Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . La cate bloguri politice si erotice exista in zilele noastre, ar trebui sa fiu un geniu nedescoperit ca sa ma mai strecor si eu pe vreo nisa undeva!

 

Daca ai fi scris in engleza poate, dar pt. lb. romana e loc destul si pentru incepatori [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Papanashule, si la Corbu, si La Vadu era plin de mancatorii de seminte..? mirific...

multicooker-ul face gem, paine nu [:)]

 

Coca, zisei mai sus.... am pus totul la ochi: o mana de curmale (8-10), vreo 10 caise uscate, vreo 5-6 smochine ca atatea mai erau, niste merisoare ratacite - le-am blenduit bine. am batut un ou, am pus si niste scortisoara, apoi un strop de praf de copt, 3-4 linguri de tarate si fulgi de secara cat e nevoie (sa zicem cam o cana, poate mai mult) ca sa fie aluatul ok la modelat. am mai pus niste suc de portocale ca asa a vrut maimuta :))

e un fel de reteta "pune ce ai adecvat prin frigider / camara"

i-am copt la 180 de grade vreo 20 de minute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, ce fel de fulgi?

 

De ovaz? [:D]

Sau nu inteleg intrebarea, ca eu am zis banane + ovaz. Se pot folosi si din aceea integrali si rolled.. ca se inmoaie oricum. Depinde daca vrei sa fie tip aluat (folosesti rolled) sau mai crunchy (iei din aia intregi) [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, blenderul e ala cu care pasai mancarea Evei cand diversificai alimentatia.

Rox, erau seminte pe jos, peturi, resturi. In Corbu o masina oprita cu manele date la maxim, vreo 7 adulti si 2 copii dansau, ne uitam la ei ca la circ. Apoi am plecat pe alta plaja...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, blenderul e ala cu care pasai mancarea Evei cand diversificai alimentatia.

Rox, erau seminte pe jos, peturi, resturi. In Corbu o masina oprita cu manele date la maxim, vreo 7 adulti si 2 copii dansau, ne uitam la ei ca la circ. Apoi am plecat pe alta plaja...

 

depinde.

poate fi de sine statator, vertical, se numeste "de mana".

sau poate fi incorporat intr-un robot de bucatarie/sau este "de masa"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Rox, erau seminte pe jos, peturi, resturi. In Corbu o masina oprita cu manele date la maxim, vreo 7 adulti si 2 copii dansau, ne uitam la ei ca la circ. Apoi am plecat pe alta plaja...

 incredibil... :(

acum 10-12 ani era pustiu, nu venea nimeni acolo...... am poze cu vidre intrand in apa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 incredibil... :(

acum 10-12 ani era pustiu, nu venea nimeni acolo...... am poze cu vidre intrand in apa [:)]

pai daca astia de la stiri si mediul virtual n-au de lucru si promoveaza destinatiile acestea mai retrase, mai neafectate...asta se intampla, dau buzna meltenii...

la fel s-a intamplat si cu multe hoteluri din bulgaria, ex resortul duni.

acum cativa ani era o oaza de liniste, confort, relaxare, servicii bune, acum totul a scazut...si multi dintre turistii romani de acolo sunt d-aia cu burti, colane de aur, seminte la purtator, vorbit cat te tin plamanii, mormane de mancare pe farfurii, etc.. jur ca am vazut un astfel de grup, la plecarea din hotel, acum 4 ani...m-am lecuit, desi imi placea duni, nu m-am mai dus acolo in anii urmatori...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...