Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi am fost la dentist. Am avut de lucru cu o masea. Scos nerv, facut obturatie de canal. Dentista a spus ca a fost o masea horror. In loc de 3 canale, avea 4. Prea subtiri/inguste. A sapat la ele mai bine de o ora.

 

Norocul meu ca de data asta a folosit o diga dentara (mi-e greu sa va explic ce este, tot ce pot spune e ca inlocuieste aspiratorul de saliva si rulourile, un fel de sistem de izolare mult mai eficient)

Pur si simplu nu am mai avut probleme cu senzatia de voma.

 

Aveti aici despre diga: http://www.ghid365.ro/diga-dentara-tratamente-dentare-in-siguranta/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la mine, si la mine tot din astea a folosit... si va mai folosi :)

 

saptamana dupa concediu ma duc sa imi re-faca obturatia de canal si sa vada daca maseaua e sparta in interior.

 

apoi o saptamana intreaga sunt iar ... la scoala  [ups]

 

ma certific in risk management. mult m-a tinut vacanta:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, motanul nostru a fost plecat o data 5 zile (ii stransesem deja lucrurile, ca nu am crezut ca mai apare), o data 3 zile si de cateva 2 ori 2 zile...de ceva timp insa nu mai dispare, sta mai mult acasa...deci s-a cumintit...e castrat, deci la fetite nu merge :-) aici se castreaza pisicile cand au 6 luni; mai devreme nu..cica motanii necastrati miros urat si fac pipi peste tot...al nostru a facut din prima zi la toaleta; nu am avut nici o problema cu el...baiat civilizat...cu toate ca l-am luat de la o ferma :-)

 

Azi a fost ca la nebuni, la ora 2 am ajuns si eu la toaleta :-)) si tot atunci am reusit sa bag ceva in gura...cand am mult de munca, uit de tot...

 

Seara buna !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...