Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Trebuie sa ne organizam in modul urmator:

1. lista cu toti participantii siguri

 

Elyda,sot de Elyda,  Buflea, Viviana, Yagmur, Aminna, Rufus, Tora - cel putin asa am inteles eu, ca la restul e cu semnul intrebarii

2. stabilit ora sigur

18.30?

3. stabilit localul

asta pare sa fie partea cea mai grea

4. rezervat masa - obligatoriu caci se pare suntem mai mult de 10 persoane?

dupa ce se rezolva punctul 3

5. cate de scump sau sofisticat sa fie?

asta iar mi se pare un punct greu de rezolvat; dar s-o luam altfel: o bere si 3 mici nu cred ca pot avea pret dublu la un restaurant fata de altul; da, o diferenta o fi, dar nu cred ca ne ruineaza; nu ne obliga nimeni sa luam feluri fanteziste sau sampanie veche de 15 ani.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Monica , e spatios! E probat de mine in iulie . Fii-mea a dorit sa mearga cu 4-5 colegi sa bea limonada&pizza de ziua ei  si in final am ajuns 20 de parinti si 16 copii , toti asezati la o masa  gen separeu ;))

 

A fost foarte , foarte memorabila in sensul pozitiv. [il] Ar merita scrisa povestea , dar cand voi gasi timp.

 

Fii-mea a inceput liceul devreme pentru ca merge pe alt sistem (international).

 

Distractie maxima fetelor in tabara .

 

Amina , nu cred ca au mici , parca am vazut ciorba de burta ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu cred, Vivi ca e scump la Casa Doina... n-am fost niciodata, dar nah, mi se pare un local mai de lux...

Eu am zis, voi fi o prezenta un pic meteorica, caci imi vin copiii din tabara si sa vad cum ma strecor cu toate,.,

 

Ica, fain ca ai fost la ai tai, si te-a ajutat mama

Michelle, inteleg ca nu a iesit ceva naspa la analiza de ai facut-o, nu? Ce face Will, s-a acomodat si scoala si cu dna inv.? La voi se schimba doamnele anual?

Mickyyy, a aparut pisica?

Corina, cum te mai simti?

Mada, inteleg ca a fost placut sejurul, atat la Janos, cat si excursia la Sighisoara. Bravo!

Elyda, i-a facut extractia maselei de minte baiatului? A fost ok?

Yagmur, bafta la job! Turbo ce face, il lasi cu parintii tai peste zi?

 

 

mai bine azi, multumesc de intrebare. dar ce rau mi-a fost aseara....febra mare, ma dureau toate cele, zici ca ma calcase un camion. ma luase tremuratul azi-noapte, pe la 4 bantuiam prin casa in cautarea unei paturi. acum imi dau seama ce rau trebuie sa se fi simtit micuta mea zilele trecute, cand a fost bolnava...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! La mine e inca dimineata,da? :)

 

M-ati facut sa imi amintesc de copilarie, o sa mai scriu cand am timp. Nu m-am mai gandit la anii aceia de tare multa vreme...nici macar cu sora mea, acum cand ne-am intalnit, nu ne-am amintit, desi ne-am amintit de multe altele...

 

Ella, se pare ca ati avut noroc cu Islanda, uite aici: http://www.ruv.is/frett/evacuation-ordered-north-of-volcano?utm_content=buffera1caa&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

In rest nimic nou, decat ca mi-am indeplinit dorinta de muuuulte zile, sa dorm dimineata fara sa sune ceasul. Au venit oamenii de la comuna sa defriseze pomi, copaci prin spatele casei dar eram deja treaza, ca norocul :).

 

Azi lucrez de dupamasa si maine iar de dimineata, deci intelegeti de ce ma bucur de cate o dimineata ca asta. Ma duc sa beau si eu cafeaua :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata.pe mine ma doare metatarsul...corpul metatarsului plus osul ala care s echeama cu cuneiform...ceva si articulatia.Cedeaza la cald....antiinflamatorii iau dar mare branza nu fac deci....oare ce ar putea fi?

