Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata si de la noi.

 

Daniela [flo], te mai asteptam cu povesti din copilaria ta, asa de tare m-au binedispus dimineata asta citindu-le!

michelle, totul e bine cand se termina cu bine [pup]

 

Legat de localuri in Bucuresti - eu's cea mai nepotrivita in a da vreo sugestie, sunt ani de cand n-am mai colindat crasmele de prin capitala. Singurul loc unde mai ajung din cand in cand e la Thalia, ca e chiar langa biroul meu (adica in Piata Victoriei), Dar nu stiu in ce masura poate fi un loc bun de intalnire, desi mancarea-I foarte buna, au si terasa, si inauntru, in caz de vreme proasta, e central, 5 minute de la metrou Victoria, si preturile sunt acceptabile - http://www.restaurantthalia.ro/index.php

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pana nu uit, telenuvela pisica continua.

Dupa ce ieri ma laudam ca suntem pe drumul cel bun cu puricii si cu litiera, se pare ca Bella mea a decis ca e momentul sa-si ia soarta-n maini, adica labutze, si-a dat bir cu fugitii!! Ea capatase obiceiul sa sara pe geam de vreo 2-3 saptamani, ca asa ne-am pricopsit si cu puricii. Avem 2 geamuri (baie si bucatarie) care nu se pot rabata, se deschid pur si simplu. Si cum in baia mare e litiera ei, geamul de acolo sta mereu deschis, iar la bucatarie ocazional. Cert e ca atunci cand prinde un geam deschis, o tuleste afara. Sta vreo ora-doua, dupa care revine tacticos in dreptul geamului si se pune pe miorlait pana coboara cineva dupa ea s-o aduca inapoi. Nu spun ca de vreo 2 ori ne-au adus-o vecinii, ca s-au prins ca e matza noastra.

Aseara se pare ca a plecat iar in drumetie, si dusa a fost. Inainte de culcare m-am uitat dupa ea, nici gand sa apara la geam, am strigat-o, degeaba. Am lasat geamul crapat s-o pot auzi peste noapte, dar pana dimineata n-a binevoit sa revina. Niciodata n-a disparut mai mult de 2-3 ore. E posibil sa apara pana diseara, sau nu. Asa, sarind peste toate relele care le face, ea e un pisic dulce foc, si lipicios, nu exclude varianta sa se fi aciuat pe langa altcineva (mai ales ca ultima data ne-a adus-o o fetita pe care cu greu a convins-o mamica ei sa-i dea drumul), desi tinand cont ca are zgarda, e putin probabil s-o ia cineva drept maidaneza fara stapan. Nici nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma pun pe plans in caz ca nu se mai intoarce.

Mai ales ca acum 2 zile domnul hamsteras si-a dat obstescul sfarsit :((. O avertizasem pe Malina ca e posibil sa se intample asta in orice moment, depasise venerabila varsta de 2 ani si se vedea ca n-o mai duce mult. L-am gasit "dormind" in cusca, nici nu ziceai ca murise. A urmat inmormantarea de rigoare, in spatele blocului, dar din fericire am scapat de facut coliva! Am reusit sa-I explic fetei ca sunt anti-talent la asa ceva, ca n-am facut in viata mea, s domnu hamsteri va trebui sa se multumeasca doar cu mesajele de ramas bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky, cu ce firma de curierat ai trimis in anglia pasaportul sotului si cat a costat, iti mai amintesti ? multam !

 

Cu cei de la TNT am trimis eu si a costat 125.36 lei, a ajuns a doua zi.

Insa nu stiu daca e tariful lor standard sau e un tariff negociat la nivel de companie. Pentru ca plicul a fost trimis teoretic prin banca la care lucrez (si le-am dat eu dupa banii), iar banca are contract cu ei la nivel de grup (include vreo 20 de tari), e posibil sa fie ceva preferential. Cel putin la teremnul de plata e sigur, ca am platit la o luna dupa ce am trimis. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky, poate ca bella a intrat in calduri. si de aceea a plecat de acasa. poate de aceea facea kk prin casa.

imi amintesc, cand pisi a mea intra in calduri, avea un mieunat specific, se lingea insistent in zona cu pricina, si tinea musai sa faca pipi pe plapuma din dormitorul nostru, desi avea 2 litiere la dispozitie. cu greu ne-am prins ce facea ea cand era singura acasa, pana ajungeam noi se usca plapuma, fiind inchisa la culoare nu se vedea pata, noroc ca am simtit mirosul, am facut investigatii, am urmarit-o si cand ne-am convins ce face, i-am restrictionat accesul in dormitor cand eram plecati de acasa. dupa ce am discutat cu veterinarul, pentru ca ne era mila s-o sterilizam, ii dadeam pastilute anti-calduri indata ce observam primele manifestari, mi-era mila de ea, parea ca se chinuie cu mieunatul, linsul, agitatia neobisnuita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte: mianna, rall, aveti vrun pdf beletristica ceva sa pot printa pt mama? Are 5 ore de stat in aeroport in varsovia si am epuizat tot ce mai aveam in romaneste de citit prin casa :(

 

Sigur. Ceva titluri / autori preferati?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, mai bine o sterilizai. Refacerea dupa operatie dureaza cateva zile, apoi ai o pisica fericita, fara crizele specifice "intratului in calduri", cuminte, fara riscul de cancer uterin. Pastilele alea impotriva caldurilor sunt pe baza de hormoni si utilizate pe o perioada mai lunga duc la tot felul de complicatii si efecte secundare urate. 

 

Mikkyy, zic si eu ca probabil e intrata in calduri, de asta si facea prin casa, de asta a si plecat. Nasol daca vine  "cu burta la gura". 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci doamnelor!! [flo]

Sa ma laud ca am facut niste super biscuiti fara strop de zahar? Sa nu ma laud? :)))

 

Da [:)]

Eu fac banane + ovaz la blender, bag la cuptor, ies niste prajiturele minunate! Se pot adauga diverse fibre, seminte, fructe uscate, esenta etc dar si doar cu cele doua ingrediente iese f bun. Mai ales atunci cand aveti banane care se strica si nu stiti ce sa faceti cu ele [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...