Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mickyy, si matza noastra a fost plecata ieri.

A tulit-o dimineata, desi ne straduim sa tinem geamurile sau plasele inchise. A mai facut-o de cateva ori, dar s-a intors repede. Aseara nu venise. Era jale mare la mine acasa...Ana plangea mai tot timpul, Ioana era plecata si suna din ora in ora. Tora nu zicea nimic...probabil sa nu-i zic eu ca de asta nu voiam matza, ca ne complicam vietile. Pisica noastra e castrata, stiam ca n-a plecat dupa baieti, deci nu avea nici o logica sa stea plecata atata timp, asa ca am presupus ca s-a pierdut ca fraiera sau a prins-o cineva, desi nu-i vreo rasa pura...

Azi noapte Tora s-a culcat in mansarda, la Tea in camera, ca pe geamul ala iesise fiara pe casa...si pe la 5 dimineata s-a intors si vedeta.

Deci eu zic ca se intoarce si pisica ta, doar ca se prea poate s-o fi prins cativa motani. Daca vrei insa, o poti castra in continuare, adica veterinarii nu au asa multe scrupule (ca e sau nu gravida).

Vad ca nu s-a hotarat nimic cu carciuma pentru intalneala.

Dar cati suntem?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, mianna si cine mai e medic pe aici si citeste : de pe la pranz ma simt ciudat, parca am febra moderata, ma luase cu frig la un moment dat, cu mainile si picioarele reci (avem si ac la birou) ma doare umarul drept (articulatia, omoplatul) si undeva chiar la baza gatului, inelarul drept imi zvacneste uneori, parca ma ia cu ameteala din cand in cand si acum 5 minute aveam pulsul in jur de/peste 130 (am numarat bataile inimii cat a facut secundarul ceasului o tura de 30 secunde, 65 batai); parca acum s-au mai potolit bataile inimii. si temperatura pare sa revina la normal.

fii-mea a facut in week-end rosu in gat, am tinut-o doua zile jumate doar pe antitermice, dar cand nici astea nu si-au mai facut efectul si gatul ei era rosu ca focul, cu un inceput de punct de puroi, am trecut pe antibiotic zinnat (recomandat de pediatru).

daca am luat crocobaurul de la ea, asa se manifesta la adulti ? in gat nu ma doare nimic, dar de uitat n-am cum sa ma uit, lumina de la toaleta e prea chioara ca sa ma pot uita acum in oglinda. poate cand ajung acasa reusesc acrobatia de a ma uita in propriul gat.

ce sa fac ? mi-e lehamiteeee sa merg la medic (cred ca e chiar in CO) si nu vreau deocamdata sa iau medicamente pe baza de paracetamol, pentru ca imi dau peste cap CM, si-asa e calculat la limita sa scap inainte de concediu.

sa iau antitermice pe baza de ibuprofen ? am baut doua ceaiuri calde pana acum, pe moment m-am simtit mai bine. nici sa mananc nu pot...adica n-am pofta....

o sa fac o baie fierbinte acasa, o frectie cu carmol si incerc sa stau cuminte in pat. alte remedii ? vin rosu fiert o fi bun ? mai am niste pastile pentru gat, decasept.

multam...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dap, ce ai enumerat mai sus mie imi suna bine - plus antitermice, da, pe baza de ibuprofen, daca pe alea le tolerezi; nu pot nici confirma, nici infirma c-o fi sau nu acelasi crocobaur, ce descrii tu imi suna a viroza careia sper sa reusesti sa-i dai in cap acum, cat e incipienta, si sa-ti tihneasca concediul. sanatate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va las casa 10 zile. O vrei? :)

 

 

data viitoare cand mergi in mexic ca acum vezi ca ne suprapunem cu plecarile :D

 

facem schimb de case, cand tu ai chef de vreme ciudata,  aiurea, umeda, campie cat vezi cu ochii si peisaje complet anoste :)

 

parti bune, nice, quiet, poti sa mergi cu bicicleta cat doresti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles de ce NU   primit Oscar, ca a jucat genial. De fapt in mai toate filmele a jucat genial. Mie mi-a placut la nebunie The wolf of Wall Street. Pe langa asta e si printre cele mai bune 30 sau 50 de filme a tuturor timpurilor :)))))) pe imdb.

 

 

pt mine, caprio e din categoria "mari actori si nu inteleg de ce, fiindca joaca mereu acelasi rol"

 

asa a ajuns si pacino de ex, de-niro e pe-aproape acolo...

 

sincer apreciez actori precum edward norton, brad pitt fiindca sunt foarte versatili si pot juca credibil, original si true to character cam orice rol pe care l-au abordat. Nu doar sa schimbe decorul, dar performanta sa ramana aceeasi, cum ziceam de cei de mai sus...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...