un deal întreg, imens, plin cu zmeuriș... Zmeură aromată ca acolo n-am mai mâncat de mult!

 

Și nu era doar joaca, făceam și multe treburi prin curte și pe lângă: mergeam cu vaca la păscut (mie îmi plăcea asta, că îmi luam câte o carte de citit și vaca păștea pe unde avea ea chef [:D]), mergeam la strâns de fân pe dealuri, la săpat de cartofi sau de porumb și câte și mai câte. Aaaa, și în fiecare vară bombăneam că bunica aducea de la biserică toate covoarele de iuta dinauntrul bisericii, să le spălăm la Mureș. Și nu știu cum se făcea, dar la spălat rămâneam numai noi din tot satul și erau covoarele alea așa mari și grele, și noi bombăneam și-i ziceam bunicii că anul viitor nu ne mai prinde la activități din astea "patriotice".

 

Și îmi aduc aminte de cuptorul din curte unde bunica făcea pâine vara, și de cuptorul din soba din casă (ler îi zice) unde se făceau iarna tot felul de bunătăti... Lângă pâine bunica ne făcea niște chifle mici umplute cu diverse, le ziceam pupi și îi așteptam ca pe cine știe ce delicatesă...

 

Iarna mergeam cu sania, știu că tata ne trăgea cu sania pe Mureș, care era înghețat și mie îmi era frică că se va rupe gheața (de unde să se rupă, era atât de frig că gheața era de două laturi de palmă de groasă).

 

Tot iarna venea preotul pe la fiecare casă de Bobotează și toți pregăteau bucate să fie sfințite, și noi n-aveam voie să luăm din ele până nu venea preotul, da' noi tot  ne furișam și mai "furam" prăjituri de pe masă  [:)]

 

Vara mergeam la strâns de fân pe tot felul de dealuri, era destul de departe și plecam dimineața și ne întorceam seara. Nu uit cât de bună era mâncarea sus în vârful dealului (de exemplu pită cu unsoare, cu ceapă și cu roșii - ultimele când cumpărau de la oraș, că acolo nu prea se fac roșiile fiind rece, sau ciorbă de fasole verde).

 

Mai sunt multe de povestit, mulțam pentru prilejul de a mi le reaminti  [:)] .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...