 

Mada, desi nu stiu care dintre metatarsiene te doare (ca ai vreo 10, plus 8 cuneiforme) - de multe ori algiile localizate acolo sunt cauzate de incaltaminte. tocuri prea inalte, incaltaminte prea stramta sau talpa prea rigida. incearca sa schimbi pantofii sau sandalele cu ceva comod pentru cateva zile si aplica un unguent anti-inflamator de 4-5 ori pe zi (ketoprofen, diclofenac, etc) - la 4-5 ore distanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sanatate multa!

 

P&Ana bine ai revenit! In ce an e fata ta? Interesant ca merge la scoala internationala, de cand merge acolo?

 

monica, distractie palcuta fetelor in tabara! Ce frumos, amandoua sunt in acelasi loc inteleg?

 

Ica bine ai revenit si tu, ce mai face Saul? Te inteleg cu mama langa tine, a mea a fost ultima data la noi in iarna, trei luni...tare greu mi-am revenit cu treburile dupa ce a plecat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, grea revenirea dupa concediu, eu inca si acum mai plutesc...ieri la munca am facut un calcul gresit si computerul se incapatana sa nu ma asculte, el zicea altfel decat mine :)). Pana am intrebat-o pe colega mea si m-a lamurit. :)) Am ras, i-am zis ca e normal, creierul meu e inca in vacanta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit]

 

vad ca vorbiti de intalnire, tare mi-ar fi placut si mie sa fiu in Ro atunci sa va intalnesc, dar o sa ma bucur chiar si de poze si povestile voastre!  [:)]

 

m-am trezit dupa o noapte sucita si rasucita, m-am tot foit si invartit, cum fac de cateva luni de cand cu tata.... nu stiu cand o sa recuperez din somn si oboseala. Nick s-a trezit la 6 si nu mai putea readormi si s-a dus jos in lounge si a citit pana ne-am trezit noi. azi munceste de acasa si ne-am baut cafeaua impreuna  [pk]

 

eu am de pus ordine in haine si dulapuri, in special in dulapurile Sophiei... stau cu sacosele nedesfacute cu hainutele de i le-am luat ca nu am loc unde sa le pun... trebuie sa pun in pungi/saci hainutele de primavara si vara si sa le urc in pod, dar sincer nu stiu unde naiba ca e podul deja plin si un dulap sus in mansarda...  [fri]  eu zic sa le tin ca daca mai fac un copil si e tot fetita, sa le am ,poate mai salvez ceva bani.... dar sincer, acum am dubii mari... habar nu am ce o sa fac?!  ne gandeam sa incercam de bebe dupa vacanta din Italia, dar precum s-a intamplat ce s-a intamplat cu tata, acum eu nu mai am curaj si nici inima sa raman insarcinata... nu vreau stres si suparare, vreau sa ma bucur.... deci astept, astept... sa vad cum o fi cu tata si dupa aia! desi nu imi doream diferenta de varsta foarte mare intre copii, dar asta e... viata bate planul! eu ma babesc si deja simt ca ma dor tot si toate si nu stiu cum o sa duc eu sarcina mai incolo sa zicem, ce sa mai spun de Nick, ca el are ceva ani mai multi decat mine... dar na, cum o fi de aici inainte....  deci o sa umplu podul cu saci cu hainute si jucarii, poate pana la urma o sa le duc la charity shop si o sa ramana Sophia singura, desi si eu si Nick ne mai dorim un copil... om vedea...

 

Uh... de dimineata trancan, mai bine ma duc sa imi termin cafeaua si sa ma apuc de ordine prin dulapuri, sa scoatem hainele de toamna. Aseara am dat drumul juma de ora la centrala!  [hagi]

 

O zi frumoasa va doresc si mult soare! Aici e cu dinti, ca-s vreo 12 grade numai! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...